Расширенный поиск
24 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
  • Къолунгдан къуймакъ ашатсанг да, атаны борчундан къутулмазса.
  • Ач отунчуну ачыуу – бурнунда.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Хар адамгъа кеси миннген тау кибик.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Уллу суу бла уллу ауруудан башынгы сакъла.
  • Тёрдеги кюлсе, эшикдеги ышарыр.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Дууулдаса – бал чибин, къонса – къара чибин.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Татлы сёз – балдан татлы.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!
  • Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
  • Билмезни кёзю кёрмез, этмезни къулагъы эшитмез.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Ойнаб айтсанг да, эслеб айт.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Эр абынмай, эл танымаз.
  • Битмегеннге сакъал – танг.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Ач уят къоймаз.
  • Таякъ этден ётер, тил сюекден ётер.
  • Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
  • Къайгъыны сюйген, къайгъы табар.
  • Ашына кёре табагъы, балына кёре къалагъы.
  • Ётюрюкчюню шагъаты – къатында.
  • Рысхы – насыбха къор.
  • Адам къаллай бир ишленмесе, аллай бир кесин уллу кёреди.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Джеринден айырылгъан – джети джылар, джуртундан айырылгъан – ёлгюнчю джылар.
  • Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Ишлегенде эринме, ишде чолакъ кёрюнме.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Эл тойса, тоймагъан, эл къойса, къоймагъан.
  • Тёгюлген тюгел джыйылмайды.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
Страницы: 1 2 След.
Поздравим философа Эльбы Сахадина с Днём рождения.
 
Без сомнения, за объёмными постами стоит интересная личность.
Читая их, можно с чем-то высказанным соглашаться, не соглашаться, но повод перетрусить свои представления о мире получишь практически всегда.

Сахадин, с Днём рождения тебя.
От меня самые банальные пожелания: крепкого тебе здоровья, счастья, благополучия, успехов в жизни. И приносящего радость взаимопонимания с родными, друзьями, читателями-почитателями.
 
Аллах сюйек саулукъ берсин, къуруда къууанчлаба ётсюн ёмюрюнг, эм къыйын кюнюнг бал айякъны къолунгда кёльтюрюр болсун, Аллах игисин берсин, берекет бла толусун джашауунг....
 
Сахадин, алгъышлайма! Къуанчлы болугъуз!

 
поздравляю..и желаю всяческого благополучия..)
Румынский институт незаконченных исследований выяснил, что в восьми случаях из десяти.
 
Algishlaima! Nasipli, sauluklu bol! 53 Tuuag'an Kunugdu dep bilmei edim:)

Ma, senge sora:

https://www.youtube.com/watch?v=vyqgjCKm9nQ
 
Присоединяюсь к пожеланиям автора темы )) насыблы бол! :)
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла насыб берсин! Ёмюрюгюзню узакъ этсин! Джашауугъузну тюзлюкден айырмай ийсин! Энтда бизге дуния бла бир интерес, акъыллы хапарла айтыр мадар берсин!

Саугъагъа - тебсеу!)))
 
Сахадин, ну никак мимо не пройти :) тут такое оказывается мероприятие)))
Присоединяюсь к общим поздравлениям, от души желаю что б вы могли воплотить в жизнь все свои задумки.
 
О,Сахадин алгъышлайма!Аллах саулукъ,насып берсин санга да сени жуукъларынга да)))Муратларынга жетерча да Уллу Аллах этсин!
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Nemo,
Малина,
Pretender,
Ocean,
Sane,
Totur_ Ram,
мики,
одушевленный кролик)))
и весь организм форума
veresk, )) погонла салдынг уялтдынг маржа,) энди билеклериме къаруу алып турургъа керекти))


Большое спасибо вам всем за чудесные слова поздравления, и за прекрасные пожелания, которые я непременно буду стараться выполнять Аллах айтса. Спасибо за вашу поддержку, уважение и понимание.Простите что не ответил сразу.



И вам желаю счастья и удачи, и всех земных благ в этой жизни, и величайшей победы - победы над самим собой Спасибо!!! Спасибо!!! Спасибо!!! Сау болугъуз!!!



Хочу сказать без перебору,
Со всем мы справимся вкупе,

Пока на Эльбе, векует форум,
Не ждите сна своей души.)
Изменено: Сахадин - 09.08.2014 15:49:58
 
Сахадин,Да андан бери праздновать эте эсеннг))хатанг жокъду))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, гулять так гулять)))) бир бирде дорбунда бугъунуп къалуучума)))
 
Сахадин,Къоркъма алай))))))))Женский пол добродушный)))))))))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, добродушныйден жануар окъуна къачмайды)))))
 
С Днем рождения!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Сахадин, кецхиллик, бираз опаздатьчыкъ этгенме).
Присоединяюсь к поздравлениям и пожеланиям не опоздавших)) и опаздывающих после меня)).
Аллах муратларынгы толу этсин! Кеб игиликле, саулукъ, узакъ емюр, кеб къууанч кюнле сеннге берсин! :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
z2123,
Сэстренка, алъышлы болугъуз, сау болуъуз, емюрюгюз узакъ болсун битеу Къарачай-Малкъар халкъны жолу жарыкъ болсун, бирси халкъла бла бирге.

эди бу теманы кезден къацар заманы зетхен болур дейме) :думаю:
 
Самого доброго и пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения! )) Всех благ, крепкого здоровья!))
Малина.
Изменено: Nadin - 31.07.2015 16:40:10
 
Сахадин, алгъышлайма туугъан кюнюнг бла! Аллах бютеу ашхы муратларынгы толтурсун, саулукъ, насыб, къууанч кеб берсин!) :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма.Бир оруслу(энди чууутлуду да дейдиле) айтханлай " Саулукъ,саулукъ,эмда саулукъ" .Насыблы къууанч джашауну джуукъларыннгы,тенглеринги араларында ётдюрлюгюнгю излейме.Эсен бол!
 



Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъыщлайма!!!Насыплы бол!Кесинг да къайда тасс болдунг))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, муратларынга джет!
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Алгъышлайма туугъан кюнюнг бла Халлюуну школунда окъугъан Сахадин!!! 😎
Аллах муратларынгы берсин! Къууанчдан,берекетден,насыбдан,саулукъдан толуб оооох деб джаша! Насыблы бол...эм биринчиси ма олду !!!☺
Изменено: Nasib&Namis - 01.08.2015 02:31:53
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла чексиз кёб насыб берсин! Ашхы мурталарыгъызны къабыл этсин!
Сизни бла байламлы хаманда эсиме джырла келедиле, табигъат, элле, ёзенле... Аны бла саугъагъа - иги джыр!
 
Жамауат, прошу прощения за допущенную несвоевременность.
Сердечно поздравляю каждого с прошедшим праздником Ураза-Байрам, Аллах къабыл этсин!

Цитата
Nadin пишет:
пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения!


Nadin, (Малина) Спасибо тебе за поздравления и что не обделила своим вниманием! - на душе как в синем небе после ливня чистота...)) с новым ником тебя)) (все зависит от того, с какой эмоциональной начинкой летит пуля)))

Сэстренка, Сау бол - алгъышлы бол! Сени умутларынга да Аллах жол берсин, жашауу-емюрюнг узун болсун!

Мусса, Сау бол! Уруш тарихлерибизге салгъан къыйынынгы Аллах суабха жазсын, дунияда мамырлыкъ хорласын!

бездушный кролик, Эльчибиз Халимат, Сау бол! Жашаунг насыпдан толу болсун, энди туудукъларынга къуанып жашарча Аллах онг берсин!
Цитата
бездушный кролик пишет:
Кесинг да къайда тасс болдунг))
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))

Sane, Сау бол! Бир ариу кишиучюкле тапханса)) Емюрюнг жарыкъ болсун, Аллах сюйгенледен бол!!!

Nasib&Namis, Насып Аллах берсин санга! Сау бол! Бек халал келлюледен бирисе, Аллахутагъала къууанчдан айырмасын!

Totur_Ram, Рамазан сау бол! Эльчибизни жырын келиштиргенсе)) Баргъан ызынг мамыр болсун! Тезюмлюкден сени Аллах кери этмегенди, мамырлыкъ эм сабырлыкъ огъурлулугъун Аллах къызгъанмасын!

***

 
Цитата
Сахадин пишет:
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))
Къайтар кесинги бери)))))без тебя как будто чего то не хватает))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Цитата
бездушный кролик пишет:
Къайтар кесинги бери)))))
Къайтмайа-къайтама, бизде алыкъа бир-бир темалада тютюн бла от барлыкъды)))
 
Прими и запоздалые поздравления с наилучшими пожеланиями.
Согласна с Халимат: твоё отсутствие заметно. Надеюсь, это ненадолго.
Познавательный или спорный, но твой узнаваемый почерк в Эльбе всегда даёт пищу для размышлений.
Изменено: veresk - 08.08.2015 07:27:17
 
Во-во, верно!) без Сахадина форум какой-то пресный)
 
veresk, Спасибо за теплые слова, емюрюнг жарыкъ болсун!
У нас на форуме каждый по-своему красавчик))
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный