Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Тёрде – темир таякълы, къаяда – чыпчыкъ аякълы.
  • Уллу атлама – абынырса, уллу къабма – къарылырса.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Къанны къан бла джуума, аманны аман бла къуума.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.
  • Тёрени джагъы джокъ.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Эркишиге тары кебек танг кёрюнюр.
  • Джигер – джаннга къыйынлыкъ.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Киштикге къанат битсе, чыпчыкъ къалмаз эди.
  • Намыс болмагъан джерде, насыб болмаз.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Кёлсюзден сёзсюз тууар.
  • Акъылсызны джууукъгъа алма, акъыллыны кенгнге салма.
  • Махтаннган къыз, тойда джукълар.
  • Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Башы джабылгъан челекге, кир тюшмез.
  • Тели турса – той бузар.
  • Джангызны оту джарыкъ джанмаз!
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Адам къаллай бир ишленмесе, аллай бир кесин уллу кёреди.
  • Адамны джюреги нени кёрюрге сюйсе, кёзю да аны кёрюрге ёч болады.
  • Джюрекге ариу – кёзге да ариу.
  • Эл элде бирер малынг болгъандан эсе, бирер тенгинг болсун.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Ата Джуртча джер болмаз, туугъан элча эл болмаз.
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Окъугъан – асыу, окъумагъан – джарсыу.
  • Джолунга кёре – джюрюшюнг, джагъанга кёре – юлюшюнг.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Билими азны – ауузунда кирит.
  • Ёлюр джаннга, ёкюл джокъ.
  • Сютню башын джалагъан къутулур, тюбюн ичген тутулур.
  • Таякъ этден ётер, тил сюекден ётер.

 

Страницы: Пред. 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 След.
RSS
С ДНЕМ РОЖДЕНИЯ,КАЗЯ!!!(МЕРТВАЯ ГОЛОВА)
 
Алгъышлайма!!! Аллах ёмюрюгюзню узакъ этсин!!! Джашау джолугъуз насыбдан толсун!!!
 
Поздравляю Теска! Муратларынга жет!
 
C днюхом тебю!!!! как гритца щася те и здаровя!!!!
 
И от Фортуны тебе пара пожеланий)))
В твой день рождения лишь добрые слова:
Пусть мысли лишь достойные и светлые,
Мертвая вмещает голова!

А если серьезно))) желаю тебе, чтобы: глаза горели, сердце стучало, душа пела! Веселого праздника!!!
 
МГ поздравляю...удачи на дорогах )))
 
Поздравляю! Аллах игилик берсин!
 
Алгъышлайма. муратларынга зет
 
Желаю я тебе браток, чтоб у тебя был свой мирок, где много женщни и цветов, где нет заборов и ментов, где много денег анаши, гуляй Казимчик от души! С днем рождения
 
Эля
 
Благодарю за теплые слова )) Спасибо что вспомнили о старике))) Ухожу на покой)) Уступаем место молодым )) Будте счастливы!!)) Всех вам благ. Каждый пусть приобретет в жизни то к чему нацелины его мечты и обретет тот микромир в котором вы будете чувствовать себя ДОМА. Сау къалыгъыз )) Усе. Ёлдюм!! Элтигиз мени асраргъа!!

..................
 
Мертвая голова
Ой тели,не затла гырылдадынг келе келиб,вощем мы протиф твоего прощального письма!
 
Ёлдюм!!

Ёлгенбаш)))) Тамбла тирилликсе
фильм "Жаханимден къобханла", кесек тёртюнчю боллукъду
 
Мертвая голова
Элтигиз мени асраргъа!!
Ай-ай-ай...опоздал на похороны...МГ мне этого не простит. Сиз да, аланла, чабдырыб басдырыб къоймай, танга дери къойсагъыз а. Кюн батхандан сора нек къыйналыб айлана эдигиз. Бир сёз айт мы дейсиз?...да айтайым...къуйугъуз...огъай, тынгылагъыз дейме...маулутда ичмегенлерин кесим да бек ариучукъ билеме. *Бизни миллетде... эмда аны кибик муслиман миллетледе*
Да не айтайым, джашла. Аллах игисин айтдырсын! ...*Тфу ты, возьми себя в руки, идиот. Адамла не айтырыкъдыла ...толкни надгробную речь, спич дегенча бир хапар айтда, барма къой... то есть бар, дейме. Бар мы дейсе? Барда кёб аламат зат бар. Эх, этот бар...баргъа бар...барыма барайым...тохта, барынг барлыкъ, баргъа барма...бу замансыз неметиб къалгъан башгъа...ёлген башгъа...къашгъа...джашгъа...точно...джашгъа...кет иб къалгъанына...узакъгъа...бек узакъгъа...далеко, далеко дейме...понял не дурак...да сора айт...хайт...лайт...сайт ...неме... сёлеш, акъыллы ...сёлешиб турмада алай...ма алай...кесинг кесинг бла...бла, бла, бла...деб. Очнись и пей...пой...той...къой...омрау...баш аякъ...къол бет...адет намыс...казах кумыс...болалмайса чамсыз...бек мардасыз...замансыз...болду...хватит...значит...чт о-то значит... налихачит...мягкий знак?...что делать - налихачитЬ...что сделает - налихачиТ...не понял...неважно...важно ...важно не забыть где я и чё я здесь потерял...потерял...голову...мёртвую голову*
Джамагъат, бу ёлген баш муслиман болгъанына мен шагъатлыкъ этеме. Бу дунияда гюнахсыз бир баш...не сау...не ёлген джокъду. Бизден кетиб баргъан башны да болур эди, Аллах биледи, гитче гюнахчыкълары, алай а уллу, Аллах, адамда кечмезча гюнахла этмегенине биз барыбызда ахратда шагъатлыкъ этерикбиз, мен лично за базар отвечаю, артыма турлукъ тюлме. Джашаууну юсюнден айт десегиз, айтырым олду - Тореадор, одним словом. Къызыл къумачны да алыб, акъылын да джоппу джыйыб, ингир сайын чыгъа эди орамгъа, ёгюзле келир заманнга (*рифма, однако*) ...бир, эки немча дивизия бла. Иеги сюеклени юсюнден да билмегени джокъ эди, къызчыкъланы тёгерегине джыйыб кёб хапар тёге эди...алада джаратмагъанча этиб, эринчиклерин кёбдюрюб...кукаланыб, ох эте эдиле (*кёрюбюз энди кюсемеселе*). Бир бирледе, къыза кетсе, оздуруб да ие эди, дагъыда Исса пайгъанбар...*бар?*...айтгъанлай, гюнахы болмагъан таш табмай турмайды...*башына урургъа*.
Халкъны юсюнден таурухла къураб, чамла, джомакъла, ийнарла джазыб ненча адамны къуандыргъанды? Учу, къыйыры, саны джокъ...*окъ...сокъ...токъ... ...бошай башла, алан*.
*Бошай башла...заканчивать начинай...начинай заканчивать...шашдырлыкъла капнала...капнала здесь при чём?...ни при чём...шашма сора...неме.*
Джамагъат, короче говоря, аман баш тюл эди...ёлген затда тюл(угъай, малкъар вариант прим. ред.)...саб сау...*живее всех живых дегенлей*... сауладанда сау баш...малай.
*Бизни баш а кёб башладан уллу баш эд ой, ой.
Кёкде учхан Птючланы да устазы эд ой, ой.
Ой ори, оридара, оридара ой, ой.*
Энди кетди, къалды...не этериксе...этер къарыу зохду...Аллах энди джыл бу заманнга сау эсен джетдирсин барыбызныда! Казимни да адам болуб кёрейик. Аллах къуанчдан айырмасын!Амин! Буйур, тамада. *Суутма*
 
МГ типа совсем ушел или ник собирается поменять???]]
 
Мертвая голова
Благодарю за теплые слова )) Спасибо что вспомнили о старике))) Ухожу на покой)) Уступаем место молодым )) Будте счастливы!!)) Всех вам благ. Каждый пусть приобретет в жизни то к чему нацелины его мечты и обретет тот микромир в котором вы будете чувствовать себя ДОМА. Сау къалыгъыз )) Усе. Ёлдюм!! Элтигиз мени асраргъа!!


Мда... шЮточки... на покой... прям речуга дядюшки Бильбо)) (Вот тебе и ничок... дарю))

Ладно, хотела поздравить парой слов, но придётся постараться для ветерана, с какого-то непонятного перепугу взявшегося вещать с одра... да ещё таким скрипучим голосом... весь в образе...))

Так получилось, что в "доэльбинской" жизни тёплая, родная Балкария для многих из КЧР была малознакомой или вовсе терра инкогнито... Но за последние годы она обрела совершенно реальное и очень симпатичное лицо) Какое же за одно это спасибо сайту... Для меня стали "своими" собирательные образы сестры - балкарки и брата - балкарца. В последнем есть что-то от Азамата СПБ, КПП, Мао, Каа, Катика, Лэнса, Хамана, Максимуса, Мага Тау... и да простят меня ещё многие прекрасные форумчане, которых не знаю... Ну а без тебя, Казим, никак.

Своё прошлогоднее: "Редкий талант - не тянуть на себя одеяло почестей", - дополняю уже в качестве старого дружбана. Чай, заслужила за долгую и верную анонимью службу знаменитому театральному тандему)) ...*Сколько же раз тишина взрывалась смехом - не сосчитать))*

Мёртвая голова... знаковая фигура, "эльбозавр" третьей эры, "столбовой аристократ"("некоронованный король" форума и узник его же зиндана в одном лице))
Интеллектуал, грозный оппонент в умных темах. Азартный спорщик... с оччень спорной порой точкой зрения)) Эрудит... один песенный репертуар чего стоит)) Форумный юмористический тяжеловес.
Задиристый дамский баловень... (не "угодничек", зацени)) Автор знаменитой "рёберной теории", из-за которой столько раз нарывался на локальные войнушки)) И за которой так отчётливо читается чуткое признание умной женственности... Ещё тот лирик...)
Но за всеми шуточками-прибауточками окопался настоящий, цельный мужской характер, умеющий брать на себя ответственность... Когда крепость сдадут тысячи, этот товарисч с ясным кодексом чести будет сражаться в горстке последних защитников... *Аллах сынатмасын.*
За верность Эльбе уважуха...

Полагаю, что выразила мнение многих форумчан (вопреки своему правилу говорить только от себя).

Череп, пусть в твоей жизни сбудется всё, что планируется, о чём мечтается, ибо выстроенный тобой мир нравствен и разумен. Хар тутхан ишинге Аллах джол берсин.


*Такес... прямо по курсу 18 ноября... "Ещё одно, последнее сказанье, - и "днюхопись" окончена моя". Одуванчеггский дембельскмй аккорд для камАндера... заранее не завидую)))*
 
Зарни
Слог вроде мужской7 а ГОВОРИШЬ В ЖЕНСКОМ РОДЕ??
 
Когда крепость сдадут тысячи, этот товарисч с ясным кодексом чести будет сражаться в горстке последних защитников...
 
заранее не завидую)))*
воин, за плечами у тя долгая добрая анонимова служба)) но даже она не спасёт тебя, если в своём дембельском альбоме под моим фото напишешь "адуванчег")))
 
Зарни

Мертвая голова
Усе. Ёлдюм!! -ишшшь чего захотел)))) мы тебя еще много лет будем поздравлять))))
 
С Днем Рождения!

Пусть с тобою всюду будет рядом
Не печаль, а близкий человек.
И пускай его счастливым взглядом
Озаренным будешь ты навек!


з.ы. надеюсь, от незнакомых жителей ЗГ тоже принимаете поздравления?
 
Казим кечесе мени))))Бусагъатда кере турама туугъанынгы))))Хы энди уллу жашчыкъ болдунг))))Ма энди тойгъа чакъырсанг совсем уллу боласа))))))старший группагъа ётесе)))Аллах санга насып берсин!!!!!Узакъ емюрлю этсин!!!Сюйгенлерингден айырмай кеп жылланы жашатсын)))
 
Вот снова дождались ))) У Казима опять завтра днюха))
Готовьте свои поздравления и подарочки ))))
 
Мертвая голова

Салам алейкум)))))
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма
Политиканы юсюнден ушакъ эте къаты бол, бизни джауларыбызгъа ыразы болма)))) )))
Бюгюн нечик иги кюндю!))) джылыды, кёк чууакъды...))))Не айтайым?)))Сени джашаунг да бу кюнча болсун))))
Алгъышлайма! ))
 
еще рано.но голова уже показалась
 
Ма санга ...хата джокъду... ол кёлкъалды боллукъ тюйюлдю деб умут этеме таза джюрекден алгъыш чыкъса, къалгъан затланы магъаналары джокъду..)))
Эх, хайыр, джарсыугъа, кетерге заман джетди.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Страницы: Пред. 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 След.
Читают тему (гостей: 3)

 

Написать нам