Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Къызгъанчдан ычхыныр, мухардан ычхынмаз.
  • Адеби болмагъан къыз – тузсуз хант.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Хар адамгъа кеси миннген тау кибик.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Итли къонакъ джарашмаз.
  • Игини сыйлагъан адетди.
  • Чомарт къонакъ юй иесин сыйлар.
  • Таукел тауну аудурур.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • «Ма», - дегенни билмесенг, «бер», - дегенни билмезсе.
  • Джашны джигитлиги сорулур, къызны джигерлиги сорулур.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Джукъу тёшек сайламайды.
  • Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Джангыз терек къынгыр ёсер.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Эли джокъну – кёлю джокъ.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Гитче джилтин уллу элни джандырыр.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Билмезни кёзю кёрмез, этмезни къулагъы эшитмез.
  • Тёзген – тёш ашар!
  • Ачны эсинде – аш.
Фильм-презентация программы действий по сохранению и развитию традиций, культуры, языка "Кавказский ренессанс по-карачаево-балкарски", Помня о прошлом, полноценно живя в настоящем, идти в будущее... Новые проекты Барс Эль и Эльбрусоид
 
ПОЕХАЛИ! (с)

Верные слова не изящны. Красивые слова не заслуживают доверия. Добрый не красноречив. Красноречивый не добр. Знающий не доказывает, доказывающий не знает. (с) Лао Цзы
Страницы: Пред. 1 2 3
Ответы
 
Цитата
..............
Изменено: Самуля - 05.04.2014 05:51:42
 
Ассалам алейкум, любители ренессанса.)
Эльба безмерно горда своими проектами и благодарна всем, кто понял, оценил, поддержал, похвалил...))) *сами в шоке* :гыы:
Аллах айтса, къысха заманны ичинде, этген муратларыбызны кёзюбюз бла кёрюб, къолубуз бла тутарча боллукъду! Аны ючюн!!!)))

Мен джаратмагъан джангыз бир зат кёрдюм:
Цитата
Зукку Пристоп пишет:
стану чуть богаче с меня памятник Тоторкулову, в бронзе не обещаю, но камень постараюсь smile:гыы: smile:alamat:

.
Зукку Пристоп,
Ташдан кёб затыбыз джокъду, таш эскертме меннге неге керекди, бронза болса иги эди. Эл джыйса, мен да болушсам, хайт деб иш бишиб да къалыр.))))
Сау бол, Аллах разы болсун сеннге.


З.Ы. Эльба, горжусь вами! Когда молодцы, тогда...без базара.)
Теперь ждём-с приложения...до летних каникул. *знаю я вас* :гыы:
Спасибо всем, кто принимал участие: рисовал, советовал, снимал видео и т.д.
...и персонально:
Неуловимая,
:гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ:
Даниелю и Азрету тоже...салют!) *футаж* :гыы:
 
Самуля, :гоккачыкъ:
Мы такие, мы заразные.))) :гыы:
 
Все хорошо понравилось что хорошо то хорошо Большое нужное дело делаете миллетибизге. Аллах разы болсун. Алай а замечания этерге сюеме дикторгъа. Белгили джырчы Отарланы Омарны атын айтханда искажать этип Амар деп айтады, аны тюрлендиригиз болгъаныча. Андан сорада политиканы юсюнден передачала боллукъмудула ол телевиденияда чисто политика деп сагъынылып эштмедим.
 
"Существование любого народа зиждется на пяти столпах: Родина, Религия, Язык, История, Культура".
Тюздю. Алай а, Халкъ аланы бирин да кёбге сакълаяллыкъ тюлдю кеси Кърал-Эл болмаса неда башха къралны ичинде кесини энчи Миллет Юйю - миллет республикасы болмаса (Къарачай республика, Малкъар республика неда Къарачай-Малкъар республика).
Аны себебли, ол беш багъананы бирикдирлик кюч, ол беш багъананы тутуругъу - къраллыкъды. Малкъар кеси энчи республика болмай - динин, тилин, джуртун, тарихин, культурасын да сакълаяллыкъ тюлдю. Бола тургъан ишле анга шагъатдыла. Къарачай да, Сталин къурутхан къраллыгъын табмай, джыйымдыкъ КЧР-де халкълыгъын сакълаяллыкъ тюлдю.
Чууутлула бек кючлю халкъдыла, алай а, энчи къралларын къурагъынчы - тиллерин тирилталмагъандыла. Тюрк да алайды.
Муну юсюнден сёлешине тургъанды, ким тюз болгъанын заман кёргюзтюр. Энди фильмни юсюнден.

Апрель айны 12 - огъурлу кюн болур бизни халкъгъа да. Проект бек аламатды. Туугъанындан джашагъанына къууанайыкъ. Алай болур ючюн къолдан келгенни этейик хар ким.

Тилек, алгъыш этиучюле джетишедиле, керти кёллери бла "аминь" деучюле кёбюрек болсала - айтылгъан къабыл боллукъду, муратла толлукъдула.

"Ана тилде джазылгъанны ангыларламы-ангыламазламы" дерча, къаллай кюнлеге джетдик. Алай болса да, халкъыбызны къайгъысын кёрген адамларыбыз бар эселе - халкълыгъыбыз сакъланыр.

Байрагъыбыз шууулдайды
Кафказ тауланы тёрюнде!
Джашар халкъыбыз, джашнар халкъыбыз
Ёмюр-ёмюрлюк джеринде.
Изменено: Sabr - 19.04.2012 17:46:47
 
Цитата
Папин Южак пишет:
Зукку Пристоп,
Ташдан кёб затыбыз джокъду, таш эскертме меннге неге керекди, бронза болса иги эди. Эл джыйса, мен да болушсам, хайт деб иш бишиб да къалыр.))))


Цитата
Папин Южак пишет:
*футаж*


:гыы:

Папин Южак,

Спасибо, Алий Хасанович)) *я никому не скажу про то, что вы неусыпным оком редактировали и следили за всем, начиная от текста, заканчивая дизайном*
Верные слова не изящны. Красивые слова не заслуживают доверия. Добрый не красноречив. Красноречивый не добр. Знающий не доказывает, доказывающий не знает. (с) Лао Цзы
 
Салам, Хурметли Джердешлерим! :превед:

Посмотрела несколько раз.....Что можно сказать- высший пилотаж! Фантастический сон -наяву! Слезы льются , сердце старое в горле.......!

Ренесанс это точно! Работа сделана коооллооссааальнаяяяяяя, честно даже англичане и французы ,даже немцы могут перенимать опыт!!!
Молодцы ! :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :alamat: :alamat: :alamat: :alamat: :alamat: :alamat:

На вопрос -"Кто виноат?" -у всех есть ответ! А вот на вопрос " Что делать ?" -до Вас ,ещё никто не отвечал !

Кушать подано, господа! -на голубой тарелочке с белой каёмочкой(с). Кушайте ,кушайте -и не говорите - что есть не хочется.
Теперь Вам , не отвертеться.)))))))))

Мне понравились сми))))))))) , они все процитировали Али Хасановича.!

Всем, Всем,Всем! Добра! Мира! Крепкого здоровья Вам и Вашим близким!
Да поможет нам всем Аллах - каждому достойно жить:любить Родину, Язык, Обычаи, не терять свой Иман!

С искренней любовью и глубоким уважнием! :гоккачыкъ: :браво: :гоккачыкъ:
Изменено: Кергелен - 21.04.2012 13:15:05
 
Подписываюсь под каждым словом Кергелен, :alamat:
как оказалось, я много и не знала :oops: у Эльбы столько добрых дел, одним словом МОЛОДЦЫ! :)
 
Наконец-то и я увидела этот ролик! Безумно понравился! :alamat: Очень большая работа проделана! Все ребята молодцы! Авторам работы и всем кто принял участие, спасибо! :браво: Ишигизден къууаныгъыз! Аллах болушсун!
 
:oops:
Трудно найти слова, когда действительно есть, что сказать.
 
 
......
Изменено: saffas - 08.10.2012 03:54:05
 
:браво: :браво: :браво: :браво: :браво:
http:\\stopwindows.blogspot.com
 
Молодцы.... Первая новость опечалила, я имею ввиду об ЮНЕСКО, но надеюсь у вас всё получится!!! Жду не дождусь пофвления собственных мультфильмов и игр, надеюсь что и накомп будут и не только образовательными
http:\\stopwindows.blogspot.com
 
Только просмотрел ролик....одним словом, впечатляет. АПЕРИМ Алийге, аны къатындагъы жашлагъа, къызлагъа. Аллах къыйыныгъызны суапха жазсын. Я уверен, будучи знаком не по наслышке с "эльбрусоидом", что все презентованные на ролике проекты будут реализованны и отпадёт надобность, в нами организуемых "пожарных" командах... Необходимо донести в каждую карачаево-балкарскую семью по диску с презентационным роликом...многие, даже давно пользуясь продукцией "эльбрусоида", не задаются вопросом откуда, кто, что и как... История оценит Аллах айтса...не сворачивайте с намечанного курса, ктобы чтобы не "подсказывал" со стороны, ведь мы не знаем что там происходит изнутри и судим обо всем больше поддаваясь меняющемуся настроению....
Изменено: ТАУЛУЛА - 24.04.2012 02:20:45
 
КЕРТИ ТАУЛУЛА!
 
Программа в эпл сторе , когда будет доступна , искал пока безуспешно , как платно так и бесплатно ??
 
машаАлла, спасибо всем кто этим занимается! Аллах этген ишигизде болушсун!
Страницы: Пред. 1 2 3
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный