Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Кёбге таш атма.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.
  • Бозанг болмагъан джерге, къалагъынгы сукъма.
  • Иги адам абынса да, джангылмаз.
  • Адамны сабийин сюйген джюреги, бычакъча, джитиди.
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Къызгъанчдан ычхыныр, мухардан ычхынмаз.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Бети бедерден, намыс сакълама.
  • Азыкъ аз болса, эртде орун сал.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
  • Кенгеш болса, уруш болмаз.
  • Адамны артындан къара сабан сюрме.
  • Уллу атлама – абынырса, уллу къабма – къарылырса.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Ауузу бла къуш тута айланады.
  • Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
  • Къолу уллу – асыу, аягъы уллу – джарсыу.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.
  • Башынга джетмегенни сорма.
  • Къуллукъчума, деб махтанма, къуллукъ – хаух джамчыды!
  • Сакъламагъан затынга джолукъсанг, не бек къууанаса, не бек ачыйса.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Уллу сёлешме да, уллу къаб.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Ёзденликни кёбю ётюрюк.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Гыдай эчки суугъа къараб, мюйюзле кёрмесе, джашма алкъын, дегенди.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Сакъ юйюне сау барыр.
  • Ёгюзню мюйюзлери ауурлукъ этмейдиле.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Чомарт къолда мал къалмаз.
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
Страницы: 1
КРАСНОГОРСКИЙ ИСТОЧНИКЪ МИНЕРАЛЬНОЙ ВОДЫ --- МЫРЗАБЕК АЧЫ, Труд делает из человечка человека! Труд облагораживает . Уборочка-эльбовский добрый десант)
 
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной.



Даже Медведи бывают в шоке от (не)людской безответственности)


"красную карточку всем неряхам!!!! " - ... Джатдай


керти къарачай джашла!!!! Поднимая робоче-боевой дух , джигиты устроили гонки -перегонки с законным жеребцом-мустанком) наши впереди!!!! айййййаман кесинг!!!




кёз-къоркъакъ,да къол -батыр! НуЪ! С БОГОМ! началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,, короче с мусором)
а гълавное- с нафсом )


а вот и сам источник! газированный, соль ,сахар )) всё есть)))


керти уучуча ,къысыла баргъан ,джигит джаш...))) энди уа джазыкъ багуш тутулду))


местный парень , с села Важного . Такой важный))) и издалека чем-то похож на одного из трёх богатырей)))


ещё один ..Добрыня)) т.е. Мухаммад


голыми руками на зверя ходють карачаи))


бригада !!!!)))))))


терен сагъышдааа..... надо принять одно решение-правильное!!!!!!




минерал иис этиб турду андан сора къолларыбыз ,эки кюнню,сапын блп джуусангда. Керти да темирмиди бу къызыл,ким биледи??


Мусорник) Амиру салам!))))


ишни аллы бла арты болады! нууъ!! выпьем за здоровье айранчика на здоровье из молока коровьего!


атлыланы суратларын салмайын къоялмайма )
бизни миллетни къалгъан хоншуларыбыздан башхалыкъларыны бири-атчылыкъ! Эртден сайын Джёгетейден АраШахаргъа келе , бир-эки атлы кёрсем , талай сагъатха кёлюм иги болду)
Ол кесек джол юсюнде , талай бир ат къош барды) машшаАЛЛАХ! (это , так ..,для информации)))))))


Мухтар ! Ол алконавтический хадаусланы омакъ шышаларын чача-уата билген бла къалмай, атха да бар кёреем!


хаманда сагъашдады Элбрус а -джаяуда ,ат белинде да .



биз алайда болгъан юч-тёрт сагъатха бир къыркъ -элли адам келиб кетдиле , гарадан ичиб,биргелерине алыб.



Мллетни байлыгъы,)))))))))



Къачыука лидирует на скакуне Джортуука!!!!!!! Его плотно преследует Чыннгаука на жеребце Чабыука!!!! перррёёёёёёёёёёёёёёддд!
Изменено: ALANULAN - 18.03.2014 20:28:59
с УВАЖЕНИЕм !
 
Да не айтайыкъ МашаАллах джаш келюуге алай игилик эте билгенлерине... Табигъатха борчубузну къайтара билгенлерине)))
 
Цитата
ALANULAN пишет:
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной
Молодцы, МашАллах!!!
Изменено: saffas - 18.03.2014 00:41:00
 
часто раньше там бывали, жаль было наблюдать, какой там разводят мусор.
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
 
Очень люблю эту воду, но давно там не была - тогда не было столько мусора...
А вы, ребята, большие молодцы!
 
Цитата
ALANULAN пишет:
кёз-къоркъакъ,да къол -батыр!НуЪ!С БОГОМ!началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,,короче с мусором)
:alamat: :alamat:
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?
Цитата
Beleza пишет:
Очень люблю эту воду,
:дайпять: :нулаадно:
с УВАЖЕНИЕм !
 
:alamat: :alamat:
.
 
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
Ашхыннга вообще джарамайды)
 
 
Аперим джашлагъа! Мен эндиги собранияда алайгъа чыгъыб бир ариулаыйкъ,-деб теджерге деб тураем. Ненча барсам да алайда ол мусор бак да толуб, заманында чыгъарылмагъаны амалтын, мусорунда малла чача, адамла да малладан артха къалмайдыла :тук: Сары-Тюзню главасы бла сёлешгенем да, ол энтда эки контейнер салдырлыкъма алайгъа дегенди. Кеси да Джегутинский комунхозгъа айтыб заманында чыгъарылыб турурча этерикме дегенди. Сиз джыйгъаныгъызны да айтханма да, къууаннганды. Ол сиз джыйгъан багуш мешокланы да бусагъатдан мешна ийиб къотартдырайым, малла чачхынчын дегенди.
Изменено: Ванхельсинг - 21.03.2014 17:15:59
 
Вау, какие люди в теме)))) :превед: :превед:
Ванхельсинг, Рассел, джангы ай бла кёрюнюгюз!!!!!
Трудно найти слова, когда действительно есть, что сказать.
 
Вода красногорская вкусная и полезная, но в небольших количествах. Сильно много минеральных солей в ней.
 
МашааЛлах! Очень нужную работу сделали ребята! :alamat: Проблема лишь в том, что такими рейдами проблему целиком не решить. Надо и местное население как-то подключать и местные администрации. А то еду вчера из из Малокарач. района в Усть-Джегутинский. На подъезде к аулу Новая Джегута просто десятки тонн мусора вокруг. Ветер разнес его куда только можно... С этой бедой надо что-то делать!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Аллах игилик берсин, джашла!
p.s. не этсин адам табигъатыбызны алайды ч****ча, хайуанладан сакълар ючюн???
 
Какие вы молодцы ! Просто умнички !
Потому что жизнь измеряется не числом вдохов-выдохов, а моментами, когда захватывает дух!(с)
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный