Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Кесинге джетмегенни, кёб сёлешме.
  • Зар адамны насыбы болмаз.
  • Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
  • Керти сёзге тёре джокъ.
  • Орну джокъну – сыйы джокъ.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Джюрекден джюрекге джол барды.
  • Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Билмейме деген – бир сёз
  • Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
  • Бозанг болмагъан джерге, къалагъынгы сукъма.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Ёзденликни джайгъан – джокълукъ.
  • Ауузу аманнга «иги», деме.
  • Тёгюлген тюгел джыйылмайды.
  • Юйюнгден чыкъдынг – кюнюнгден чыкъдынг.
  • Нёгерсизни джолу узун.
  • Хата – гитчеден.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Ашхылыкъ джерде джатмайды, аманлыкъ суугъа батмайды.
  • Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
  • Джангызны оту джарыкъ джанмаз!
  • Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
  • Сакъламагъан затынга джолукъсанг, не бек къууанаса, не бек ачыйса.
  • Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Ёзденликни кёбю ётюрюк.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Азыгъы аз, алгъа къабар, аты аман, алгъа чабар.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
  • Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Эки къатын алгъан – эки ташны ортасына башын салгъан.
  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Джуртун къоругъан озар.
  • Байлыкъ адамны сокъур этер.
  • Кюн кёрмеген, кюн кёрсе, кюндюз чыракъ джандырыр.
  • Тамчы таш тешер.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Qarcha, туугъан кюню бла алгъышлайма!
 
Поздравляю со знаменательной датой одного из старейших и выдающихся форумчан! С Днём Рождения Руслан, желаю тебе успехов, реализации всех планов, здоровья и счастья.
 
оооооооооо... ))) ТУУГЪАН КЮНЮНГ БЛА АЛГЪЫШЛАЙМА!!! АЛЛАХ САУЛУКЪ, НАСЫП, ИМАН БЕРСИН! МУРАТЛАРЫНГА ЖЕТ!
 
толковый чел)

С Днюхой Руслан!
 


Русик))) Алгъышлайма))) иманлы бол)) муратларынгъа джет)))
 
Пря-зря-вля-ю
 
Руслан, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Аллах саулукъ, насып, мамырлдынг берсин))) Имаанынг къаты болсун!!

С днюхом тебя)))
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын. Къууанч кюнлеринг кеб болсунла. Махтау, сый, намыс, адет, берекет болсун юйюгюзде. Узакъ емюрлю бол. Бюгюн сенге айтылгъан алгъышла, къабыл болсунла. Амин!
 
Былайда да бир-эки сёз къошайым. Аллах джашаунгу кесинг сюйгенча этсин. Джуукъларынгдан тенглерингден Аллах айырмасын. Барына да Аллах насыб берсин. Ала насыблы болсала, сени насыблы болмай амалынг джокъду.

Дагъыда бир айтырым. Бысагъатда джаш болгъанса да, джашауну бу къыйын джолуну тигине тинг энгишгесине да кесинги къарыунг джетеди. Аллах ол къарыунгу сенден алмасын, алай а, тинг энгишгеге къалай болса да, тигине чыкъгъан сагъатда къалтукъ тюбюнгден тутар адамынг болса, тынчракъ боллукду (кесим толу хапарлы тюлме, эшитгеними айта турама :muza Так вот, джуукъ заманда, ол къолтукъ тюбюнге кирлик адамны табарча Аллах этсин
 
С дынем рождения!!! Побольше сорлнечных дней в жизни, здоровья, счастья!
 
Ванхельсинг
Ары бир иги айт, эки авчарканг да сени къайгъылы болуб турлукъ тюлдюле хамандада, келликни бек къыйнамазла, къоркъмада келтире бер де
 
Ханума
мен да алай айтыб келин кельтиргенем))))))))0
 
Къарча,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма!
Этген муратларынг толу болсунла!
Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
 
с днюхой брат!!!всего и всегда!!!
 
Руслан, алгъышлайма!)))) Къууанч кюнлеринг кеб болсунла.
 
...шоб Вы в булочную на ней ездили
Иманлы, Насыплы, берекетли адам бол, басхан джеринг чагъа барырча!
 
Менда алгъылайма!!! Насыплы, саулукълу, иманлы бол!
 
Прими и мои поздравления)))Всех благ,здоровья и удачи))
 
Думаю, что Къарча у многих ассоциируется с образом настоящего горца, карачаево-балкарца. Уравновешенный, спокойный, вежливый, воспитанный, галантный, с чувством юмора, человек на которого всегда можно положиться, говорит немного, много делает.

Руслан! С днем рождения! Дай Аллах исполнения всего того о чем мечталось, того о чем еще будет мечтаться, и даже того, о чем не смелось мечтаться! Ну а проще - дай Бог счастья! Тебе, твоим близким, твоим друзьям, всем кто тебе дорог!
 
Онбеш джыл толду дейдиле сенге)))
Да джюз толубда алгъышлайыкъ сени)))
Алгъышлайма сени, къарачай тилни сюе билген форумчу тенгими)))
 
с днем варенья
 
Алгъышлайма къарча туугъан кюнюнг бла))Аллах муратларынга жетдирсин!!!!
 
Къарча
Алгъышлайма!Как бы ни был сложен путь, вернись из любого Крыма
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма) Аллах сюйген адамладан айырмасын, джюрегингде не муратларынг бар эсе, ол муратларынга джетдирсин!
 
Руслан, насыблы бол! Сени ёстюрген Анагъа да Аллах саулукъ берсин. Джюз джыл джашасын, насыбыгъызгъа къуаныб, еткен муратлары толуб! Сенича джашларыбыз миллетибизде кёб болсунла!
 
Къарнаш, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, юдегиннен къууан!
 
Руслан туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Этген муратларынг толу болсунла! Ачыкъ джюрегинги АЛЛАХ чырт мыдах этмесин! Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
Атынг алгъышлада айтылырча болсун!
Барыбызда, сенге не алгъышла эте эсек, аланы хаман сынаб, кезюнг бла кёрюб, къолунг бла тутуб турурча этсин Аллах!
Саулукъ, къууанч ичинде... узун ёмюрню джашаргъа Аллах буюрсун...
 
Алгъышлайма! Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Поздравляю Вас с праздником! Желаю всего самого хорошего, доброго, светлого и чистого!
Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Руслан алгъышлайма,Аллах кёп насып берсин.Атангы,Анангы узакъ ёмюрлю этсин.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный