Войти на сайт
26 Июня  2026 года

 

  • Босагъа таш юйге кирмей эди, тыбыр таш эшикге чыкъмай эди.
  • Джылар джаш, атасыны сакъалы бла ойнар.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Къартны сыйын кёрмеген, къартлыгъында сыйлы болмаз.
  • Ёлюк кебинсиз къалмаз.
  • Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Бетинги сатма, малынгы сат.
  • Джарлы джети элни сёзюн этер.
  • Ана къойну – балагъа джандет.
  • Бети бедерден, намыс сакълама.
  • Суу да къайтады чыкъгъан джерине.
  • Гитче джилтин уллу элни джандырыр.
  • Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
  • Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
  • Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.
  • Къатыны харакетли болса, эри къымсыз болур.
  • Этни да ашады, бетни да ашады.
  • Эртде тургъан джылкъычыны эркек аты тай табар.
  • Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
  • Ауузу аманнга «иги», деме.
  • Билген билмегенни юретген адетди.
  • Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
  • Юреннген ауруу къалмаз.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
  • Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Джюрекге ариу – кёзге да ариу.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Садакъачыны джаны – къапчыгъында.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.

 

Страницы: Пред. 1 ... 29 30 31 32 33 ... 143 След.
RSS
Голодовка балкарских активистов и стариков у Государственной Думы РФ
 
SABR, сау бол, сау айлан,назмууларынг келюбизни тынчлыкь кьоймайды. Надо сделать все возможное, что бы голодающие прекратили акцию.В данное время с погодными условиями, это очень опасно,может обернуться трагическими последствиями.Спасите их,те кто в Москве,поговорите с ними.Таких людей мы должны беречь.
 
Пусть придут все, в ком есть уважение к старшим.. пригласим других кавказцев... каждый скажет всем кого знает.. объявит в социальных сетях... например, в Одноклассниках можно написать в статусе, что в такое-то время все, кто считает себя кавказцем приглашается на Манежку. Если власти и на это не отреагируют, то и дальше нашим старшим смысла нет рисковать жизнью и здоровьем.Что скажете?

Интересно, какие цели преследут те люди, которые не разу не подошли к голодающим и предлагают прекратить голодовку? Ведь прекратить голодовку предлагают не самые глупые люди, которые прекрасно понимают, что предлагаемый ими путь ложен. Голодовка этой крайняя мера и отступать от нее голодающие не намерены, невзирая ни на какие провокации наших врагов, это они подсылают по ночам скинхэдов и другую нечисть, а также наших соплеменников, которые уговаривают бросить голодовку. Не верьте тем, кто говорит о бессмысленности голодовки. Раньше операторы центральных каналов отводили от голодающих свои камеры, а вчера сразу несколько операторов целенаправленно снимали их и материал вышел на ТВ.
 
Группы о голодовке в соц.сетях:

Вконтакте

Одноклассники

Информационная поддержка:

Блог на livejournal

Блог на wordpress

Сайт "Балкария"
 
зaчeм ждaть будни,приходитe всe кто сможeт сeгодня. Тaм и рeшим,кaк быть дaльшe
 
Кьама, всяческий поддерживаем эту акцию,но поймите,с такой погодой ,вдруг неожиданно с кем-то из них случится беда.Обвинять тех, кто за пределами России не стоит.Мы каждый день душой и мыслями поддерживаем наших прекрасных ЛЮДЕЙ,МЫ КАЖДЫЙ ДЕНЬ С НИМИ.Беречь их, кроме ВСЕВЫШНЕГО в ваших руках.Дай АЛЛАХ им здоровье.Дай АЛЛАХ нашему балкарскому народу процветания,благополучия,достижения успехов!!!
 
34-й день голодовки балкарцев на Манежной площади: госпитализированы еще 2-е участников

Как сообщил руководитель группы активистов проводящих акцию голодовки, Мурадин Рахаев, сегодня, 8-го августа, были госпитализированы еще 2-е участников голодовки. Это 75-летний представитель с.Хасанья, Бахау Таумурзаев и представитель с. Верхняя Балкария Черекского района КБР, 55-летний Хусей Мисиров.





Таким образом, в медицинских учреждениях г.Москвы на данный момент находятся 5 человек, голодовку продолжают 5 человек, которых поддерживает карачаево-балкарская диаспора г.Москвы.

http://auaz.livejournal.com
 
сегодня, 8-го августа, были госпитализированы еще 2-е участников голодовки. Это 75-летний представитель с.Хасанья, Бахау Таумурзаев и представитель с. Верхняя Балкария Черекского района КБР, 55-летний Хусей Мисиров.
СМИ
Аллахны аманатында болсунла!
Напишите, в какую больницу?
 
Аланла (голодовканы тохтатыгъыз дегенлеге айтама), ала сизден эркинлик алыпмы башлагъандыла бу хыйсапсыз къыйын ишни? Нек акъыл юйретигре къалдыгъыз? Сиз да ол терсбоюнладан болурсуз, эшта. Бюгюн халкъыбызны бек ашхылары аладыла, не этерге кереклисин да ала иги биледиле. Кёл этдирир орнуна, жюреклерин къыйнап турмагъыз! Ала чекген азапха къыйналмагъан бир тюз адам бармыды? Къыйналабыз! Бек къыйналабыз. Энтда къайтарып айтама: алагъа акъыл юйретгенни къоюгъуз! Къанбузла сизсиз да толуп турадыла. Быланы ишлери зырафына кетмейди, кетерик да тюйюлдю, Аллахны ашхылыгъындан. Аллах кюч-къарыу берсин халкъыбызны бек ашхыларына!
 
КУРМУ

Чамланма. Кёбюсю (Сэстренка, башхала да) керти да джан аурутуб сёлешедиле. Къолдан келгенча болуша да болурла.

Мен айтырыкъ а: Нам отступать некуда - позади Эльбрус!
Хар больницагъа тюшген адамны орнуна бир адам сюелирге керекди. Ансы, бары да больницагъа тюшселе (Аллах сакъласын ол затдан), голодовка тохтаб къалыргъамы керекди? Огъай. Акъсакъалланы къатларында сюелирге да, керек болса аланы орунларына сюелирге да, Москвадагъы къарачай-малкъар джамагъатдан адамла табылырла деб умут этеме.

Саулугъум табыракъ болуб, алайгъа барырча болсам - барлыкъ эдим - Джуртубуз, Халкъыбыз ючюн ёлмесек, не ючюн ёллюкбюз да? Киши да ёлмез, Аллах айтса. Быллай кюрешде ёлген да шейит болур, сау къалгъан да миллет джигитге саналыр.

Голодовка эте тургъанланы "не кърал башчыла, не басма къуллукъчула эслемейдиле" деб, кёлсюз болмайыкъ. Сюйселе, сюймеселе да эслерикдиле. Газетлеге да, правозащитный организациялагъа да, тышкъраллы келечи юйлеге дери - не къадар кёб джерге хапар берирге кюрешейик.

Къралны законлары, Констиутуцион Сюдню оноулары толсун деб кюрешебиз. Сора не къоркъуу барды? Берсинле джууаб къралны башчылары - Къабарты-Малкъар республикада къабарты башчыла къралны джоругъуна нек сыйынмайдыла?

Талай джылны джазыб, айтыб тургъанбыз - иш орнундан тебмегенди. Голодовка - вопросну бир джанына этер деб турама. Этмесе, къралда бютеу амалла тауусула эселе, башха джолла да излербиз.

Инсан, миллет хакълары ючюн адамла азаб, тутмакъ, ёлюм да сынай келгендиле. Кюрешиб турсакъ - хорламай къаллыкъ тюлбюз.

Халкъыбыз Азияда сюргюнде тургъан сагъатында да умутун тас этмегенди. Тюзлюк хорлаб, ызына къайыталгъанды. Бюгюн а, джуртубузда джуртсуз къалай къалырбыз?

Джуртубуз да, тилибиз да, халкълыгъыбыз да сакъланныкъды. Джурт, тил, халкъ ючюн кюрешгенлеге Аллах кюч, саулукъ берсин. Биз сёзлерине тынгыларча, ызларындан барырча, Аллахха шукур, тамадаларыбыз бардыла.

Быллай джерледе, быллай кюнледе сыналады муслиманлыгъыбыз, адамлыгъыбыз, эркишилигибиз, халкълыгъыбыз да. Кесин муслиманнга санагъан, кесин адамгъа санагъан бюгюн Акъсакъалла бла болургъа керекди, не джаны бла да алагъа болушургъа керекди.

Ишек джокъду, тилеклери, "оразалары" да къабыл болуб, Акъсакъалла хорлам бла къайытырла Ата джуртубузгъа.
Инша Аллах.
 
Эркишиле чыкьсынла, больницагьа тюшгенлени орнуна,башында алай этиб башларгьа керек эди. Sabr тюзге санайма айтханынгы.
 
Карачай Малкар офитсиял тамадаларыбыз ак сакалларыбызны катларына кёл бeриргe барыр ючюн eркинликлeри болмаз, ансы eндигe дeри барырга кeрeгeлe. Ак сакалларыбыз миллeтни кeсиди. Миллeт оновну оффиджиал eткeнлe, аланы барып тынгларга кeрeкти. Аллах ак сакалларыбызга болушур ИншаАллах, кюч кувват, тюз ниетлeринe кавуштурур иншаАллах.
 
Аланла (голодовканы тохтатыгъыз дегенлеге айтама)...Сиз да ол терсбоюнладан болурсуз, эшта.
КУРМУ
Охо да, терсакъылладан болмасакъ хата джокъ)))))))



Их со всех сторон уже месяц отговаривают, как видите это не такие слабые люди, чтоб поддаться. Так что отговаривать их - только заставлять их лишний раз нервничать.
operator
Я тоже с самого первого дня # Дата: 7 Июл 2010 21:36 в числе отговаривающих, и первая моя реакция была - собраться и пойти к участникам голодовки отговаривать их от продолжения голодовки, хотя требования их считаю законными. Причина отговаривания только одна: забота об их здоровье и боязнь непредсказуемых последствий нахождения на улице, когда вся Москва как большая газовая камера. В Интернете пишут, что последствия вдыхания букета вредных частиц и газов не предсказуемы и будут проявляться через 10 лет, что из-за аномальной жары и смога обостряются хронические заболевания, особенно легочные и сердечные, что в Москве не успевают хоронить умерших от высокой температуры воздуха и смога. Вызывает недоумение бессердечное молчание Путина-Медведева, если что случится с участниками голодовки, лично я буду считать виновниками Путина-Медведева, а не Канокова или Хлопонина, потому что Хлопонин не заставил ждать с ответом, а Путин-Медведев отмалчиваются. Но известность виновника несчастного случая не сможет потом быть утешением, случись что. Поэтому, что бы кто ни говорил, я призываю всех уговорить участников голодовки прекратить голодовку. Хотя бы на время уразы


Отговаривая от продолжения голодовки или уговаривая хотя бы приостановить акцию голодовки на время уразы, я ни в коем случае не преуменьшаю значение этой акции не только для балкарского народа, но и для всей России.

Последствия неисполнения законных требований балкарцов куда гораздо тяжелее будут для всей России, чем для балкарцев, потому что у балкарцев землю все равно в рулон никто не скрутит и не унесет, а вот какие законы в будущем будут с такой же легкостью переписываться, чьи и какие при этом законные интересы пострадают - вот это уже большой вопрос. Обидно, что в стране, в которой живем, законодателю легче переписать закон под "заказчика", чем заставить исполнить уже принятый закон. Если, действительно, так произойдет, что "перепишут закон", хотя соответствие его (закона) Конституции РФ подтверждено определением Конституционного Суда РФ, это убьет надежду даже у самых больших оптимистов, что в Российской Федерации возможно построить правовое государство, ибо не может быть уверенности в завтрашнем дне без правовой определенности - жить в стране, где завтра могут переписать закон о вчерашних твоих правах - не это ли главный признак нестабильности?
Если после того, как Конституционный Суд РФ подтвердил своим определением соответствие закона Конституции, какой-то Хлопонин/ Петров/Магомедов будет независимо от мнения Конституционного Суда, соответствует закон Конституции или нет, искать не существующие "дырки" в законе, о какой правовой определенности можно говорить в такой стране? Получается, последнее слово не за Конституционным Судом РФ, а за Хлопониным? Получается, если местный чиновник дерзкий, то легче Госдуме ?переписать? закон, чем Генеральному прокурору заставить местного чиновника исполнить закон?
Аналитикам еще предстоит оценить значимость голодовки балкарцев на Манежной площади. Но один факт из истории уже никто не вычеркнет: эти смелые балкарцы, объявившие голодовку у стен Кремля, сделали все возможное, чтобы остановить "новую моду" на "переписывание закона" в самом его зародыше. Кто не понял, не поддержал - тот вспомнит и пожалеет, когда до него самого дойдет очередь и "перепишут" закон, затрагивающий его личные интересы. И значимость этой акции не столько в том, что удалось или не удалось обратить внимание на проблемы в КБР, а в том, чтобы обратить внимание общественности на начавшуюся в стране тенденцию ? ?переписывания закона в угоду частных заказчиков?.
Аксакалы из Кабардино-Балкарии, действительно, показали стране урок гражданственности (с).
 
Ак сакалларыбыз миллeтни кeсиди.
Tilmek
Модераторла нек кетерген эселе да кетериб къойгъандыла, ансы алгъаракъда форумда бир хайырлы топик бар эди сен айтханны юсюнден. Ол топикде джазылгъаннга кёре, КБР-де малкъар къуллукъчула къол салыб къагъыт бергендиле, Москвада къартла айтхан миллет айтханнга келишмейди, деб. Энди Хлопонин да, башхала да ол къагъытны кеслерине табха санаб хайырландырадыла. Ол къой эсенг Хлопонин хыликке этгенни орнунда "Ол ач болгъынла не ючюн ач болгъанларын да билмейме, кеслерича къайгъы излеб айлана болурла" - да дегенди. Ол статьяны джангыдан бери сарсала окъурукъ эдим энтда. Эльбрусоид политикагъа къошулмайды, деб, кетерген болурла, алай а мен аны политика статьяча кермейме - законнга (джорукъгъа) сыйыннган бла сыйынмагъанны юсюнденди ол.

Алайды да, сен айтхан затха: "Ак сакалларыбыз миллeтни кeсиди" - дегенинге, тамбласына Президентге "Огъай алай тюлдю, миллет ала джаллы тюлдю" дерча Хлопонинни малкъарлыла къол салыб тургъан къагъыты хазыр болуб турады. 3-4 адам болса да, аты малкъарлыды.
 
Сэстренка
Их со всех сторон уже месяц отговаривают, как видите это не такие слабые люди, чтоб поддаться. Так что отговаривать их - только заставлять их лишний раз нервничать.

Я тоже с самого первого дня


а разве ты у них была?..)

вот меня удивляют люди, которые "заботятся об их здоровье", но при этом ни разу не сходили не спросили, может им что-то нужно..

и не понимаю, зачем для того, чтоб пойти туда надо назначать день, час, минуту, секунду. Надо просто приходить туда каждому, когда есть свободное время. Тогда с ними постоянно будут люди..
 
Сэстренка, къартла бусагъатда голодовкаларын къойсала, аланы бюгюннге дери къыйынлары (ала чекген азап) зырафха саналлыкъды.
Сентябрьде уа Каноковну жеринде къояргъа деген оноу чыгъаргъа
боллукъду. Ол энтда бир срокга къалса, Кремльни болушлугъу бла, бизни бек хайырлы жерлерибизни къолгъа этерикди. Этип тура эсе да алайды. Кёресе да Хлопонин, Грызлов, Миронов да Каноков жанлы болуп сюелгенлерин. "Красота и богатство гор Карачая были и долго будут источником бед народных..." деген эди Петрусевич 19-чу ёмюрде. Ёмюрден бери да бизни жашаусуз этип тургъанлары анданды. Андан къыргъанлай, ачытханлай, апчытханлай турады къырал бизни, Сэстренка, сылтаусуз жерде сылтау тапханлай. Мен ангылагъандан, Кремль бизни жерлерибизни ууучлар ючюн бир затдан да артха турлукъ тюйюлдю. Каноков а аланы адамларыды. Жарсыугъа, баш эркинлик къансыз келмейди. Россейде уа - бютюн да.
 
Аксакалларыбыз миллeтни кeси болмаса, бу формда быллай бир КЪарачай-Малкар калганла да джазып сагьыш eтип кюрeшмeзeди, кёл бeриргe хeр кюн катларына барып турмазeлe, кыйналмазeлe. Куллукчуларыбызны джeринe биз болсак да алай айтырык болурeк, куллукчу тамадала биздeн алай излeгeнлeри ючюн, буланы бир затла eтип тохтатыгыз дeгeнлeри ючюн, кайдам. Куллукчуларыбыз бизничe нормал КЪарачай Малкар болсала, алай айтмазeлe. Ала да билe болурла ак сакалланы кимни ючюн саулукларын кыйынга салганларын. Хайда джангы куллукчуларыбызда eркинлик джокту дeйик, eски куллукчуларыбыз нe eтип турала.
Аксакаллага бир зат болса аланы хапар саклаганлары бeк кыйналмазла. Кыйналык болсала eндигe дeри нe болганды дeп сорурeлe. Малкар'да проблeм болганы кёп киши билмeеди, eнди бир кёплe аксакалланы юсюндeн юрeндилe. Куллукчу тамадаладан джувап кeлмeсe дe хeркeс нe бола турганындан хапарлы болду. Сeстранканы айтканыча джыйылып барып биз сизниблeбиз, саулугузну мундан ары харап eтмeгиз, куллукчу тамада джувап бeрмeсeлe дe саулай дюня сиздeн хапарлы болганды дeп айтылып кёрюлсe калай болур.
Курмe айтканча бу иш Канаковла кала болмаз, Русябла да калаболмаз. Глобал дюняда джашайбыз, Тюркия'да да мунга ошаган затла бысагьатта бола турады. Куллукчуларыбыз бир тюрлюдюлe, айтканлары башка, джашыртын eтe турганлары башка. Калган джeрлe дe алай болур. Кимилeри кeслeринe кёрe джангы дюня курарга излeй болурла. Аз кёп кёрeбиз нeлe бола турганын джангыз колдан джук кeлмeйди. Аллах джардымчыбыз болсун. Карачай Малкар eндигe дeри кeлгeнди, мундан сонра да баррыкты Аллах айтса иншаАллах. Тюб eтeргe излeгeнлe eшта кeслeри боллук болурла тюп кайдам. Аллахтан аксакалларыбызга, Карачай Малкарга бютюн иги иннeтлилeгe болушлук кюч, карув, иги сагьышла тилeймe.
 
Сау болугъуз бизни саулугъубузгъа къайгъырып селешгенле, алай биз бу жумушну башлай сагъыш этмей башламагъанбыз. Миллетибизни не жаны блада тюб эте тургъанда, ата бабаладан иеликде келген жерин бийлерге кюрешгенде тынгылап къалгъан (бютюн халкъына къажу баргъан) эр кишиге дурус тюйюлдю. Не къан тегерге керекди не башха мадар излерге керекди. Биз быллай мадар сайладыкъ... Жумушубузну ахырына жетдирирге таукелбиз. Мындан ары бирибиз бирни, бирибиз башханы айта турмайыкъ...
 
салам алейкум! есть какие-нибудь результаты голодовки?
 
манеж
бийлерге кюрешгенде тынгылап къалгъан (бютюн халкъына къажу баргъан) эр кишиге дурус тюйюлдю. Не къан тегерге керекди не башха мадар излерге керекди. Биз быллай мадар сайладыкъ..
Аллах болушсун, иги муратларыгъызны толтурургъа!
Къан тёкгенден а Уллу Аллах кеси сакъласын!
Аллах айтса. сыйлы Рамадан ай келе турады да, Аллах тилеклерибизни къабыл этиб, сизни да сау-саламат джуукъларыгъызны къолуна джыйсын!
 
КБР-де малкъар къуллукъчула къол салыб къагъыт бергендиле, Москвада къартла айтхан миллет айтханнга келишмейди, деб
нечик сатхыч адамла айланалла жер юсюнде.... хар къумгъанчыда артда кесине адамма дейди
 
Аланла, къыйнамагъыз жюреклеригизни - ол къол салгъанла "МАЛКЪАР КЪУЛЛУКЪЧУЛА" тюйюлдюле - БАЛКАРДИНЕЦледиле.
 
Просто они не хотят свои должностя терять..т.к,кроме как быть продажными, в этой жизни ничего не умеют и ничего не знают..а до своего народа(хотя таковым они Балкарский народ не считают) им и дела нет..по-крайней мере пока свои должностя не потеряют..
Аллах сакъласын Къарачай-Малкъар халкъыбызны!
 
Я тоже с самого первого дня

[i]а разве ты у них была?..)


operator
Не была. И в ближайшее время не планирую. А ты не цитируй лукаво, я не говорила, что ходила к ним и отговаривала, дословно: "Я тоже с самого первого дня # Дата: 7 Июл 2010 21:36 в числе отговаривающих, и первая моя реакция была - собраться и пойти к участникам голодовки отговаривать их от продолжения голодовки, хотя требования их считаю законными." То есть говоря о том, что я тоже в числе отговаривающих с самого начала, я дала ссылку на своё сообщение в форуме от # Дата: 7 Июл 2010 21:36, в котором призывала собраться и пойти отговаривать.




вот меня удивляют люди, которые "заботятся об их здоровье", но при этом ни разу не сходили не спросили, может им что-то нужно..

operator
А меня удивляет, когда натурально тупят и начинают возражать против того, смысл чего не понимают. Второе. Твой сарказм по поводу "заботятся об их здоровье" совершенно не уместен, предлагаю тебе привести в соответствие с местом общения и с собеседниками тон общения.
Третье. Даже если бы единственным способом узнать, что им нужно, было бы сходить туда, то зачем для этого ходить туда ВСЕМ? Ты, например, ходишь, вот, и напиши, что нужно.


и не понимаю, зачем для того, чтоб пойти туда надо назначать день, час, минуту, секунду. Надо просто приходить туда каждому, когда есть свободное время. Тогда с ними постоянно будут люди..
Сен кесинги кёлюнге келгенден арлакъ-берлакъ таяламыса, огъесе ол кесинг айтханны тутубму тураса, терс-тюз болсанг да? Ким огъай дейди, мадары болгъан барсын не заманда да. Алай а сен кеб адам керемисе барыб? 9-10-20-30 эм кёбю. Мен айтхан а 300-500-1000 адам джыяргъа керекди дейме, сагъат джарымгъа джыйылыб чачылса да, газетге/Интернетге/ТВ-ге тюшерча. Кюн сайын джыйыб тураллыкъмыса аллай бир адамны? И ийнан айтханыма "пусть приходят, когда есть свободное время" дегенинги Москвада ишлеген бир адам ангыларыкъ тюлдю - "свободное времясы" кишини да джокъду, баргъанла ишлерин къоюб барадыла. Анга кере, кюн сайын киши да джюрюб тураллыкъ тюлдю, бир кереге уа мадар табаргъа кюреширле. И кюн сайын джыйылыб турсанг москвичлени да раздражать этерсе. Джыйыл да, джумушунгу тындыр да, чачыл.
Далее. Джыйылгъанны да тюз джыйылыргъа керекди, тамбласына несанкционированный митинг деб бир талайынг тутулмазча. "Отговаривать этерге келигиз", - деб, чакъырсанг адамланы, ол определенно митингге чакъыргъанча болмайды. Джыйылгъандан сора уа корреспондентине/операторуна/соруу соргъаннга айта бер джарсыуунгу.
 
Мындан ары бирибиз бирни, бирибиз башханы айта турмайыкъ...
манеж


Бир чам хапар бар эди, бир къыз къачыргъанда къызчыкъ дауур этерге къалгъанында: "Оха-хай, тохтатыгъыз мешнаны, тюшюрюгюз мени, бармайма, - деб, шофер мешнаны тохтатыб къояды да, сора къыз, къычырыгъын тохтатыб, шофёргъа, - бар-бар, бизде адет алайды," - дей эди деб, аллайын, сиз джумушугъузну бардыра беригиз, биз да айтырыбызны айтыб къутулайыкъ, экинчи "аллай бир айтхан кибик да этмедигиз" демезча)))).
 
написал еще одну статью о голодовке

?Будем стоять до реакции Путина или Медведева?

http://www.infox.ru/authority/mans/2010/08/09/balk arcyy_smogu_nye_.phtml

удивительно, как они там держатся!
кроме воды, можно принести маски, они быстро употребляются

по словам Рахаева, к ним обещались подойти съемочные группы двух телеканалов. будем на это надеяться!
Страницы: Пред. 1 ... 29 30 31 32 33 ... 143 След.
Читают тему (гостей: 4)

 

Написать нам