Расширенный поиск
26 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Адам къаллай бир ишленмесе, аллай бир кесин уллу кёреди.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Агъач – джерни чырайы, кийим – эрни чырайы.
  • Адам сёзюнден белгили.
  • Намысы болмагъанны, сыйы болмаз.
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
  • Къарнынг бла ёч алма.
  • Эки къатын алгъан – эки ташны ортасына башын салгъан.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Тулпарлыкъ, билекден тюл – джюрекден.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Эл элде бирер малынг болгъандан эсе, бирер тенгинг болсун.
  • Зарда марда джокъ.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Джарлы джети элни сёзюн этер.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Кёбге таш атма.
  • Ёлюр джаннга, ёкюл джокъ.
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Аджал соруб келмез, келсе, къайтыб кетмез.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Атлыны кёрсе, джаяуну буту талыр.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Джылкъыдан – ат чыгъар, тукъумдан – джаш чыгъар.
  • Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Байлыкъ болгъан джерде, тынчлыкъ джокъду.
  • Огъурлуну сёзю – суу, огъурсузну сёзю – уу.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Qarcha, туугъан кюню бла алгъышлайма!
 
Поздравляю со знаменательной датой одного из старейших и выдающихся форумчан! С Днём Рождения Руслан, желаю тебе успехов, реализации всех планов, здоровья и счастья.
 
оооооооооо... ))) ТУУГЪАН КЮНЮНГ БЛА АЛГЪЫШЛАЙМА!!! АЛЛАХ САУЛУКЪ, НАСЫП, ИМАН БЕРСИН! МУРАТЛАРЫНГА ЖЕТ!
 
толковый чел)

С Днюхой Руслан!
 


Русик))) Алгъышлайма))) иманлы бол)) муратларынгъа джет)))
 
Пря-зря-вля-ю
 
Руслан, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Аллах саулукъ, насып, мамырлдынг берсин))) Имаанынг къаты болсун!!

С днюхом тебя)))
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын. Къууанч кюнлеринг кеб болсунла. Махтау, сый, намыс, адет, берекет болсун юйюгюзде. Узакъ емюрлю бол. Бюгюн сенге айтылгъан алгъышла, къабыл болсунла. Амин!
 
Былайда да бир-эки сёз къошайым. Аллах джашаунгу кесинг сюйгенча этсин. Джуукъларынгдан тенглерингден Аллах айырмасын. Барына да Аллах насыб берсин. Ала насыблы болсала, сени насыблы болмай амалынг джокъду.

Дагъыда бир айтырым. Бысагъатда джаш болгъанса да, джашауну бу къыйын джолуну тигине тинг энгишгесине да кесинги къарыунг джетеди. Аллах ол къарыунгу сенден алмасын, алай а, тинг энгишгеге къалай болса да, тигине чыкъгъан сагъатда къалтукъ тюбюнгден тутар адамынг болса, тынчракъ боллукду (кесим толу хапарлы тюлме, эшитгеними айта турама :muza Так вот, джуукъ заманда, ол къолтукъ тюбюнге кирлик адамны табарча Аллах этсин
 
С дынем рождения!!! Побольше сорлнечных дней в жизни, здоровья, счастья!
 
Ванхельсинг
Ары бир иги айт, эки авчарканг да сени къайгъылы болуб турлукъ тюлдюле хамандада, келликни бек къыйнамазла, къоркъмада келтире бер де
 
Ханума
мен да алай айтыб келин кельтиргенем))))))))0
 
Къарча,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма!
Этген муратларынг толу болсунла!
Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
 
с днюхой брат!!!всего и всегда!!!
 
Руслан, алгъышлайма!)))) Къууанч кюнлеринг кеб болсунла.
 
...шоб Вы в булочную на ней ездили
Иманлы, Насыплы, берекетли адам бол, басхан джеринг чагъа барырча!
 
Менда алгъылайма!!! Насыплы, саулукълу, иманлы бол!
 
Прими и мои поздравления)))Всех благ,здоровья и удачи))
 
Думаю, что Къарча у многих ассоциируется с образом настоящего горца, карачаево-балкарца. Уравновешенный, спокойный, вежливый, воспитанный, галантный, с чувством юмора, человек на которого всегда можно положиться, говорит немного, много делает.

Руслан! С днем рождения! Дай Аллах исполнения всего того о чем мечталось, того о чем еще будет мечтаться, и даже того, о чем не смелось мечтаться! Ну а проще - дай Бог счастья! Тебе, твоим близким, твоим друзьям, всем кто тебе дорог!
 
Онбеш джыл толду дейдиле сенге)))
Да джюз толубда алгъышлайыкъ сени)))
Алгъышлайма сени, къарачай тилни сюе билген форумчу тенгими)))
 
с днем варенья
 
Алгъышлайма къарча туугъан кюнюнг бла))Аллах муратларынга жетдирсин!!!!
 
Къарча
Алгъышлайма!Как бы ни был сложен путь, вернись из любого Крыма
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма) Аллах сюйген адамладан айырмасын, джюрегингде не муратларынг бар эсе, ол муратларынга джетдирсин!
 
Руслан, насыблы бол! Сени ёстюрген Анагъа да Аллах саулукъ берсин. Джюз джыл джашасын, насыбыгъызгъа къуаныб, еткен муратлары толуб! Сенича джашларыбыз миллетибизде кёб болсунла!
 
Къарнаш, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, юдегиннен къууан!
 
Руслан туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Этген муратларынг толу болсунла! Ачыкъ джюрегинги АЛЛАХ чырт мыдах этмесин! Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
Атынг алгъышлада айтылырча болсун!
Барыбызда, сенге не алгъышла эте эсек, аланы хаман сынаб, кезюнг бла кёрюб, къолунг бла тутуб турурча этсин Аллах!
Саулукъ, къууанч ичинде... узун ёмюрню джашаргъа Аллах буюрсун...
 
Алгъышлайма! Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Поздравляю Вас с праздником! Желаю всего самого хорошего, доброго, светлого и чистого!
Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Руслан алгъышлайма,Аллах кёп насып берсин.Атангы,Анангы узакъ ёмюрлю этсин.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный