Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Узун джолну барсанг, бюгюн келирсе, къысха джолну барсанг, тамбла келирсе.
  • Къралынгы – душмандан, башынгы от бла суудан сакъла.
  • Чомарт къонакъ юй иесин сыйлар.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Ойнай билмеген, оюн бузар.
  • Адам сёзюнден белгили.
  • Ишни аллы бла къууанма да, арты бла къууан.
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Джюрек кёзден алгъа кёрюр.
  • Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
  • Аллахдан тилесенг, кёб тиле.
  • Окъуу – билимни ачхычы, окъуу – дунияны бачхычы.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Ишлегенден, къарагъан уста.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Кёлсюзден сёзсюз тууар.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
  • Ёзденликни джайгъан – джокълукъ.
  • Хатерли къул болур.
  • Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
  • Тёрдеги кюлсе, эшикдеги ышарыр.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Кесине оноу эте билмеген, халкъына да эте билмез.
  • Джаз бир кюнню джатсанг, къыш талай кюнню абынырса.
  • Ариу сёз – джаннга азыкъ, аман сёз – башха къазыкъ.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Тёзгеннге, джабылгъан эшик ачылыр.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
  • Адеби болмагъан къыз – тузсуз хант.
  • Ышармагъан – кюлмез, кюлмеген – къууанчны билмез.
Страницы: 1
Оптимизация структуры разделов форума
 
Следующая структура разделов форума. Количество разделов уменьшено, большей частью речь идет об укрупнении.
Если нет серьезных возражений будет введена в ближайшее время.

Ана тилде (Ana tilde)

ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ

Новости
(актуальные новости в мире, стране, регионах)
Общество
(политика, экономика, право, философия и пр.)
Религия
Наука и образование
Искусство
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)
История
Военная история (подразделы: ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное)


Спорт
Межличностные отношения
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)
Разное
(все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

СВОБОДА СЛОВА

Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

Общение с администрацией
Объявления (подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
 
Цитата
Beleza пишет:
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
Там немного сложнее оказалось добавить разделы.
Как будет программист у Эльбрусоида так сразу)
.
 
В общем, возражений нет)
.
 
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
 
Мен бек джаратдым Rassel, аайтханны
)
 
Цитата
Rassel пишет:
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))


АНА ТИЛДЕ (ANA TILDE)

БЁЛЮМЛЕ (ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ )

ДЖАНГЫЛЫКЪЛА (Новости )
(актуальные новости в мире, стране, регионах)


ДЖАМАГЪАТ ( Общество )
(политика, экономика, право, философия и пр.)


ДИН ( Религия )


ИЛМУ БЛА ОКЪУУ-БИЛИМ ( Наука и образование )


САНАТ ( Искусство ), МАДАНИЯТ (Культура)
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)


ТАРИХ ( История )


КЪАЗАУАТ ТАРИХ ( Военная история )
подразделы:ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное

Спорт


БИР-БИРИ БЛА БАЙЛАМЛЫ СОРУУЛА (Межличностные отношения )
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)


БАШХА ЗАТЛА ( Разное ) (все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

НЫГЪЫШ СЁЗ неда СЁЗ БОШЛУКЪ (СВОБОДА СЛОВА )
Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

АДМИНИСТРАЦИЯ БЛА БАЙЛАМЛЫЛЫКЪ (Общение с администрацией )


БИЛДИРИУЛЕ ( Объявления )
(подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
👍
 
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
 
Цитата
Sabr пишет:
24.06.2015 22:23:16
Аламат!
 
Цитата
Rassel пишет:
Есть))

Разделныатын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
Принято)

Sabr, сау болугъуз!


Цитата
Barriss_OFF пишет:
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
предложение в том, чтобы оставить этот раздел с подразделами?
По-моему, они не оказались востребованными.
.
 
Azamat_SPb, Салам алейкум!

Нельзя ли оригинальные мысли форумчан из темы "Афоризмы зелёного городка" выносить в шапку форума примерно там где "нарт сёзле"? Один афоризм может висеть там пару дней, потом другой и т.д. )
 
*
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:08
 
**
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:22
 
***
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:47
 
****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:03
 
*****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:17
 
Цитата
Автор пишет:
Лайки сделать анонимными. Тогда лайков будет больше.
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
 
Цитата
Тылмач пишет:
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
Лично мне комфортнее сейчас, когда я знаю, кто какую точку зрения поддерживает. Не удовлетворения любопытства ради, а чтобы знать, что это не один и тот же человек лайкает за взаимоисключающие высказывания.
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Если есть лайк должен быть дизлайк
Si vis pacem, para bellum
 
******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:36
 
*******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:54
 
********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:13
 
*********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:28
 
**********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:44
 
Къалай таб болду бёлюмлени атлары кесибизни тилде джазылгъанында :alamat:
Изменено: Rassel - 10.09.2015 04:40:26
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный