Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Юреннген ауруу къалмаз.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Накъырданы арты керти болур.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Къызгъанчдан ычхыныр, мухардан ычхынмаз.
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Ана – юйню кюн джарыгъы.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
  • Тёрдеги кюлсе, эшикдеги ышарыр.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
  • Огъурлуну сёзю – суу, огъурсузну сёзю – уу.
  • Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
  • Аманнга игилик этсенг, юйюнге сау бармазса.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
  • Тёзген – тёш ашар!
  • Сакъалы текени да бар, мыйыгъы киштикни да бар.
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Ишлемеген – тишлемез.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Нафысынгы айтханын этме, намысынгы айтханын эт.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Билим къая тешер.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Бети – къучакълар, джюреги – бычакълар.
  • Азыкълы ат арымаз, къатыны аман джарымаз.
Страницы: 1 2 3 4 След.
Эй аманла, келигииз "Къарачайлыны" алгъышларыбыз бла бай этейик!:-)))))
 
Бюгюн форумубузгъа джангы джашчыкъ туугъанды, Ансар атагъанбыз - "Къарачайлы")))
Ол чам атына келишиб - керти къарачайды кесида

Алгъышлайма туугъан кюнюнг бла! Насыблы, кючлю бол. Болумунг бла, фахмунг бла - кесингден, джуукъ-тенгден озуб - миллетинге, джеринге болушурча бол! Этген муратларынга джет!
 
"Къарачайлы"
Насыплы, сюек саулу, иманлы бол!
Кесинг сюйгенча бол!
"Ал-гъашляймааа... туу-ган кю-нюнг-бла! Пух")))))))))
 
Къарачайлы
Тебя тоже угораздило родиться в ноябре? Алгъышлайма, Аллах къуанч, насыб, иман, адеб деген затланы сеннге аямай берсин. Бизда сеннге къараб адебге къаты болуб, иманыбыз кючлю болсун. Кёб джаша. Амин!
 


Тугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Этген муратларынг толу болсунла. Ачыкъ джюрегинги Аллах чырт мыдах этмесин. Джашауынгнан къуаныб джаша!



Татлы затланы бек сюйгенинги билеме, алай а кёб ашамазса)))
 
Тебя тоже угораздило родиться в ноябре?

Товарищ Главнокомандующий у вас фляжка из кармана торчит .. ))




Поздравляю!
 
Ансар, кечериксе "р" харифим бир строкагъа сыйынмай къалды


 
Иллада
 
Аллах тёгерингдэ насыб адамлык рахатлык берсин!
 
къарачайлы
не знакома, но, поздравляю
и присоединяюсь ко всем сказанным ариу сезам
 
ПОЗДРАВЛЯЮ!))) Насыблы бол, джюз джыл джаша!)))
 
скорпионов развелось))) къуру да скорпионладыла дейме бу форумчула))) вот адамла десенг адамла, не то, что всякие там "водолеи", да "близнецы", о "козерогах" вообще молчу)))))))))

къарачайлы, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Аллах саулукъ, эсенлик, узакъ ёмюр берсин. Муратларынга джет!
 
къарачайлы
къарачайлы



Тууган кюнюнгю алгышлайма. Аллах саулук есенлик берсин.












Тууган кюнюнгю алгышлайма. Аллах саулук есенлик берсин.
 
къарачайлы
Алгъышлайма,муратларынга жет,Аллах насып берсин
 
скорпионов развелось))) къуру да скорпионладыла дейме бу форумчула))) вот адамла десенг адамла, не то, что всякие там
ХуЛиГаНкА
Вот адам десенг адам!))))


къарачайлы
Туугъан кюнюнг бла!
Аллах сеннге да, юйдегинге, джууугъунга, тенгинге да кеб насыб, къууанч берсин!)
 
къарачайлы

Тааак,не бола турады мында,торт бла чайгъа кечми къалдым))))

Къарачай къарнаш,бир кёп иги алгъыш айтылгъанды,Аллах къабыл этсин барын да.

Кесимден а не къошайым,насыплы бол,атангы,ангангы къууандырыучу жаш бол,кесинг сюйгенледен айрылмай кёп жылланы жаша!
Биз таныучу ,билиучю къарачайлылай къал

Ариу суратла сала билмейме,мындан сора
 
къарачайлы
Алгъышлайма!!!
Аллах эм насыблылагъа,эм саулукълулагъа,эм иманлылагъа тенг этсин,этген иги муратларынг къабыл этсин!Узакъ емюрню джуукъларынг бла къуанч эте джашаргъа буюрсун!!!
 
HURZUK
Aska
Derya
Сэстренка
Лэнс
Asya
HURZUK
madya
нафаня
CАу болугъуз, Аллах разы болсун
 
къарачайлы
туугъан кюнюнгдла таза джюрекден алгъышлайма!!!!насыблы бол!!!!Аллах сени иги джарыкъ муратларынгы толтурсун!!!Аллах атангдан анангдан айырмасын!!!!тенглени ичинде эм иги бол!!!джашауда,тутхан ишингде махтаулу бол!!!!джашау джолунг тарлыкъ этмесинг,джулдузунг джарыкъ джансын!!!!дунияда болгъан эм сыйлы алгъышла айтылсынла сенге!!!!
 
къарачайлы
Насыблы бол,Аллах саулук берсин, муратларыга джеттирсин.Аллах кеб ждашатсын бу дунияда!
 
Уллу джаш бол... этген мураттларынга джет... Аллах иман, билим, саулукъ берсин... Алгъыщлайма...
 
Иллада
Бир ариу джаздынг Ансарны атын джылтырауукъла бла - менида кёзюм къарады!
МЕН ТУУСАМ МЕННГЕДА ДЖАЗАРСАДА АЛАЙ?! ))))))
 
Ансар, алгъышлайма! Этген муратларынг толсунла, насыплы, саулукълу бол!
 
Алгъышлайма! Аллах игилик берсин!
 
Алгъышлайма!!! Аллах кёб насыб буюрсун!!!
 
Ансар Уллу джаш бол Аллах етген муратларынга джетдирсин
 
tenebek
Аличкачыкъ
Azamat_SPb
Halimat
Qarcha
BSGV
F15
сау болугъуз, къыйынсыз болугъуз
 
Ансар, былайда да алгъышлайым тугъан кюнюннг бла.
Насыблы бол, кёб джаша.Къатынгда хаманда кесинг сюйген адамла болсунла.
 
къарачайлы
Алгъышлайма,муратларынга жет,Аллах насып берсин
 
Алгъышлайма, Ансар!
Кеб джаша, уллу джаш бол, иги муратларынга джет!Къаида аилансанг да, чырмаусуз бол!Иманынг кючлю, ырысхынг кёб болсун!Аллах джууугъунгу тенгинги ышыгъындан аиырмасын кеб джылланы.
Насыблы бол!
 
Алгъышлайма!
Муратларынга джет, къууанчлы-насыблы бол, иманлы бол!
Чексиз саулукъ-эсенлик!
Страницы: 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный