Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Башынга джетмегенни сорма.
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Нарт сёз къарт болмаз.
  • Тёзгеннге, джабылгъан эшик ачылыр.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Эки элинги тыйсанг, джети элде махталырса.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Сормай – алма, чакъырылмай – барма.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Аман къатын алгъан, арыр, иги къатын алгъан джарыр.
  • Юйюнгден чыкъдынг – кюнюнгден чыкъдынг.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Игилик игилик бла сингдирилиучю затды.
  • Джырына кёре эжиую.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Зар адамны насыбы болмаз.
  • Кёб ант этген, кёб ётюрюк айтыр.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Ёлген аслан – сау чычхан.
  • Акъыл сабырлыкъ берир.
  • Орну джокъну – сыйы джокъ.
  • Аманнга игилик этсенг, юйюнге сау бармазса.
  • Аш иеси бла татлыды.
  • Джашны джигитлиги сорулур, къызны джигерлиги сорулур.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
  • Уясында не кёрсе, учханында аны этер.
  • Джангызны оту джарыкъ джанмаз!
  • Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Эшекге миннген – биринчи айыб, андан джыгъылгъан – экинчи айыб.
  • Ёзденликни джайгъан – джокълукъ.
  • Мен да «сен», дейме, сен да «кесим», дейсе.
  • Адамгъа аман кюн соруб келмейди.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
Выбрать дату в календареВыбрать дату в календаре

Страницы: 1
Хафизы Корана, кто они?
 
Абдуллах, признавайся сколько джузов/сур осталось?))
Хафизы Корана, кто они?
 
Хвала Аллаху за то, что не дал нам оставить это дело...Да, в это трудно поверить, но прошло больше 10 лет... субханаллах
Изменено: 'Ali - 11.03.2018 16:40:11
Хафизы Корана, кто они?
 
Цитата

Abdullah пишет:
Цитатавсезнайка пишет:
бек къууандым, ма ша Аллах. Абдуллахны хафиз бола тургъанына
Аллах разы болсун! Энтда тюгел ахырына да джетелмейме, алай а тунелни джарыгъы кёрюннгенча болгъанды)) Аллах айтса, болурум келеди. Батча улу Али не болду билмейме, мени озгъанлай бара болурму, неда барыр джеринде барды да болур. Алай мен да акъырын да болса, къымылдаргъа кюрешдим)) Бу тема да болушду болурму, Аллаху агълям. Алай бу темагъа да деричи уллу хафизлик сагъышым джокъ эди, бу теманы да кесим ючюн ачмагъан эдим. Хафиз (хафыз тюркча) болургъа болурча сагъыш огъуна бир иги сагъышды... Хафиз болгъанды къыйын джанларын - болгъанчы эм болгъандан сора, хар не джаны бла да, болалсам джазарма, Аллах насыб этсе...

Ассаляму алейкум! А ты серьёзный соперник, оказывается! )) Маа шаа Аллах табааракяллах!
Хафизы Корана, кто они?
 
Цитата
Цитата
Abdullah пишет:
Ассаламу алейкум!
В конце октября 2014 у меня было некоторое свободное время и я смотрел некоторые видео в интернете. Тогда случайно наткнулся на передачу "Путешественник с Кораном" на арабском языке с французскими субтитрами. Она мне очень понравилась и просмотрел за несколько дней все серии. Про себя подумал, какая же хорошая передача, но на русский язык пока не переведена. И не прошло двух месяцев и уже можно смотреть её на русском языке. Очень хорошая передача! Сюда скопирую первую серию, остальные желающие могут посмотреть в ютубе. Если кто-то попросит, чтобы скопировал сюда все серии, скопирую, не проблема.

уа алейкум ассалям уа рахматуллах! Да, очень интересная передача ма шаа Аллах, я тоже почти половину посмотрел уже.
Хафизы Корана, кто они?
 
И хочу ещё кое-что сказать... Многие сейчас воспринимают слово "хафиз" как некий титул наподобие "чемпион мира по боксу" и т.п. Ходят друг перед другом хвалятся: "Вот у нас столько-то хафизов...". Помню как один брат с Дагестана хвалил свое село и говорил, что у них там сто хафизов ))) Все наши дела должны быть ради Аллаха! Не для того, чтобы победить на конкурсе или стать известным... Не важно сколько ты знаешь, а важно сколько ты делаешь из того, что ты знаешь! Ведь есть такие "хафизы", которые даже намаз не делают, а ведь его знания обернутся горем в Судный день...Аллаху муста'ан уа хууа хайруль-хаакимиин...
Хафизы Корана, кто они?
 
Насчет брата Рустама...он выучил Коран наизусть, но после двух наркозов память ослабела, и он многое забыл, надо ведь постоянно повторять Коран, иначе он "убегает быстрее чем непривязанные верблюды".
Хафизы Корана, кто они?
 
Abdullah,
Ассаляму'алейкум! Къалайса, къарнашым, тынч болурса?))
Вот, спустя 3 года, вспомнил, что когда-то участвовал в этой теме... и, увидев твои хорошие слова обо мне и хорошие предположения, решил ответить )))
Я , брат, особо далеко не ушел, так что у тебя все ещё есть возможность меня догнать и обогнать )) И если у тебя есть такие полномочия, то удали мои предыдущие сообщения... Я тогда был на молод и на эмоциях ))
Страницы: 1

Форум  Мобильный | Стационарный