Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Игилик игилик бла сингдирилиучю затды.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Чомарт къолда мал къалмаз.
  • Адамны джюреги нени кёрюрге сюйсе, кёзю да аны кёрюрге ёч болады.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Къралынгы – душмандан, башынгы от бла суудан сакъла.
  • Бир абыннган – минг сюрюнюр.
  • Ишлемеген – тишлемез.
  • Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Къонакъ аман болса, къонакъбай джунчур
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Сёз сёзню айтдырыр.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Бал чибинни ургъаны – ачы, балы – татлы.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Айтхан сёзюне табылгъан.
  • Ауругъанны сау билмез, ач къарынны токъ билмез.
  • Къатын къылыкъсыз, эр тынчлыкъсыз.
  • Чомарт бергенин айтмаз.
  • Ётюрюкню башын керти кесер.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Бал ашаргъа сюе эсенг, чибин ургъаннга тёз.
  • Ата – баланы уясы.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Къолунгдан къуймакъ ашатсанг да, атаны борчундан къутулмазса.
  • Джылыгъа джылан илешир.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Бети – къучакълар, джюреги – бычакълар.
  • Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Эркишиге тары кебек танг кёрюнюр.
  • Уруну арты – къуру.
  • Экеулен сёлеше тура эселе, орталарына барыб кирме.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
Страницы: 1
Оптимизация структуры разделов форума
 
Следующая структура разделов форума. Количество разделов уменьшено, большей частью речь идет об укрупнении.
Если нет серьезных возражений будет введена в ближайшее время.

Ана тилде (Ana tilde)

ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ

Новости
(актуальные новости в мире, стране, регионах)
Общество
(политика, экономика, право, философия и пр.)
Религия
Наука и образование
Искусство
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)
История
Военная история (подразделы: ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное)


Спорт
Межличностные отношения
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)
Разное
(все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

СВОБОДА СЛОВА

Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

Общение с администрацией
Объявления (подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
 
Цитата
Beleza пишет:
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
Там немного сложнее оказалось добавить разделы.
Как будет программист у Эльбрусоида так сразу)
.
 
В общем, возражений нет)
.
 
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
 
Мен бек джаратдым Rassel, аайтханны
)
 
Цитата
Rassel пишет:
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))


АНА ТИЛДЕ (ANA TILDE)

БЁЛЮМЛЕ (ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ )

ДЖАНГЫЛЫКЪЛА (Новости )
(актуальные новости в мире, стране, регионах)


ДЖАМАГЪАТ ( Общество )
(политика, экономика, право, философия и пр.)


ДИН ( Религия )


ИЛМУ БЛА ОКЪУУ-БИЛИМ ( Наука и образование )


САНАТ ( Искусство ), МАДАНИЯТ (Культура)
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)


ТАРИХ ( История )


КЪАЗАУАТ ТАРИХ ( Военная история )
подразделы:ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное

Спорт


БИР-БИРИ БЛА БАЙЛАМЛЫ СОРУУЛА (Межличностные отношения )
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)


БАШХА ЗАТЛА ( Разное ) (все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

НЫГЪЫШ СЁЗ неда СЁЗ БОШЛУКЪ (СВОБОДА СЛОВА )
Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

АДМИНИСТРАЦИЯ БЛА БАЙЛАМЛЫЛЫКЪ (Общение с администрацией )


БИЛДИРИУЛЕ ( Объявления )
(подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
👍
 
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
 
Цитата
Sabr пишет:
24.06.2015 22:23:16
Аламат!
 
Цитата
Rassel пишет:
Есть))

Разделныатын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
Принято)

Sabr, сау болугъуз!


Цитата
Barriss_OFF пишет:
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
предложение в том, чтобы оставить этот раздел с подразделами?
По-моему, они не оказались востребованными.
.
 
Azamat_SPb, Салам алейкум!

Нельзя ли оригинальные мысли форумчан из темы "Афоризмы зелёного городка" выносить в шапку форума примерно там где "нарт сёзле"? Один афоризм может висеть там пару дней, потом другой и т.д. )
 
*
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:08
 
**
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:22
 
***
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:47
 
****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:03
 
*****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:17
 
Цитата
Автор пишет:
Лайки сделать анонимными. Тогда лайков будет больше.
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
 
Цитата
Тылмач пишет:
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
Лично мне комфортнее сейчас, когда я знаю, кто какую точку зрения поддерживает. Не удовлетворения любопытства ради, а чтобы знать, что это не один и тот же человек лайкает за взаимоисключающие высказывания.
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Если есть лайк должен быть дизлайк
Si vis pacem, para bellum
 
******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:36
 
*******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:54
 
********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:13
 
*********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:28
 
**********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:44
 
Къалай таб болду бёлюмлени атлары кесибизни тилде джазылгъанында :alamat:
Изменено: Rassel - 10.09.2015 04:40:26
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный