Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Эркишиге тары кебек танг кёрюнюр.
  • Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
  • Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Тюзню ётмеги тюзде къалса да, тас болмаз.
  • Тёгюлген тюгел джыйылмайды.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Тилчи тилден къаныкъмаз.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Адеб базарда сатылмаз.
  • Тёрени джагъы джокъ.
  • Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Эки элинги тыйсанг, джети элде махталырса.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
  • Кёбден умут этиб, аздан къуру къалма.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Уруну арты – къуру.
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Къазанны башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
  • Таукелге нюр джауар.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Ата – баланы уясы.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Игилик игилик бла сингдирилиучю затды.
  • Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Ана къойну – балагъа джандет.
  • Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
  • Джумушакъ сёз къаты таякъны сындырыр.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 61 След.
RSS
придумал новую игру с ассоциациями
 
вывешиваем по желанию картинки или еще че,но с кем ассоциируется не пишем,пишут остальные , как они считают ... например я щас повешу фото деревьев,а каждый входящий пишет с кем каждое из них у него ассоциируется ... и тут же пишет свою загадку или не пишет. по желанию поехали!!! [b:554f52246b]1. [/b:554f52246b] [img:554f52246b]http://gameplay.com.ua/files/oldblog/2007/04/tree.jpg[/img:554f52246b] [b:554f52246b]2.[/b:554f52246b] [img:554f52246b]http://www.vdl.net.ua/uploads/posts/2009-04/thumbs/1239260411_33tree.jpg[/img:554f52246b] [b:554f52246b]3.[/b:554f52246b] [img:554f52246b]http://i062.radikal.ru/0811/05/edb1c6eabd53.jpg[/img:554f52246b] [b:554f52246b]4.[/b:554f52246b] [img:554f52246b]http://s39.radikal.ru/i085/0901/f1/4db871ad44fb.jpg[/img:554f52246b] [b:554f52246b]5.[/b:554f52246b] [img:554f52246b]http://www.ifiori.ru/img/proflowers/picsmall400x400_398353e6d8c06afaed60414182974c20.gif[/img:554f52246b] и так далее ...предлагаю ограничиться пятью загадками от каждого
 
[b:44a59c94aa]MOZG.spb[/b:44a59c94aa], делать что ли нечего? :smt003
 
охрененная игра)))))))) 1. Куб-руб 2. Линда & Милана 3. Хрупкая 4. Я :smt003 5. Маляк ( как цыпленок :smt002)
 
[b:f97fe54fc0]Фортуна Фиделя[/b:f97fe54fc0], мну по ходу в самом деле торкнуло ... закрывай ... ))))
 
:smt129 :smt129 :smt129
 
[b:d0e115ecbb]MOZG.spb[/b:d0e115ecbb], да я типо флужу)))))
 
[b:8703042a14]Фортуна Фиделя[/b:8703042a14], )))))))) башха джер табмаймыса ??)))
 
[b:a77d348c8a]MOZG.spb[/b:a77d348c8a], я в твоей теме хочу)))) и с тобой)))))
 
Таравердиева вспомнила))) Ты хочешь, чтобы я был, как ель, зеленый, Всегда зеленый - и зимой, и осенью. Ты хочешь, чтобы я был гибкий как ива, Чтобы я мог не разгибаясь гнуться. Но я другое дерево :smt003
 
[b:70ed46febf]Фортуна Фиделя[/b:70ed46febf], уахахаххаа...типо, молодость вспомним деб ... )))) къой къарт болгъан болурбуз сабий къылыкъ этерге ... башым агъара джюрегиме шайтан синге ... ким айта эти алай ... ?))
 
[b:eebcc8f0c9]LayLa[/b:eebcc8f0c9], в тему))))))) :smt129
 
[b:fcfb395dea]LayLa[/b:fcfb395dea], бусагъат ФИФИ ол джазгъанынгы керюб кертда деб восстаниячыкъ къураб къоярыкъды ))
 
[b:542c066a63]MOZG.spb[/b:542c066a63], я в здравии)))) а кто так говорил?))) я не знаю!
 
Так, а верные ответы будут?)))))) Или это тема предположений?))) :smt003
 
седина в голову-бес в ребро ... оруслула айта эдиле ))) сен менге ма бир зат бир айт,эртдеден бери сорургъа излеб тура эдим,уялыб тура эдим ... башынгы созуб не кересе ол сууну этегинде ...?)
 
[b:a9d2b04d66]MOZG.spb[/b:a9d2b04d66], смотрю, как чайка рыбку дожевывает))) а нек уяла эдинг?)))
 
да къайдам, катя деген къызчыкъ титаникни бурнуна туура ма алай сирелгенинде Лева деген джашны керюб къойгъан эди ... буз кусокну орнуна ... )))
 
[b:0834debdae]Z[/b:0834debdae], :smt005 [b:0834debdae]MOZG.spb[/b:0834debdae], къурасын,угъаим жокъду))))))))бизда жукъламай башын безретиб турубуз))))))))))))))))))
 
Ещё картинки хочу!!!
 
[b:ed4cae1e7b]Шепот утренних звезд...[/b:ed4cae1e7b], а самой не вариант вывесить ???))
 
Вот вредный!!! Жуууть! :Р
 
1. Интуиция [img:5144d6c0db]http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/3/14/672/14672545_intuiciya.jpg[/img:5144d6c0db] 2. Сумерки [img:5144d6c0db]http://s15.radikal.ru/i188/0911/87/00dc35fb9dde.jpg[/img:5144d6c0db] 3. Амели [img:5144d6c0db]http://i016.radikal.ru/0809/1e/7dae6b740abf.jpg[/img:5144d6c0db] С кем какой фильм вызывает ассоциацию?...
 
сумерки с Серенити))))))))))) Амели с Далилой)) Интуиция.. даже не знаю)))) может Зукер)))))
 
[b:facc2b7c76]Youth[/b:facc2b7c76], :smt023 Картинки... :))
 
[b:74564314b4]Шепот утренних звезд...[/b:74564314b4], злюка я ))))) ща добрым быть не модно ))))
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 61 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам