Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Азыгъы аз, алгъа къабар, аты аман, алгъа чабар.
  • Ышармагъан – кюлмез, кюлмеген – къууанчны билмез.
  • Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
  • Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
  • Кечеси – аяз, кюню – къыш, джарлы къаргъагъа бир аш тюш!
  • Сёлеш деб шай берген, тохта деб, сом берген.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Сакъ юйюне сау барыр.
  • Биреуню эскиси биреуге джангы болмайды.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Тёрени джагъы джокъ.
  • Ойнай билмеген, оюн бузар.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Аллахдан тилесенг, кёб тиле.
  • Элни кючю – эмеген.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
  • Этни бети бла шорпасы.
  • Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
  • Джангыз терек къынгыр ёсер.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Биреу къой излей, биреу той излей.
  • Эрни эр этерик да, къара джер этерик да, тиширыуду.
  • Ариу сёз – къылычдан джити.
  • Байлыкъ болгъан джерде, тынчлыкъ джокъду.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Джарлы джети элни сёзюн этер.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Къулакъдан эсе, кёзге ышан.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
  • Тёрде – темир таякълы, къаяда – чыпчыкъ аякълы.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
Страницы: 1 2 3 4 5 6 След.
[ Закрыто ] поздравляю Алия Хасановича Тоторкулова с днем рождения!! 13 ноября
 
Алий Хасанович!! чтобы вы всегда жили как хотели!!! АминАллах!!!! Чтобы ваши желания всегда исполнялись!!!)))))))
 
так так так!!! поздравляем Алия Хасанавича с днем рождения!!!! емук исполняется 47-ой год!!)))))
 
С днём рождения,Алий Хасанович!!! Долгих вам лет жизни!!!!
 
с днем рождения))долгих лет жизни)))
 
Туугъан кюнюгюз бла алгъышлайма, Аллах муратларыгъызгъа жетдирсин!

Сизни керген заманда келюме Редьярд Киплинг жазгъан назму келеди:

Будь в силах ты рассудка не лишиться,
Безумцами в безумье обвинён;
Отвергнутый, в себе не усомниться,
Не вдуматься, за что ты оскорблён;
Будь в силах ждать? и ждать, не уставая,?
Будь в силах не бороться с клеветой,
Терпеть вражду, вражды не разжигая,?
И всё ж не слыть ни трусом, ни ханжой;

Будь в силах ты мечтать? о достижимом,
Будь в силах грезить? не смыкая глаз,
Будь в силах пребывать невозмутимым
В свой славный час и свой бесславный час;
Будь в силах зреть, как истиной, открытой
Тобою, дураков морочит плут,
И дело жизни всей твоей разбито,?
И, в этот прах склонясь, продолжить труд;

Будь в силах ты всем, скопленном помалу,
Рискнуть ва-банк за карточным столом,
И проиграть, и всё начать сначала,
Не пожалев ни разу ни о чём;
Будь в силах не пускать в отставку тело,
Когда оно отслужит полный срок,
Будь в силах, если сердце ослабело,
Одною волей гнать по жилам ток;

Будь в силах ты не важничать с толпою
И не теряться в обществе князей,
Будь не раним ни дружбой, ни враждою.,
Ум в каждом чти? и всё ж не чти ничей,
Будь в силах ты всю жизнь лететь стрелою
И всё же? на мгновенья мерить век,?
Тогда твои? Земля и всё земное,
И главное, мой сын, ты? Человек!

Аллах сизге кюч берсин!
 
Наша жизнь есть то что во что ее превращают наши мысли)))))))))
?Чистые помыслы - добрые дела?
Мои поздравления)))
 
Поздравляю и всего наилучшего желаю. Аллах этген муратларыгъызны толтурсун.
 
Алгъышлайма!
 
Ачыкъ жюрекледен айтылгъан алгъышла къабыл болсунла!
 
Мени бир алгъышым боллукъду къуру: ол башхалагъа этген игилик блай бир джартысы къайтсын "бумеранг"-ча))))) Саулукъ дагъыда - къаты саулукъ!
 
Эх, нравицца мне енто дело )) пьянка по второму кругу пошла )) ну коль в той теме присутствовал официоз, то в этой теме позволю себе растегнуть пуговицу (под галстуком беспалибо) и поднять чарку за здоровье Отца Зелграда, пока бойцы у Брюзги на даче отвисают в баньке ))
Батя, коль госпожа Судьба свела нас, то позволь поблагодарить её за енто святое дело )) А судьба уж отблагодарит Вас за то что нарезалась благодаря Вам ))

Ваши желания - мои пожелания ))

С Днюхой!
 
Алгъышлайма!
Узакъ емюрлю болугъуз!
 
Дедушка, я тоже Главкома люблю!)))))) Выпей вместо меня тоже за здравие Главкома, а то если сама напьюся, меня бабушка заругает))))
 
Уллу джюрек иннет кирсис акъыл толу болушхан къолу.....Керти адамны туугъанына бекь ДЕМЕНГЛИ ГЛАВКОМГЪА Ураааааааааааааааааааааааааааа.................... ............Кесинг сюйген адамладан замансызлай аллах айрмасын аллах джол негеринг болсун джашаунгда, насыблы бол через четыре года юбилей 46 это далеко не 50
 
А судьба уж отблагодарит Вас за то что нарезалась благодаря Вам ))
Птюч, Судьба нарезаться этиб, Истребитель Птички болуб айлана болурму? Посадкагъа кирген заманда да башха полосагъа олтуруб. Внучка тилеб ичиргени дженгдириб къойгъан болур.
 
Папин Южак
Алгъышлайбыз!
Аллах толу юйдегили этсин!
Миллетибизни, атын-динин-тилин-адетин-намысын сакъласын!
Это про таких как ты написано:
Снега не белели бы чисто и гордо,
Когда бы не взяли их на плечи горы.

А горы - они не дышали бы силой,
Когда б на плечах их земля не носила.

Земля бы, возможно, иначе вращалась,
Когда бы на наших плечах не держалась.. Танзиля Зумакулова

НО КАК Я И ГОВОРИЛ - ПОКА НЕ ЗАСЧИТЫВАЕТСЯ ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ - НЕ ДАЛ ВОЗМОЖНОСТИ ПООБЩАТЬСЯ ТЕМ КТО В САМ ДЕНЬ БЫЛ НУ ОЧЕНЬ ДАЛЕКО
Кёп жаша!
Аллах саулукъ -насып берсин!
 
Барыгъызда бек мардасыз сауболугъуз. Аллах разы болсун, барыгъызгъада.
king
Сеннге да бек сеирсиндим, танг ала къайдан чыкъдынг?
 
Да не айтайым...? Папин Южакдан желаю дорасти до "Папы Юга"! Былай как минимум полпред президента в юфо. Ура!
 
От всей души, поздравляю
спасибо за Эльбу и за то что мы тут так весело отлыниваем от работы
 
Туугъан кюнюгюз бла алгъышлайма!
 
С днем рождения!
Аллах насыб джолгъа бурсун къадарыгъызны, сюйген адамларыгъызгъа къуаныб джашар игиликни берсин!
 
нафаня
Snowdrop
Апельсин
Вот вам , бездельники Сауболугъуз
EL_HALED
Нельзя же так ненавидеть юг России.
 
Папин Южак
Алий, Алий алма терек,
тау башында къала кибик,
Тюзде, джаш миллетни
кётюртген...
форумда акъыл берген,
сабырллыкъгъа юйретген,
дженгилликни узакъ сюрген,
Берекетден толсун юйюнг,
нюрлю болсун юйюрюнг...
Саулукъ, рахат берсин
Аллах...
Аннга да болур бир къадар

Алгъышлайма , сизнича адамларыбыз кёп болсунла

бездельники Хату непали,да
 
Папин Южак
EL_HALED
Нельзя же так ненавидеть юг России.


я бы спросила: "за что ты меня так "любишь"?
*бездельник аталгъандан ары...бола кетеим*
 
Папин Южак
бездельники
Тсссс.... ток начальству не закладывайте
 
Snowdrop
Ну, опосля такого , у меня язык не повернётся... хату палить.
 
Папин Южак Ну, опосля такого , у меня язык не повернётся... хату палить. * ну типа подмазалась*
 
Папин Южак
Алгъышлайма тугъан кюнюгюз бла!
Аллах насыблы этиб, ёмюрюгизден къуаныб джашагъыз!
 
Багъалы Алий Хасанович! Ётген туугъан кюнюгюз бла алгъышлайбыз! Насыблы болугъуз, муратларыгъызгъа джетигиз!Аллах сизгеда,джуукъларыгъызгъада кёб саулукъ берсин! Миллетибизни къуандыргъаныгъызча Аллахдан разылыкъ табыгъыз! Тутхан ишигизден къуаныгыз! Сизни иги танымайбыз, алай а танышыргъа уллу умутубуз барды !

Представители региональной общественной организации карачаевской молодёжи "АС-АЛАН" : Хубийланы Аслан бла Чотчаланы Карина.
 
О! Мои поздравления! Пусть живёт процветает Ваше детище, - Эльбрусоид!
 
Страницы: 1 2 3 4 5 6 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный