Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Къайгъыны сюйген, къайгъы табар.
  • Кёб ашасанг, татыуу чыкъмаз, кёб сёлешсенг, магъанасы чыкъмаз.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
  • Джылыгъа джылан илешир.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Хансыз джомакъ болмаз.
  • Ашын ашагъанынгы, башын да сыйла.
  • Къумурсхала джыйылсала, пилни да джыгъадыла.
  • Чабар ат – джетген къыз.
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Аджал соруб келмез, келсе, къайтыб кетмез.
  • Ёлюр джаннга, ёкюл джокъ.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Тил бла келеди джыр да.
  • Аман адам этегингден тутса, кес да къач.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Ханнга да келеди хариблик.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Адеб базарда сатылмаз.
  • Тюзню ётмеги тюзде къалса да, тас болмаз.
  • Къартны бурнун сюрт да, оноугъа тут.
  • Ачылгъан эт джабылыр, кёрген кёз унутмаз.
  • Байлыкъ адамны сокъур этер.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Чомарт бергенин айтмаз.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Ёнгкюч къууана барыр, джылай келир.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Гырджын – тепсини тамадасы.
  • Ариуну – ауруу кёб.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
Страницы: 1
Оптимизация структуры разделов форума
 
Следующая структура разделов форума. Количество разделов уменьшено, большей частью речь идет об укрупнении.
Если нет серьезных возражений будет введена в ближайшее время.

Ана тилде (Ana tilde)

ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ

Новости
(актуальные новости в мире, стране, регионах)
Общество
(политика, экономика, право, философия и пр.)
Религия
Наука и образование
Искусство
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)
История
Военная история (подразделы: ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное)


Спорт
Межличностные отношения
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)
Разное
(все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

СВОБОДА СЛОВА

Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

Общение с администрацией
Объявления (подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
 
Цитата
Beleza пишет:
Азамат, а в Девичнике когда разделы создадут?) мы не помещаемся в одном уже)
Там немного сложнее оказалось добавить разделы.
Как будет программист у Эльбрусоида так сразу)
.
 
В общем, возражений нет)
.
 
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
 
Мен бек джаратдым Rassel, аайтханны
)
 
Цитата
Rassel пишет:
Цитата
Azamat_SPb пишет:
В общем, возражений нет)
Есть))

Разделны атын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))


АНА ТИЛДЕ (ANA TILDE)

БЁЛЮМЛЕ (ТЕМАТИЧЕСКИЕ РАЗДЕЛЫ )

ДЖАНГЫЛЫКЪЛА (Новости )
(актуальные новости в мире, стране, регионах)


ДЖАМАГЪАТ ( Общество )
(политика, экономика, право, философия и пр.)


ДИН ( Религия )


ИЛМУ БЛА ОКЪУУ-БИЛИМ ( Наука и образование )


САНАТ ( Искусство ), МАДАНИЯТ (Культура)
(литература, живопись, театр, музыка, кино и другие виды искусства и всего, что с ним связано)


ТАРИХ ( История )


КЪАЗАУАТ ТАРИХ ( Военная история )
подразделы:ВОВ, Выполнение интернационального долга в Афганистане, Первая мировая война и Гражданская война, Русско-турецкие войны и Русско-японская война, Разное

Спорт


БИР-БИРИ БЛА БАЙЛАМЛЫ СОРУУЛА (Межличностные отношения )
(вопросы семьи, детей, отношений людей друг с другом и пр.)


БАШХА ЗАТЛА ( Разное ) (все темы, которые не вошли в другие тематические разделы)

НЫГЪЫШ СЁЗ неда СЁЗ БОШЛУКЪ (СВОБОДА СЛОВА )
Болтология
Игры и юмор
Поздравляем
Форум и форумчане
(темы-сборники интересных цитат и диалогов форумчан, их творчество и интервью)


АДМИНИСТРАЦИЯ

АДМИНИСТРАЦИЯ БЛА БАЙЛАМЛЫЛЫКЪ (Общение с администрацией )


БИЛДИРИУЛЕ ( Объявления )
(подразделы: Мероприятия Фонда, Помощь, Разное)
.
 
👍
 
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
 
Цитата
Sabr пишет:
24.06.2015 22:23:16
Аламат!
 
Цитата
Rassel пишет:
Есть))

Разделныатын кесибизни тилде джазыб, орус тилде уа тюбюнде гитчерек шрифт бла къайтарылса, мен ангылагъан бла, кишини кёлю къаллыкъ тюлдю.)) Орус тилни аны ичинде))
Принято)

Sabr, сау болугъуз!


Цитата
Barriss_OFF пишет:
азамат_спб
вопрос-ответ
•вопросы религии
•спроси юриста
•спроси медика
•разное''''
не самая удачная позиция раздела, при правильной оптимизации-будет активна,, порой необходима.
предложение в том, чтобы оставить этот раздел с подразделами?
По-моему, они не оказались востребованными.
.
 
Azamat_SPb, Салам алейкум!

Нельзя ли оригинальные мысли форумчан из темы "Афоризмы зелёного городка" выносить в шапку форума примерно там где "нарт сёзле"? Один афоризм может висеть там пару дней, потом другой и т.д. )
 
*
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:08
 
**
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:22
 
***
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:56:47
 
****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:03
 
*****
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:17
 
Цитата
Автор пишет:
Лайки сделать анонимными. Тогда лайков будет больше.
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
 
Цитата
Тылмач пишет:
мыннга къошулама. Сен меннге, мен сеннге - болмаз ючюн, кимден келгенин билмегенден игиси болмазмы "лайкны". Бир хайыры да болмайды да аны билгенден...
Лично мне комфортнее сейчас, когда я знаю, кто какую точку зрения поддерживает. Не удовлетворения любопытства ради, а чтобы знать, что это не один и тот же человек лайкает за взаимоисключающие высказывания.
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Если есть лайк должен быть дизлайк
Si vis pacem, para bellum
 
******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:36
 
*******
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:57:54
 
********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:13
 
*********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:28
 
**********
Изменено: Автор - 05.11.2015 17:58:44
 
Къалай таб болду бёлюмлени атлары кесибизни тилде джазылгъанында :alamat:
Изменено: Rassel - 10.09.2015 04:40:26
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный