Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Аман адам этегингден тутса, кес да къач.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Рысхысына кёре, джаш ёсер, къышлыгъына кёре, мал ёсер.
  • Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Тилчи тилден къаныкъмаз.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Эки итни арасына сюек атма, эки адамны арасында сёз чыгъарма.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Эртде тургъан бла эртде юйленнген сокъуранмаз.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
  • Чомарт бергенин айтмаз.
  • Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
  • Телини эшигин, махтау джабар.
  • Чыбыкълыкъда бюгюлмеген, къазыкълыкъда бюгюлмей эди.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Джашлыкъ этмеген, башлыкъ этмез.
  • Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Къулакъдан эсе, кёзге ышан.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Джумушакъ сёз къаты таякъны сындырыр.
  • Кёзню ачылгъаны – иги, ауузну джабылгъаны – иги.
  • Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Кёрмегеннге кебек – танг, битмегеннге сакъал – танг.
  • Акъыл аздырмаз, билим тоздурмаз.
Страницы: 1
Оптимизация структуры разделов форума
 
Следующая структура разделов форума. Количество разделов уменьшено, большей частью речь идет об укрупнении.
Если нет серьезных возражений будет введена в ближайшее время.

Ана тилде (Ana tilde)

ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ

Новости
(актуальные новости в мире, стране, регионах)
Общество
(политика, экономика, право, философия и пр.)
Религия
Наука и образование
Искусство
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)
История
Военная история (подразделы: ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное)


Спорт
Межличностные отношения
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)
Разное
(все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

СВОБОДА СЛОВА

Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

Общение с администрацией
Объявления (подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
 
Цитата
Beleza пишет:
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
Там немного сложнее оказалось добавить разделы.
Как будет программист у Эльбрусоида так сразу)
.
 
В общем, возражений нет)
.
 
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
 
Мен бек джаратдым Rassel, аайтханны
)
 
Цитата
Rassel пишет:
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))


АНА ТИЛДЕ (ANA TILDE)

БЁЛЮМЛЕ (ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ )

ДЖАНГЫЛЫКЪЛА (Новости )
(актуальные новости в мире, стране, регионах)


ДЖАМАГЪАТ ( Общество )
(политика, экономика, право, философия и пр.)


ДИН ( Религия )


ИЛМУ БЛА ОКЪУУ-БИЛИМ ( Наука и образование )


САНАТ ( Искусство ), МАДАНИЯТ (Культура)
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)


ТАРИХ ( История )


КЪАЗАУАТ ТАРИХ ( Военная история )
подразделы:ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное

Спорт


БИР-БИРИ БЛА БАЙЛАМЛЫ СОРУУЛА (Межличностные отношения )
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)


БАШХА ЗАТЛА ( Разное ) (все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

НЫГЪЫШ СЁЗ неда СЁЗ БОШЛУКЪ (СВОБОДА СЛОВА )
Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

АДМИНИСТРАЦИЯ БЛА БАЙЛАМЛЫЛЫКЪ (Общение с администрацией )


БИЛДИРИУЛЕ ( Объявления )
(подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
👍
 
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
 
Цитата
Sabr пишет:
24.06.2015 22:23:16
Аламат!
 
Цитата
Rassel пишет:
Есть))

Разделныатын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
Принято)

Sabr, сау болугъуз!


Цитата
Barriss_OFF пишет:
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
предложение в том, чтобы оставить этот раздел с подразделами?
По-моему, они не оказались востребованными.
.
 
Azamat_SPb, Салам алейкум!

Нельзя ли оригинальные мысли форумчан из темы "Афоризмы зелёного городка" выносить в шапку форума примерно там где "нарт сёзле"? Один афоризм может висеть там пару дней, потом другой и т.д. )
 
*
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:08
 
**
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:22
 
***
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:47
 
****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:03
 
*****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:17
 
Цитата
Автор пишет:
Лайки сделать анонимными. Тогда лайков будет больше.
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
 
Цитата
Тылмач пишет:
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
Лично мне комфортнее сейчас, когда я знаю, кто какую точку зрения поддерживает. Не удовлетворения любопытства ради, а чтобы знать, что это не один и тот же человек лайкает за взаимоисключающие высказывания.
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Если есть лайк должен быть дизлайк
Si vis pacem, para bellum
 
******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:36
 
*******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:54
 
********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:13
 
*********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:28
 
**********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:44
 
Къалай таб болду бёлюмлени атлары кесибизни тилде джазылгъанында :alamat:
Изменено: Rassel - 10.09.2015 04:40:26
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный