- Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
- Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
- Адебни адебсизден юрен.
- Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
- Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
- Кеси юйюмде мен да ханма.
- Тюзню ётмеги тюзде къалса да, тас болмаз.
- Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
- Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
- Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
- Ашха уста, юйюнде болсун
- Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
- Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
- Тюзлюк тас болмайды.
- Ач уят къоймаз.
- Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
- «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
- Бойнуму джети джерден кессенг да, мен ол ишни этеллик тюлме.
- Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
- Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
- Къонакъ хазыр болгъанлыкъгъа, къонакъбай хазыр тюлдю.
- Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
- Тилсиз миллет джокъ болур.
- Хоншуну тауугъу къаз кёрюнюр, келини къыз кёрюнюр.
- Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
- Адам сёзюнден белгили.
- Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
- Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
- Къууут – джелге, берне – бошха.
- Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
- Орундукъ тюбюнде атылсам да, орта джиликме, де да айлан.
- Джуртун къоругъан озар.
- Тилчиден кери бол.
- Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
- Къартны сыйын кёрмеген, къартлыгъында сыйлы болмаз.
- Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
- Байма, деб да, къууанма, джарлыма, деб да, джылама.
- Акъдан къара болмаз.
- Гугурук къычырмаса да, тангны атары къалмаз.
- Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
- Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
- Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
- Ёлмесенг да, къарт дамы болмазса?
- Ат басханны джер билед.
- Окъумагъан сокъурду, сокъур ташха абыныр!
- Башсыз урчукъ тюзюне айланмаз.
- Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
- Босагъа таш юйге кирмей эди, тыбыр таш эшикге чыкъмай эди.
- Ач къарным, тынч къулагъым.
- Сакъ юйюне сау барыр.
С днюхой нашего инспектора!!!!
|
Ух тыыы :smt003 Инесса от всей души поздравляю тебя с ДР :smt006 Аллах муратларынгы берсин, кесинг сюйгенча этсин, джуукъларынгдан, тенглерингден айырмасын :smt001
|
|
|
|
|
|
:smt023 хэппи бездей!
|
|
|
|
|
|
ШО-ШО , ДНЮХА ???!!!
[color=green:9e1ad4e8f0][size=18:9e1ad4e8f0][b:9e1ad4e8f0]Пусть каждый рассвет тебе счастье подарит
Пусть каждую ночь с тобой будет луна
А с нею пусть кто-то "люблю"тебе скажет
Добавив "всегда в моем сердце одна!"
Пусть только смущаясь хлопнут ресницы
Пусть самыми нежными будут слова
Пусть каждую ночь тебе ангел приснится
а утром подарит тебе небеса !!![/b:9e1ad4e8f0][/size:9e1ad4e8f0][/color:9e1ad4e8f0]
|
|
|
|
|
|
[img:04c566875c]http://s6.rimg.info/3b1cd3296b7f8fdb6e9da29e217a24e7.gif[/img:04c566875c][img:04c566875c]http://s6.rimg.info/bc36dedb369ea48fa37573ad6cb83642.gif[/img:04c566875c][img:04c566875c]http://s6.rimg.info/3cca97ce041b65b8f04a13e2989cc971.gif[/img:04c566875c][img:04c566875c]http://s6.rimg.info/6415f39e85a8353cd701077a143cace9.gif[/img:04c566875c][img:04c566875c]http://s6.rimg.info/8181a9c7f8050ef5ccd5ba6e88cd0011.gif[/img:04c566875c]
[img:04c566875c]http://s4.rimg.info/1c250b306c07ac349e91ce15aa789006.gif[/img:04c566875c]
[img:04c566875c]http://cards.rambler.ru/images/object_68.1155905950.95508.gif[/img:04c566875c]
|
|
|
|
|
|
С днём рождения, [b:db6aec552a]inessa[/b:db6aec552a]!!!!!!
Желаю огромного счастья, крепкого здоровья, и ещё уйму всего :smt001
:smt113 :smt113
|
|
|
|
|
|
[b:c2d32cc361]MOZG.SPB[/b:c2d32cc361],
[b:c2d32cc361]Айшат[/b:c2d32cc361],
[b:c2d32cc361]НЕобыкновеннаЯ[/b:c2d32cc361],
Спасибо.)) :smt006 :smt006 :smt006
|
|
|
|
|
|
[i:33262dcfad][size=18:33262dcfad][color=brown:33262dcfad]С удовольствием присоединяюсь ко всем поздравлениям! Желаю всего самого светлого, доброго! Благополучия и успехов![/color:33262dcfad][/size:33262dcfad][/i:33262dcfad]
[img:33262dcfad]http://wap.photohost.ru/pictures/188416.jpg[/img:33262dcfad]
|
|
|
|
|
|
[img:d317e9e331]http://smiles2.server.rc-mir.com/c0984010df61dab4bda1b645273a2f76.gif[/img:d317e9e331]
|
|
|
|
|
|
[img:e470663e4b]http://smiles2.server.rc-mir.com/c0984010df61dab4bda1b645273a2f76.gif[/img:e470663e4b]
|
|
|
|
|
|
[img:d36ab80cf8]http://smiles.server.rc-mir.com/f595e1e8f46780e8aa2a16ea38d8e5b9.gif[/img:d36ab80cf8]
|
|
|
|
|
|
[b:300d4a5b09]Если ты противница покоя,
Значит, ты пока что молода,
И покуда верится, что можешь
Одолеть любой крутой подъём,
Ты всегда на 10 лет моложе
Возраста, что в паспорте твоём![/b:300d4a5b09]
[img:300d4a5b09]http://smiles2.server.rc-mir.com/54c813bdbaa63eb64090cd4ce84fe1e0.gif[/img:300d4a5b09]
|
|
|
|
|
|
[b:ca6fc44201]inessa[/b:ca6fc44201],
Присоединяюсь к поздравлениям.Пусть сбудутся все твои мечты)))))))))))))) :smt001
|
|
|
|
|
|
[img:166edc5408]http://img217.imageshack.us/img217/1876/s0000342sg5.jpg[/img:166edc5408]
цветы-приправа
к хокку....для милой леди
к дню рождения :smt001
|
|
|
|
|
|
[b:054202ab8a]Аламат[/b:054202ab8a],
Спасибо, а я в ответ загадываю желание чаще видеть вас на форуме саму и с сочинениями от ваших деток.)))
[b:054202ab8a]Умняшка[/b:054202ab8a],
[b:054202ab8a]Кюнчюк[/b:054202ab8a],
закидали цветами+пожеланиями.))Спасибо, девочки.))
[b:054202ab8a]Фортуна Фиделя)))[/b:054202ab8a],
Слушайте, мисс Тюльпан, может мы с вами сделаем интервью века: хокку-вопрос, хокку-ответ.)) Пущай знают наши хокку!!! :smt002
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
[b:818ec0fa38][color=red:818ec0fa38]КЛАСС! ПОЗДРАВЛЯЮ, ЖЕЛАЮ ВСЕГО ВСЕГО!
[/color:818ec0fa38]
[color=green:818ec0fa38]Главное крепкого здоровья![/color:818ec0fa38]
[color=orange:818ec0fa38]Пусть все мечты исполнятся![/color:818ec0fa38][/b:818ec0fa38]
|
|
|
|
|
|
[size=24:85d37e08eb][color=green:85d37e08eb][b:85d37e08eb]Туугъан кюнюн бла алгъышлайма!!! :smt127 :smt127 :smt127 Аллах кеб насып берсин сенге, света, мира, добра! :smt006
З.Ы. Праздник начался - можно и погудеть :smt035 :smt030 :smt031 :smt118 :smt003 :smt003 :smt003 [/b:85d37e08eb][/color:85d37e08eb][/size:85d37e08eb]
|
|
|
|
|
|
ААААА!!!!! :smt028 :smt028
Инесса, С Днём Варенья!!!!!!!! :smt031
|
|
|
|
|
|
С Днем Рождения!
Пусть исполняются твои ...даже смелые мечты! Будь счастлива!
:smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127
|
|
|
|
|
|
[color=brown:cbd4634885]Мен да поздравляю! :smt127 :smt127 :smt127
Чтобы все невзгоды обходили стороной, а Удача прям так и липла бы к тебе! Счастья и здоровья тебе и близким! :smt127[/color:cbd4634885]
|
||||
|
|
|
|||
Читают тему (гостей: 2)

