Расширенный поиск
24 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Тойгъан джерден туугъан джер игиди.
  • Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
  • Арыгъан къош чамчы болур.
  • Ауругъанны сау билмез, ач къарынны токъ билмез.
  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
  • Байны къызы баймакъ болса да, юйде къалмаз!
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Джиби бир къат джетмей эди да, эки къат тарта эди.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Джашны джигитлиги сорулур, къызны джигерлиги сорулур.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
  • Кенгеш болса, уруш болмаз.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Айранны сюйген, ийнек тутар.
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
  • Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Сабыр джетер муратха, сабырсыз къалыр уятха.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Къолунгдан къуймакъ ашатсанг да, атаны борчундан къутулмазса.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Хар зат кесини орнуна иги.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Тёзгеннге, джабылгъан эшик ачылыр.
  • Къозулугъунда тоймагъан, къойлугъунда тоймаз.
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Иги джашны ышаны – аз сёлешиб, кёб тынгылар.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.
Страницы: 1
Totur_Ram поздравляю тебя с днем рождения.
 
Totur_Ram поздравляю тебя. Насыблы бол. Отуз джыл болду. Энди бир иги къыз сеннге бир табсакъ къуанчлы болурунг. А то все время злой модератор))
Изменено: recepe - 14.06.2014 03:04:57
Не иди позади меня — возможно, я не поведу тебя. Не иди впереди меня — возможно, я не последую за тобой. Иди рядом с коровой чтоб своим мычанием не пугать людей!
 
Прими и от меня поздравления! Насыблы бол, муратларынга джет! Айтылгъан-айтыллыкъ алгъышла къабыл болсунла!
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Рамазан, алгъышлайма! Иманлы бол, муратларынга джет))))) :серенада:
 
О! Сау бол, Реджеб тенгим!))) :дайпять: Кеб айтмасанг да, таб келишдиргенсе))) :lol: :lol: :lol: Биргелей!)))
Sane, Малина, Сау болугъуз, къызла! Аллах разы болсун, джашаугъузну рахат, джарыкъ, къууанчлы, кесигиз сюйгеннен да иги этсин! :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ:
 
:дайпять:
Братан! С днем рождения!..Аллах саулук берсин! Муратларынга да джеттирсин!..я тебя уважаю!)))))))))
 
С днем рождения, Рамазан!
Дунияда не ахшылыкъ бар эсе, Аллах санга ёнчелемей берсин!
Сенича жашларыбыз миллетибизде кёп болсунла, бек тынгылы, иги адамса!
Изменено: Dalila - 14.06.2014 11:10:12
 


Рамазан, вот чистАсердечно же есть, вот, так чистАсердечно поздравляю!))
Желаю счастья! Будь! (с) Гокгачыкъ )))
Да, еще она (она - это Гокгачыкъ) писала: "Ну, кесинг билесе да".)))

Рамазан, ну, кесинг билесе да)))), Ну, сен билгенликге, мени все равно айтырым келеди))). Билмейме, алай нек болгъанын)), но билгенинги билсем да, все равно айтырым келеди)). Рамазан, ма сен барды да, ма сен аллай иги затчыкъса, ма сеннге хаман къууаныб турама мен)). Ма мен сеннге хаман "Туу машаЛла" деб турама, сеннге кез тийб къалмазча, ма аллай бек къууаныб турама мен сеннге хаман)). Ма, мен бард да, мен художник болсам бард да, ма меннге: "Кюнню суратын сал", - деселе бард да, ма мен кюнню сеннге ушатыб суратын саллыкъ эдим)), ма аллай бир нюрюнг барды сени. Ма, энтда "Туу МашаЛла" дедим)). Сен ма аллай бек къууандыраса хаман адамланы, аллай бек къууандыраса, что ма аллай джашлары болса, аллай джашланы Аналарына, Аталарына хаман алгъыш этиб турурлары келеди адамланы, аллай джаш есдюргенлери ючюн). Анангы, Атангы, саулай джууукъларынгы Аллах хар къуру къууандырсын сенден, сени да аладан къууандырсын! Насыбынг елчесиз кеб болсун, саулугъунг, къарыуунг мардасы бла кереклисича бир болсун, ийманынг кючлю болсун! Ма бу игиликле барысы да Аллахдан болсунла сеннге! Ма, дагъада Реджеб бир алгъыш этди, ол да быйыл толсун), кесингча бир ачыкъ джюрекли, ариу халили, адебли, намыслы, ариу къызчыкъгъа тюбетсин Аллах!)) :гоккачыкъ:
Изменено: Сэстренка - 14.06.2014 12:29:34
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Присоединяюсь к словам Recepe :))),
Муратларынга джет Рамазан!
 
Рамазан, от души поздравляю.
Подписываюсь под словами Сэстренки) Халег джаратама и как талантливого, очень интересного форумчанина, и как человека с редким обаянием, и как одного из лучших модераторов на нашем форумном веку :гоккачыкъ:
Алгъышлада айтырлай болсун узакъ ёмюрлю, джарыкъ насыблы, толу берекетли джашауунг. Аллах разылыгъын кёр хар тутхан ишингде.

п.с. Реджеп, надо было тебе отплатить Рамазану его же монетой - выложить всякую инфу про жизнь именинника))) Хотя и так понятно - будущей его половинке капитально повезёт)) И мы все с большим удовольствие поучаствуем в красочной поздравительной теме)))
 
Totur_Ram, ! УЛЛУ АЛЛАХ, КЁБ ДЖЫЛЛАНЫ БАШЫ ЭТСИН ТУУГЪАН КЮНЮНГЮ ! ИМАН,САУЛУКЪ,БИЛИМ...!!!!
с УВАЖЕНИЕм !
 
И я поздравляю замечательного человека, интересного форумчанина и отличного модератора с Днем Рождения !
Пусть все задуманное тобой - непременно сбудется ! Будь бесконечно счастлив !
Потому что жизнь измеряется не числом вдохов-выдохов, а моментами, когда захватывает дух!(с)
 
Рамазан, алгъышлайма! Аллах муратларынга джетдирсин, эм насыблы адамлагъа тенг этсин!)))
 
Алгъышлайма,Рамазан!!!Эки дунияны намысын,сыйын берсин Уллу Аллах, санга да, сен сюйген адамлагъа да!!!!
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Рамазан, алгъышлайма! Аллах иги муратларынгы берсин! Саулукълу, насыблы бол!

http://www.youtube.com/watch?v=o_o08vgaw_Q
псори тамам
 
всезнайка, под видео "Поделиться", потом HTML-код, копируешь ссылку из квадратика и в форуме вставляешь прямо где сообщение пишешь. Просмотргъа бассанг пусто кергюзтеди, не обращай внимания, нажимай на "отправить", отправить этсенг видео чыгъады.



Попробуй, "изменить" эт да кесинги постигинги, я потом свое удалю.
Изменено: Сэстренка - 14.06.2014 19:15:01
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Цитата

Totur_Ram пишет:
Sane, Малина, Сау болугъуз, къызла! Аллах разы болсун, джашаугъузну рахат, джарыкъ, къууанчлы, кесигиз сюйгеннен да иги этсин!
сени туугъан кюнюнгде бизда алгъышла эшитдик... сау бол )))
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Happy Birthday Roma!:-)

Djashaulu bol! Etken muratlarynga djet!

Logikag'a uretirge da unutma bizni, marja:))))))))))))

xx
 
Будь счастлив!
PS
Я тебе скажу, нехило юбилей отмечаешь)
 
насыплы бол..)
Румынский институт незаконченных исследований выяснил, что в восьми случаях из десяти.
 
Рамазан, Поздравляю!
пусть исполняются твои мечты!

 
О! Какие прекрасные, светлые, добрые слова!!!
Даже не знаю, что и сказать... ОЧень тронули до глубины души. Вот я понимаю, если бы был таким как вы описали! О!!! Как я был бы рад! Это было бы супер как отлично! Но тут, такое дело, так обрисовали, что мне теперь хотя и очень приятно, но неудобно)))
Больше всего не люблю разочаровывать людей, тебе доверяют, а ты чем-то подводишь. Прошу у Всевышнего, чтобы наделил меня частью описанных вами добрых свойств и не посылал мне обстоятельств в которых я не выполню ваших ожиданий.
В пятый раз перечитал ваши поздравления, и весь в раздумьях... Аллах иги муратларыгъызны къат-къат этиб юйлеригизге берсин! Аллай простой адамласыз))) Аллах сизни киши алдамазча, сокъурандырмазча тенглигке-джууклугъга керти иги деменгили адамла берсин! Ариу сезле айтхан бла ариу ишле этген излеулеригизни келюгюзден чыртдан да кетермесин!
Бек уллу сау болугъуз! Аллах чексиз кеб насыб берсин! Барыгъызгъа да!
 
туугъан кюнюгюз бла алгъышлайма!! Аллах бооооогъан муратыгъызны толтурсун, кеееб джыл джашаб, бизге да трансляцияланы джандырыб турурча этсин :oops: :oops: :гыы:
Манзуратти
 
кузнечик, Сау бол, биргелей!))) :гоккачыкъ:
Трансляцияны уа любой заман айтдыгъыз, этдим да къойдум))) бир кнопканы басама, къру)))
 
Totur_Ram, вот ты себе ДНюху вчера отгрохал!!!))) Путин, наверное, так свой ДР не отмечает))))))
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Рамазан, кечирек къалдым эсем да, алгъышлайма!
Ачыкъ жюрекли, таза ниетли адамладан бирисе. Аллах саулукъ берсин кесинге, битеу жуукъларынга, тенглеринге!
 
я конечно хоть и поздно :oops: , но не могу тебе не написать тут :куку: ...

Всегда и грустно, и приятно
Свой день рожденья отмечать:
Уходят годы безвозвратно,
Их только успевай считать.
Но время, будто бы теченье,
Ничто не в силах удержать.
Тебе сегодня в день рожденья
Хочу я счастья пожелать,
Удачи, радости, успеха,
Здоровым быть, беды не знать,
Преграды в жизни и помехи
Легко и быстро устранять,
Побольше смеха, меньше грусти -
И никогда не унывать.
С Днем Варения ! :куку:



от души Рамазан Аллах саулук берсин!!! :превед:
Ваша ослепительная красота - омерзительна,
Когда в вас нет чистой души..
 
Сау болугъуз, къызла!
Аллах разы болсун! Иги муратларыгъызны толтурсун!
Биргегизге турургъа насыб бла саулукъну буюрсун!
:emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68:
 
Рамазан, тууган кюнюгбла алгышлайма ызындан бара))) Муратларынга джет! В простоте хорошему пацану хочется пожелать Всего Всего самого хорошего сочного и спелого в жизни!!!))) И самое главное вспомнил... Не забывай нас!)))
 
Я тоже поздравляю!!!Аллах иманынгы къаруулу этсин))))
Мы тебя не забудем)))))ты самый лучший модератор )))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Тотур_Рам! Поздравляю!)) Ты где, станишник?)) Я немного опоздал, пробки были :lol:
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный