Расширенный поиск
24 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Этни бети бла шорпасы.
  • Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
  • Тилде сюек болмаса да, сюек сындырыр.
  • Аманнга игилик этсенг, юйюнге сау бармазса.
  • Айырылмаз джууугъунга, унутмаз сёзню айтма.
  • Аманны тукъумуна къарама, игини тукъумун сорма.
  • Сормай – алма, чакъырылмай – барма.
  • Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Кёбге таш атма.
  • Къралынгы – душмандан, башынгы от бла суудан сакъла.
  • Бир абыннган – минг сюрюнюр.
  • Эл ауузу – элек, анга ийнаннган – халек.
  • Элге къуллукъ этмеген, элге ие болмаз.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Баланы адам этген анады.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Эртде тургъан бла эртде юйленнген сокъуранмаз.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Къартны бурнун сюрт да, оноугъа тут.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Чабар ат – джетген къыз.
  • Уллу айтханны этмеген – уллаймаз.
  • Бичгенде ашыкъма, тикгенде ашыкъ.
  • Ач къалгъандан, кеч къалгъан къолай.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Джеринден айырылгъан – джети джылар, джуртундан айырылгъан – ёлгюнчю джылар.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
  • Кёл – къызбай, къол – батыр.
  • Адамны аманы адамны бети бла ойнар.
  • Ата – баланы уясы.
  • Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Аджашханны ызындагъы кёреди, джангылгъанны джанындагъы биледи.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Мен да «сен», дейме, сен да «кесим», дейсе.
Страницы: 1 2 След.
Поздравим философа Эльбы Сахадина с Днём рождения.
 
Без сомнения, за объёмными постами стоит интересная личность.
Читая их, можно с чем-то высказанным соглашаться, не соглашаться, но повод перетрусить свои представления о мире получишь практически всегда.

Сахадин, с Днём рождения тебя.
От меня самые банальные пожелания: крепкого тебе здоровья, счастья, благополучия, успехов в жизни. И приносящего радость взаимопонимания с родными, друзьями, читателями-почитателями.
 
Аллах сюйек саулукъ берсин, къуруда къууанчлаба ётсюн ёмюрюнг, эм къыйын кюнюнг бал айякъны къолунгда кёльтюрюр болсун, Аллах игисин берсин, берекет бла толусун джашауунг....
 
Сахадин, алгъышлайма! Къуанчлы болугъуз!

 
поздравляю..и желаю всяческого благополучия..)
Румынский институт незаконченных исследований выяснил, что в восьми случаях из десяти.
 
Algishlaima! Nasipli, sauluklu bol! 53 Tuuag'an Kunugdu dep bilmei edim:)

Ma, senge sora:

https://www.youtube.com/watch?v=vyqgjCKm9nQ
 
Присоединяюсь к пожеланиям автора темы )) насыблы бол! :)
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла насыб берсин! Ёмюрюгюзню узакъ этсин! Джашауугъузну тюзлюкден айырмай ийсин! Энтда бизге дуния бла бир интерес, акъыллы хапарла айтыр мадар берсин!

Саугъагъа - тебсеу!)))
 
Сахадин, ну никак мимо не пройти :) тут такое оказывается мероприятие)))
Присоединяюсь к общим поздравлениям, от души желаю что б вы могли воплотить в жизнь все свои задумки.
 
О,Сахадин алгъышлайма!Аллах саулукъ,насып берсин санга да сени жуукъларынга да)))Муратларынга жетерча да Уллу Аллах этсин!
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Nemo,
Малина,
Pretender,
Ocean,
Sane,
Totur_ Ram,
мики,
одушевленный кролик)))
и весь организм форума
veresk, )) погонла салдынг уялтдынг маржа,) энди билеклериме къаруу алып турургъа керекти))


Большое спасибо вам всем за чудесные слова поздравления, и за прекрасные пожелания, которые я непременно буду стараться выполнять Аллах айтса. Спасибо за вашу поддержку, уважение и понимание.Простите что не ответил сразу.



И вам желаю счастья и удачи, и всех земных благ в этой жизни, и величайшей победы - победы над самим собой Спасибо!!! Спасибо!!! Спасибо!!! Сау болугъуз!!!



Хочу сказать без перебору,
Со всем мы справимся вкупе,

Пока на Эльбе, векует форум,
Не ждите сна своей души.)
Изменено: Сахадин - 09.08.2014 15:49:58
 
Сахадин,Да андан бери праздновать эте эсеннг))хатанг жокъду))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, гулять так гулять)))) бир бирде дорбунда бугъунуп къалуучума)))
 
Сахадин,Къоркъма алай))))))))Женский пол добродушный)))))))))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
бездушный кролик, добродушныйден жануар окъуна къачмайды)))))
 
С Днем рождения!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Сахадин, кецхиллик, бираз опаздатьчыкъ этгенме).
Присоединяюсь к поздравлениям и пожеланиям не опоздавших)) и опаздывающих после меня)).
Аллах муратларынгы толу этсин! Кеб игиликле, саулукъ, узакъ емюр, кеб къууанч кюнле сеннге берсин! :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
z2123,
Сэстренка, алъышлы болугъуз, сау болуъуз, емюрюгюз узакъ болсун битеу Къарачай-Малкъар халкъны жолу жарыкъ болсун, бирси халкъла бла бирге.

эди бу теманы кезден къацар заманы зетхен болур дейме) :думаю:
 
Самого доброго и пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения! )) Всех благ, крепкого здоровья!))
Малина.
Изменено: Nadin - 31.07.2015 16:40:10
 
Сахадин, алгъышлайма туугъан кюнюнг бла! Аллах бютеу ашхы муратларынгы толтурсун, саулукъ, насыб, къууанч кеб берсин!) :гоккачыкъ:
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма.Бир оруслу(энди чууутлуду да дейдиле) айтханлай " Саулукъ,саулукъ,эмда саулукъ" .Насыблы къууанч джашауну джуукъларыннгы,тенглеринги араларында ётдюрлюгюнгю излейме.Эсен бол!
 



Сахадин,туугъан кюнюнг бла алгъыщлайма!!!Насыплы бол!Кесинг да къайда тасс болдунг))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, муратларынга джет!
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Алгъышлайма туугъан кюнюнг бла Халлюуну школунда окъугъан Сахадин!!! 😎
Аллах муратларынгы берсин! Къууанчдан,берекетден,насыбдан,саулукъдан толуб оооох деб джаша! Насыблы бол...эм биринчиси ма олду !!!☺
Изменено: Nasib&Namis - 01.08.2015 02:31:53
 
Мен да алгъышлайма, Сахадин!
Аллах саулукъ бла чексиз кёб насыб берсин! Ашхы мурталарыгъызны къабыл этсин!
Сизни бла байламлы хаманда эсиме джырла келедиле, табигъат, элле, ёзенле... Аны бла саугъагъа - иги джыр!
 
Жамауат, прошу прощения за допущенную несвоевременность.
Сердечно поздравляю каждого с прошедшим праздником Ураза-Байрам, Аллах къабыл этсин!

Цитата
Nadin пишет:
пуленепробиваемого форумчанина с днем рождения!


Nadin, (Малина) Спасибо тебе за поздравления и что не обделила своим вниманием! - на душе как в синем небе после ливня чистота...)) с новым ником тебя)) (все зависит от того, с какой эмоциональной начинкой летит пуля)))

Сэстренка, Сау бол - алгъышлы бол! Сени умутларынга да Аллах жол берсин, жашауу-емюрюнг узун болсун!

Мусса, Сау бол! Уруш тарихлерибизге салгъан къыйынынгы Аллах суабха жазсын, дунияда мамырлыкъ хорласын!

бездушный кролик, Эльчибиз Халимат, Сау бол! Жашаунг насыпдан толу болсун, энди туудукъларынга къуанып жашарча Аллах онг берсин!
Цитата
бездушный кролик пишет:
Кесинг да къайда тасс болдунг))
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))

Sane, Сау бол! Бир ариу кишиучюкле тапханса)) Емюрюнг жарыкъ болсун, Аллах сюйгенледен бол!!!

Nasib&Namis, Насып Аллах берсин санга! Сау бол! Бек халал келлюледен бирисе, Аллахутагъала къууанчдан айырмасын!

Totur_Ram, Рамазан сау бол! Эльчибизни жырын келиштиргенсе)) Баргъан ызынг мамыр болсун! Тезюмлюкден сени Аллах кери этмегенди, мамырлыкъ эм сабырлыкъ огъурлулугъун Аллах къызгъанмасын!

***

 
Цитата
Сахадин пишет:
Орусча айтып къойяым)) глубоко ушел в себя в поисках свободы от себя и немножко задержался)))
Къайтар кесинги бери)))))без тебя как будто чего то не хватает))))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Цитата
бездушный кролик пишет:
Къайтар кесинги бери)))))
Къайтмайа-къайтама, бизде алыкъа бир-бир темалада тютюн бла от барлыкъды)))
 
Прими и запоздалые поздравления с наилучшими пожеланиями.
Согласна с Халимат: твоё отсутствие заметно. Надеюсь, это ненадолго.
Познавательный или спорный, но твой узнаваемый почерк в Эльбе всегда даёт пищу для размышлений.
Изменено: veresk - 08.08.2015 07:27:17
 
Во-во, верно!) без Сахадина форум какой-то пресный)
 
veresk, Спасибо за теплые слова, емюрюнг жарыкъ болсун!
У нас на форуме каждый по-своему красавчик))
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный