Расширенный поиск
26 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ана къойну – балагъа джандет.
  • Чабар ат – джетген къыз.
  • Ёлюр джаннга, ёкюл джокъ.
  • Урунуу – насыбны анасы.
  • Таш бла ургъанны, аш бла ур.
  • Ишни аллы бла къууанма да, арты бла къууан.
  • Кийим тукъум сордурур.
  • Джол бла сёзню къыйыры джокъ.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • Къызгъанчдан ычхыныр, мухардан ычхынмаз.
  • Джумушакъ сёз къаты таякъны сындырыр.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Ач къалгъандан, кеч къалгъан къолай.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Рысхысына кёре, джаш ёсер, къышлыгъына кёре, мал ёсер.
  • Садакъачыны джаны – къапчыгъында.
  • Алим болгъандан эсе, адам болгъан къыйынды.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Адам сёзюнден белгили.
  • Ашлыкъны арба юйге келтирир, чана базаргъа элтир.
  • Чомарт джарлы болмаз.
  • Гыдай эчки суугъа къараб, мюйюзле кёрмесе, джашма алкъын, дегенди.
  • Ишлегенден, къарагъан уста.
  • Айранын берсенг, челегин да къызгъанма.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Ургъан суудан башынгы сакъла.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Баланы адам этген анады.
  • Халкъны юйю – туугъан джери.
  • Ашхы адам – халкъ байлыгъы, ашхы джер – джашау байлыгъы.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Чомартха Тейри да борчлуду.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Адебсиз адам – джюгенсиз ат.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!
Страницы: 1 2 3 4 След.
Эй аманла, келигииз "Къарачайлыны" алгъышларыбыз бла бай этейик!:-)))))
 
Бюгюн форумубузгъа джангы джашчыкъ туугъанды, Ансар атагъанбыз - "Къарачайлы")))
Ол чам атына келишиб - керти къарачайды кесида

Алгъышлайма туугъан кюнюнг бла! Насыблы, кючлю бол. Болумунг бла, фахмунг бла - кесингден, джуукъ-тенгден озуб - миллетинге, джеринге болушурча бол! Этген муратларынга джет!
 
"Къарачайлы"
Насыплы, сюек саулу, иманлы бол!
Кесинг сюйгенча бол!
"Ал-гъашляймааа... туу-ган кю-нюнг-бла! Пух")))))))))
 
Къарачайлы
Тебя тоже угораздило родиться в ноябре? Алгъышлайма, Аллах къуанч, насыб, иман, адеб деген затланы сеннге аямай берсин. Бизда сеннге къараб адебге къаты болуб, иманыбыз кючлю болсун. Кёб джаша. Амин!
 


Тугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Этген муратларынг толу болсунла. Ачыкъ джюрегинги Аллах чырт мыдах этмесин. Джашауынгнан къуаныб джаша!



Татлы затланы бек сюйгенинги билеме, алай а кёб ашамазса)))
 
Тебя тоже угораздило родиться в ноябре?

Товарищ Главнокомандующий у вас фляжка из кармана торчит .. ))




Поздравляю!
 
Ансар, кечериксе "р" харифим бир строкагъа сыйынмай къалды


 
Иллада
 
Аллах тёгерингдэ насыб адамлык рахатлык берсин!
 
къарачайлы
не знакома, но, поздравляю
и присоединяюсь ко всем сказанным ариу сезам
 
ПОЗДРАВЛЯЮ!))) Насыблы бол, джюз джыл джаша!)))
 
скорпионов развелось))) къуру да скорпионладыла дейме бу форумчула))) вот адамла десенг адамла, не то, что всякие там "водолеи", да "близнецы", о "козерогах" вообще молчу)))))))))

къарачайлы, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Аллах саулукъ, эсенлик, узакъ ёмюр берсин. Муратларынга джет!
 
къарачайлы
къарачайлы



Тууган кюнюнгю алгышлайма. Аллах саулук есенлик берсин.












Тууган кюнюнгю алгышлайма. Аллах саулук есенлик берсин.
 
къарачайлы
Алгъышлайма,муратларынга жет,Аллах насып берсин
 
скорпионов развелось))) къуру да скорпионладыла дейме бу форумчула))) вот адамла десенг адамла, не то, что всякие там
ХуЛиГаНкА
Вот адам десенг адам!))))


къарачайлы
Туугъан кюнюнг бла!
Аллах сеннге да, юйдегинге, джууугъунга, тенгинге да кеб насыб, къууанч берсин!)
 
къарачайлы

Тааак,не бола турады мында,торт бла чайгъа кечми къалдым))))

Къарачай къарнаш,бир кёп иги алгъыш айтылгъанды,Аллах къабыл этсин барын да.

Кесимден а не къошайым,насыплы бол,атангы,ангангы къууандырыучу жаш бол,кесинг сюйгенледен айрылмай кёп жылланы жаша!
Биз таныучу ,билиучю къарачайлылай къал

Ариу суратла сала билмейме,мындан сора
 
къарачайлы
Алгъышлайма!!!
Аллах эм насыблылагъа,эм саулукълулагъа,эм иманлылагъа тенг этсин,этген иги муратларынг къабыл этсин!Узакъ емюрню джуукъларынг бла къуанч эте джашаргъа буюрсун!!!
 
HURZUK
Aska
Derya
Сэстренка
Лэнс
Asya
HURZUK
madya
нафаня
CАу болугъуз, Аллах разы болсун
 
къарачайлы
туугъан кюнюнгдла таза джюрекден алгъышлайма!!!!насыблы бол!!!!Аллах сени иги джарыкъ муратларынгы толтурсун!!!Аллах атангдан анангдан айырмасын!!!!тенглени ичинде эм иги бол!!!джашауда,тутхан ишингде махтаулу бол!!!!джашау джолунг тарлыкъ этмесинг,джулдузунг джарыкъ джансын!!!!дунияда болгъан эм сыйлы алгъышла айтылсынла сенге!!!!
 
къарачайлы
Насыблы бол,Аллах саулук берсин, муратларыга джеттирсин.Аллах кеб ждашатсын бу дунияда!
 
Уллу джаш бол... этген мураттларынга джет... Аллах иман, билим, саулукъ берсин... Алгъыщлайма...
 
Иллада
Бир ариу джаздынг Ансарны атын джылтырауукъла бла - менида кёзюм къарады!
МЕН ТУУСАМ МЕННГЕДА ДЖАЗАРСАДА АЛАЙ?! ))))))
 
Ансар, алгъышлайма! Этген муратларынг толсунла, насыплы, саулукълу бол!
 
Алгъышлайма! Аллах игилик берсин!
 
Алгъышлайма!!! Аллах кёб насыб буюрсун!!!
 
Ансар Уллу джаш бол Аллах етген муратларынга джетдирсин
 
tenebek
Аличкачыкъ
Azamat_SPb
Halimat
Qarcha
BSGV
F15
сау болугъуз, къыйынсыз болугъуз
 
Ансар, былайда да алгъышлайым тугъан кюнюннг бла.
Насыблы бол, кёб джаша.Къатынгда хаманда кесинг сюйген адамла болсунла.
 
къарачайлы
Алгъышлайма,муратларынга жет,Аллах насып берсин
 
Алгъышлайма, Ансар!
Кеб джаша, уллу джаш бол, иги муратларынга джет!Къаида аилансанг да, чырмаусуз бол!Иманынг кючлю, ырысхынг кёб болсун!Аллах джууугъунгу тенгинги ышыгъындан аиырмасын кеб джылланы.
Насыблы бол!
 
Алгъышлайма!
Муратларынга джет, къууанчлы-насыблы бол, иманлы бол!
Чексиз саулукъ-эсенлик!
Страницы: 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный