Расширенный поиск
24 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Къатын байлыкъны сюер, эр саулукъну сюер.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Ата – билек, ана – джюрек!
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Къайтырыкъ эшигинги, къаты уруб чыкъма.
  • Баш – акъыл ючюн, акъылман – халкъ ючюн.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
  • Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
  • Къарын къуру болса, джюрек уру болур.
  • Байлыкъ болгъан джерде, тынчлыкъ джокъду.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Ишлегенден, къарагъан уста.
  • Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Джиби бир къат джетмей эди да, эки къат тарта эди.
  • Ариу – кёзге, акъыл – джюрекге.
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
Страницы: 1 2 След.
Поздравим философа Эльбы Сахадина с Днём рождения.
 
Без сомнения, за объёмными постами стоит интересная личность.
Читая их, можно с чем-то высказанным соглашаться, не соглашаться, но повод перетрусить свои представления о мире получишь практически всегда.

Сахадин, с Днём рождения тебя.
От меня самые банальные пожелания: крепкого тебе здоровья, счастья, благополучия, успехов в жизни. И приносящего радость взаимопонимания с родными, друзьями, читателями-почитателями.
 
Аллах сюйек саулукъ берсин, къуруда къууанчлаба ётсюн ёмюрюнг, эм къыйын кюнюнг бал айякъны къолунгда кёльтюрюр болсун, Аллах игисин берсин, берекет бла толусун джашауунг....
 
Сахадин, алгъышлайма! Къуанчлы болугъуз!

 
поздравляю..и желаю всяческого благополучия..)
Румынский институт незаконченных исследований выяснил, что в восьми случаях из десяти.
 
Algishlaima! Nasipli, sauluklu bol! 53 Tuuag'an Kunugdu dep bilmei edim:)

Ma, senge sora:

https://www.youtube.com/watch?v=vyqgjCKm9nQ
 
Присоединяюсь к пожеланиям автора темы )) насыблы бол! :)
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла насыб берсин! Ёмюрюгюзню узакъ этсин! Джашауугъузну тюзлюкден айырмай ийсин! Энтда бизге дуния бла бир интерес, акъыллы хапарла айтыр мадар берсин!

Саугъагъа - тебсеу!)))
 
Сахадин, ну никак мимо не пройти :) тут такое оказывается мероприятие)))
Присоединяюсь к общим поздравлениям, от души желаю что б вы могли воплотить в жизнь все свои задумки.
 
О,Сахадин алгъышлайма!Аллах саулукъ,насып берсин санга да сени жуукъларынга да)))Муратларынга жетерча да Уллу Аллах этсин!
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Nemo,
Малина,
Pretender,
Ocean,
Sane,
Totur_ Ram,
мики,
одушевленный кролик)))
и весь организм форума
veresk, )) погонла салдынг уялтдынг маржа,) энди билеклериме къаруу алып турургъа керекти))


Большое спасибо вам всем за чудесные слова поздравления, и за прекрасные пожелания, которые я непременно буду стараться выполнять Аллах айтса. Спасибо за вашу поддержку, уважение и понимание.Простите что не ответил сразу.



И вам желаю счастья и удачи, и всех земных благ в этой жизни, и величайшей победы - победы над самим собой Спасибо!!! Спасибо!!! Спасибо!!! Сау болугъуз!!!



Хочу сказать без перебору,
Со всем мы справимся вкупе,

Пока на Эльбе, векует форум,
Не ждите сна своей души.)
Изменено: Сахадин - 09.08.2014 15:49:58
 
Сахадин,Да андан бери праздновать эте эсеннг))хатанг жокъду))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, гулять так гулять)))) бир бирде дорбунда бугъунуп къалуучума)))
 
Сахадин,Къоркъма алай))))))))Женский пол добродушный)))))))))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, добродушныйден жануар окъуна къачмайды)))))
 
С Днем рождения!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Сахадин, кецхиллик, бираз опаздатьчыкъ этгенме).
Присоединяюсь к поздравлениям и пожеланиям не опоздавших)) и опаздывающих после меня)).
Аллах муратларынгы толу этсин! Кеб игиликле, саулукъ, узакъ емюр, кеб къууанч кюнле сеннге берсин! :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
z2123,
Сэстренка, алъышлы болугъуз, сау болуъуз, емюрюгюз узакъ болсун битеу Къарачай-Малкъар халкъны жолу жарыкъ болсун, бирси халкъла бла бирге.

эди бу теманы кезден къацар заманы зетхен болур дейме) :думаю:
 
Самого доброго и пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения! )) Всех благ, крепкого здоровья!))
Малина.
Изменено: Nadin - 31.07.2015 16:40:10
 
Сахадин, алгъышлайма туугъан кюнюнг бла! Аллах бютеу ашхы муратларынгы толтурсун, саулукъ, насыб, къууанч кеб берсин!) :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма.Бир оруслу(энди чууутлуду да дейдиле) айтханлай " Саулукъ,саулукъ,эмда саулукъ" .Насыблы къууанч джашауну джуукъларыннгы,тенглеринги араларында ётдюрлюгюнгю излейме.Эсен бол!
 



Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъыщлайма!!!Насыплы бол!Кесинг да къайда тасс болдунг))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, муратларынга джет!
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Алгъышлайма туугъан кюнюнг бла Халлюуну школунда окъугъан Сахадин!!! 😎
Аллах муратларынгы берсин! Къууанчдан,берекетден,насыбдан,саулукъдан толуб оооох деб джаша! Насыблы бол...эм биринчиси ма олду !!!☺
Изменено: Nasib&Namis - 01.08.2015 02:31:53
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла чексиз кёб насыб берсин! Ашхы мурталарыгъызны къабыл этсин!
Сизни бла байламлы хаманда эсиме джырла келедиле, табигъат, элле, ёзенле... Аны бла саугъагъа - иги джыр!
 
Жамауат, прошу прощения за допущенную несвоевременность.
Сердечно поздравляю каждого с прошедшим праздником Ураза-Байрам, Аллах къабыл этсин!

Цитата
Nadin пишет:
пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения!


Nadin, (Малина) Спасибо тебе за поздравления и что не обделила своим вниманием! - на душе как в синем небе после ливня чистота...)) с новым ником тебя)) (все зависит от того, с какой эмоциональной начинкой летит пуля)))

Сэстренка, Сау бол - алгъышлы бол! Сени умутларынга да Аллах жол берсин, жашауу-емюрюнг узун болсун!

Мусса, Сау бол! Уруш тарихлерибизге салгъан къыйынынгы Аллах суабха жазсын, дунияда мамырлыкъ хорласын!

бездушный кролик, Эльчибиз Халимат, Сау бол! Жашаунг насыпдан толу болсун, энди туудукъларынга къуанып жашарча Аллах онг берсин!
Цитата
бездушный кролик пишет:
Кесинг да къайда тасс болдунг))
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))

Sane, Сау бол! Бир ариу кишиучюкле тапханса)) Емюрюнг жарыкъ болсун, Аллах сюйгенледен бол!!!

Nasib&Namis, Насып Аллах берсин санга! Сау бол! Бек халал келлюледен бирисе, Аллахутагъала къууанчдан айырмасын!

Totur_Ram, Рамазан сау бол! Эльчибизни жырын келиштиргенсе)) Баргъан ызынг мамыр болсун! Тезюмлюкден сени Аллах кери этмегенди, мамырлыкъ эм сабырлыкъ огъурлулугъун Аллах къызгъанмасын!

***

 
Цитата
Сахадин пишет:
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))
Къайтар кесинги бери)))))без тебя как будто чего то не хватает))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Цитата
бездушный кролик пишет:
Къайтар кесинги бери)))))
Къайтмайа-къайтама, бизде алыкъа бир-бир темалада тютюн бла от барлыкъды)))
 
Прими и запоздалые поздравления с наилучшими пожеланиями.
Согласна с Халимат: твоё отсутствие заметно. Надеюсь, это ненадолго.
Познавательный или спорный, но твой узнаваемый почерк в Эльбе всегда даёт пищу для размышлений.
Изменено: veresk - 08.08.2015 07:27:17
 
Во-во, верно!) без Сахадина форум какой-то пресный)
 
veresk, Спасибо за теплые слова, емюрюнг жарыкъ болсун!
У нас на форуме каждый по-своему красавчик))
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный