Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Ойнай-ойнай кёз чыгъар.
  • Ёлген аслан – сау чычхан.
  • Къонакъ аз олтурур, кёб сынар.
  • Къонакъ аман болса, къонакъбай джунчур
  • Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
  • Къатыны харакетли болса, эри къымсыз болур.
  • Ата джурт – алтын бешик.
  • Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.
  • Джуртун къоругъан озар.
  • Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
  • Азыкъ аз болса, эртде орун сал.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Къуллукъчума, деб махтанма, къуллукъ – хаух джамчыды!
  • Ана кёлю – балада, бала кёлю – талада.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Джылкъыдан – ат чыгъар, тукъумдан – джаш чыгъар.
  • Къонакъны къачан кетерин сорма, къачан келлигин сор.
  • Джарлы джети элни сёзюн этер.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Айранны сюйген, ийнек тутар.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Чомарт джарлы болмаз.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Окъумагъан сокъурду, сокъур ташха абыныр!
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Билмейме деген – бир сёз
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
  • Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Биреу къой излей, биреу той излей.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
  • Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
  • Накъырданы арты керти болур.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Уруну арты – къуру.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Ёлген эшек бёрюден къоркъмайды.
  • Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
  • Джырына кёре эжиую.
  • Этни бети бла шорпасы.
  • Эки къатын алгъан – эки ташны ортасына башын салгъан.
  • Къыз чыгъаргъан – къызыл къымжа.
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
Страницы: 1
КРАСНОГОРСКИЙ ИСТОЧНИКЪ МИНЕРАЛЬНОЙ ВОДЫ --- МЫРЗАБЕК АЧЫ, Труд делает из человечка человека! Труд облагораживает . Уборочка-эльбовский добрый десант)
 
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной.



Даже Медведи бывают в шоке от (не)людской безответственности)


"красную карточку всем неряхам!!!! " - ... Джатдай


керти къарачай джашла!!!! Поднимая робоче-боевой дух , джигиты устроили гонки -перегонки с законным жеребцом-мустанком) наши впереди!!!! айййййаман кесинг!!!




кёз-къоркъакъ,да къол -батыр! НуЪ! С БОГОМ! началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,, короче с мусором)
а гълавное- с нафсом )


а вот и сам источник! газированный, соль ,сахар )) всё есть)))


керти уучуча ,къысыла баргъан ,джигит джаш...))) энди уа джазыкъ багуш тутулду))


местный парень , с села Важного . Такой важный))) и издалека чем-то похож на одного из трёх богатырей)))


ещё один ..Добрыня)) т.е. Мухаммад


голыми руками на зверя ходють карачаи))


бригада !!!!)))))))


терен сагъышдааа..... надо принять одно решение-правильное!!!!!!




минерал иис этиб турду андан сора къолларыбыз ,эки кюнню,сапын блп джуусангда. Керти да темирмиди бу къызыл,ким биледи??


Мусорник) Амиру салам!))))


ишни аллы бла арты болады! нууъ!! выпьем за здоровье айранчика на здоровье из молока коровьего!


атлыланы суратларын салмайын къоялмайма )
бизни миллетни къалгъан хоншуларыбыздан башхалыкъларыны бири-атчылыкъ! Эртден сайын Джёгетейден АраШахаргъа келе , бир-эки атлы кёрсем , талай сагъатха кёлюм иги болду)
Ол кесек джол юсюнде , талай бир ат къош барды) машшаАЛЛАХ! (это , так ..,для информации)))))))


Мухтар ! Ол алконавтический хадаусланы омакъ шышаларын чача-уата билген бла къалмай, атха да бар кёреем!


хаманда сагъашдады Элбрус а -джаяуда ,ат белинде да .



биз алайда болгъан юч-тёрт сагъатха бир къыркъ -элли адам келиб кетдиле , гарадан ичиб,биргелерине алыб.



Мллетни байлыгъы,)))))))))



Къачыука лидирует на скакуне Джортуука!!!!!!! Его плотно преследует Чыннгаука на жеребце Чабыука!!!! перррёёёёёёёёёёёёёёддд!
Изменено: ALANULAN - 18.03.2014 20:28:59
с УВАЖЕНИЕм !
 
Да не айтайыкъ МашаАллах джаш келюуге алай игилик эте билгенлерине... Табигъатха борчубузну къайтара билгенлерине)))
 
Цитата
ALANULAN пишет:
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной
Молодцы, МашАллах!!!
Изменено: saffas - 18.03.2014 00:41:00
 
часто раньше там бывали, жаль было наблюдать, какой там разводят мусор.
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
 
Очень люблю эту воду, но давно там не была - тогда не было столько мусора...
А вы, ребята, большие молодцы!
 
Цитата
ALANULAN пишет:
кёз-къоркъакъ,да къол -батыр!НуЪ!С БОГОМ!началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,,короче с мусором)
:alamat: :alamat:
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?
Цитата
Beleza пишет:
Очень люблю эту воду,
:дайпять: :нулаадно:
с УВАЖЕНИЕм !
 
:alamat: :alamat:
.
 
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
Ашхыннга вообще джарамайды)
 
 
Аперим джашлагъа! Мен эндиги собранияда алайгъа чыгъыб бир ариулаыйкъ,-деб теджерге деб тураем. Ненча барсам да алайда ол мусор бак да толуб, заманында чыгъарылмагъаны амалтын, мусорунда малла чача, адамла да малладан артха къалмайдыла :тук: Сары-Тюзню главасы бла сёлешгенем да, ол энтда эки контейнер салдырлыкъма алайгъа дегенди. Кеси да Джегутинский комунхозгъа айтыб заманында чыгъарылыб турурча этерикме дегенди. Сиз джыйгъаныгъызны да айтханма да, къууаннганды. Ол сиз джыйгъан багуш мешокланы да бусагъатдан мешна ийиб къотартдырайым, малла чачхынчын дегенди.
Изменено: Ванхельсинг - 21.03.2014 17:15:59
 
Вау, какие люди в теме)))) :превед: :превед:
Ванхельсинг, Рассел, джангы ай бла кёрюнюгюз!!!!!
Трудно найти слова, когда действительно есть, что сказать.
 
Вода красногорская вкусная и полезная, но в небольших количествах. Сильно много минеральных солей в ней.
 
МашааЛлах! Очень нужную работу сделали ребята! :alamat: Проблема лишь в том, что такими рейдами проблему целиком не решить. Надо и местное население как-то подключать и местные администрации. А то еду вчера из из Малокарач. района в Усть-Джегутинский. На подъезде к аулу Новая Джегута просто десятки тонн мусора вокруг. Ветер разнес его куда только можно... С этой бедой надо что-то делать!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Аллах игилик берсин, джашла!
p.s. не этсин адам табигъатыбызны алайды ч****ча, хайуанладан сакълар ючюн???
 
Какие вы молодцы ! Просто умнички !
Потому что жизнь измеряется не числом вдохов-выдохов, а моментами, когда захватывает дух!(с)
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный