Расширенный поиск
24 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • «Ма», - дегенни билмесенг, «бер», - дегенни билмезсе.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Акъылсызны джууукъгъа алма, акъыллыны кенгнге салма.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
  • Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
  • Адеби болмагъан къыз – тузсуз хант.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Адам бла мюлк юлешмеген эсенг, ол адамны билиб бошагъанма, деб кесинги алдама.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Ким бла джюрюсенг, аны кёзю бла кёрюнюрсе.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Аджал соруб келмез, келсе, къайтыб кетмез.
  • Къонакъны къачан кетерин сорма, къачан келлигин сор.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Орну джокъну – сыйы джокъ.
  • Джангызны оту джарыкъ джанмаз!
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Баланы адам этген анады.
  • Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Аманнга игилик этсенг, юйюнге сау бармазса.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Махтаннган къыз, тойда джукълар.
  • Ариу сёз джыланны орнундан чыгъарыр.
  • Кёзюнде тереги болгъан, чёбю болгъаннга кюле эди.
  • Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
  • Ата джурт – алтын бешик.
  • Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Хар адамгъа кеси миннген тау кибик.
  • Дууулдаса – бал чибин, къонса – къара чибин.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Нарт сёз къарт болмаз.
  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Адамны адамлыгъы къыйынлыкъда айгъакъланады.
  • Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Огъурлуну сёзю – суу, огъурсузну сёзю – уу.
  • Телиге от эт десенг, юйюнге от салыр.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
Страницы: 1
Totur_Ram поздравляю тебя с днем рождения.
 
Totur_Ram поздравляю тебя. Насыблы бол. Отуз джыл болду. Энди бир иги къыз сеннге бир табсакъ къуанчлы болурунг. А то все время злой модератор))
Изменено: recepe - 14.06.2014 03:04:57
Не иди позади меня — возможно, я не поведу тебя. Не иди впереди меня — возможно, я не последую за тобой. Иди рядом с коровой чтоб своим мычанием не пугать людей!
 
Прими и от меня поздравления! Насыблы бол, муратларынга джет! Айтылгъан-айтыллыкъ алгъышла къабыл болсунла!
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Рамазан, алгъышлайма! Иманлы бол, муратларынга джет))))) :серенада:
 
О! Сау бол, Реджеб тенгим!))) :дайпять: Кеб айтмасанг да, таб келишдиргенсе))) :lol: :lol: :lol: Биргелей!)))
Sane, Малина, Сау болугъуз, къызла! Аллах разы болсун, джашаугъузну рахат, джарыкъ, къууанчлы, кесигиз сюйгеннен да иги этсин! :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ:
 
:дайпять:
Братан! С днем рождения!..Аллах саулук берсин! Муратларынга да джеттирсин!..я тебя уважаю!)))))))))
 
С днем рождения, Рамазан!
Дунияда не ахшылыкъ бар эсе, Аллах санга ёнчелемей берсин!
Сенича жашларыбыз миллетибизде кёп болсунла, бек тынгылы, иги адамса!
Изменено: Dalila - 14.06.2014 11:10:12
 


Рамазан, вот чистАсердечно же есть, вот, так чистАсердечно поздравляю!))
Желаю счастья! Будь! (с) Гокгачыкъ )))
Да, еще она (она - это Гокгачыкъ) писала: "Ну, кесинг билесе да".)))

Рамазан, ну, кесинг билесе да)))), Ну, сен билгенликге, мени все равно айтырым келеди))). Билмейме, алай нек болгъанын)), но билгенинги билсем да, все равно айтырым келеди)). Рамазан, ма сен барды да, ма сен аллай иги затчыкъса, ма сеннге хаман къууаныб турама мен)). Ма мен сеннге хаман "Туу машаЛла" деб турама, сеннге кез тийб къалмазча, ма аллай бек къууаныб турама мен сеннге хаман)). Ма, мен бард да, мен художник болсам бард да, ма меннге: "Кюнню суратын сал", - деселе бард да, ма мен кюнню сеннге ушатыб суратын саллыкъ эдим)), ма аллай бир нюрюнг барды сени. Ма, энтда "Туу МашаЛла" дедим)). Сен ма аллай бек къууандыраса хаман адамланы, аллай бек къууандыраса, что ма аллай джашлары болса, аллай джашланы Аналарына, Аталарына хаман алгъыш этиб турурлары келеди адамланы, аллай джаш есдюргенлери ючюн). Анангы, Атангы, саулай джууукъларынгы Аллах хар къуру къууандырсын сенден, сени да аладан къууандырсын! Насыбынг елчесиз кеб болсун, саулугъунг, къарыуунг мардасы бла кереклисича бир болсун, ийманынг кючлю болсун! Ма бу игиликле барысы да Аллахдан болсунла сеннге! Ма, дагъада Реджеб бир алгъыш этди, ол да быйыл толсун), кесингча бир ачыкъ джюрекли, ариу халили, адебли, намыслы, ариу къызчыкъгъа тюбетсин Аллах!)) :гоккачыкъ:
Изменено: Сэстренка - 14.06.2014 12:29:34
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Присоединяюсь к словам Recepe :))),
Муратларынга джет Рамазан!
 
Рамазан, от души поздравляю.
Подписываюсь под словами Сэстренки) Халег джаратама и как талантливого, очень интересного форумчанина, и как человека с редким обаянием, и как одного из лучших модераторов на нашем форумном веку :гоккачыкъ:
Алгъышлада айтырлай болсун узакъ ёмюрлю, джарыкъ насыблы, толу берекетли джашауунг. Аллах разылыгъын кёр хар тутхан ишингде.

п.с. Реджеп, надо было тебе отплатить Рамазану его же монетой - выложить всякую инфу про жизнь именинника))) Хотя и так понятно - будущей его половинке капитально повезёт)) И мы все с большим удовольствие поучаствуем в красочной поздравительной теме)))
 
Totur_Ram, ! УЛЛУ АЛЛАХ, КЁБ ДЖЫЛЛАНЫ БАШЫ ЭТСИН ТУУГЪАН КЮНЮНГЮ ! ИМАН,САУЛУКЪ,БИЛИМ...!!!!
с УВАЖЕНИЕм !
 
И я поздравляю замечательного человека, интересного форумчанина и отличного модератора с Днем Рождения !
Пусть все задуманное тобой - непременно сбудется ! Будь бесконечно счастлив !
Потому что жизнь измеряется не числом вдохов-выдохов, а моментами, когда захватывает дух!(с)
 
Рамазан, алгъышлайма! Аллах муратларынга джетдирсин, эм насыблы адамлагъа тенг этсин!)))
 
Алгъышлайма,Рамазан!!!Эки дунияны намысын,сыйын берсин Уллу Аллах, санга да, сен сюйген адамлагъа да!!!!
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Рамазан, алгъышлайма! Аллах иги муратларынгы берсин! Саулукълу, насыблы бол!

http://www.youtube.com/watch?v=o_o08vgaw_Q
псори тамам
 
всезнайка, под видео "Поделиться", потом HTML-код, копируешь ссылку из квадратика и в форуме вставляешь прямо где сообщение пишешь. Просмотргъа бассанг пусто кергюзтеди, не обращай внимания, нажимай на "отправить", отправить этсенг видео чыгъады.



Попробуй, "изменить" эт да кесинги постигинги, я потом свое удалю.
Изменено: Сэстренка - 14.06.2014 19:15:01
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Цитата

Totur_Ram пишет:
Sane, Малина, Сау болугъуз, къызла! Аллах разы болсун, джашаугъузну рахат, джарыкъ, къууанчлы, кесигиз сюйгеннен да иги этсин!
сени туугъан кюнюнгде бизда алгъышла эшитдик... сау бол )))
Не используй остроту своих речей на матери, которая научила тебя говорить.
 
Happy Birthday Roma!:-)

Djashaulu bol! Etken muratlarynga djet!

Logikag'a uretirge da unutma bizni, marja:))))))))))))

xx
 
Будь счастлив!
PS
Я тебе скажу, нехило юбилей отмечаешь)
 
насыплы бол..)
Румынский институт незаконченных исследований выяснил, что в восьми случаях из десяти.
 
Рамазан, Поздравляю!
пусть исполняются твои мечты!

 
О! Какие прекрасные, светлые, добрые слова!!!
Даже не знаю, что и сказать... ОЧень тронули до глубины души. Вот я понимаю, если бы был таким как вы описали! О!!! Как я был бы рад! Это было бы супер как отлично! Но тут, такое дело, так обрисовали, что мне теперь хотя и очень приятно, но неудобно)))
Больше всего не люблю разочаровывать людей, тебе доверяют, а ты чем-то подводишь. Прошу у Всевышнего, чтобы наделил меня частью описанных вами добрых свойств и не посылал мне обстоятельств в которых я не выполню ваших ожиданий.
В пятый раз перечитал ваши поздравления, и весь в раздумьях... Аллах иги муратларыгъызны къат-къат этиб юйлеригизге берсин! Аллай простой адамласыз))) Аллах сизни киши алдамазча, сокъурандырмазча тенглигке-джууклугъга керти иги деменгили адамла берсин! Ариу сезле айтхан бла ариу ишле этген излеулеригизни келюгюзден чыртдан да кетермесин!
Бек уллу сау болугъуз! Аллах чексиз кеб насыб берсин! Барыгъызгъа да!
 
туугъан кюнюгюз бла алгъышлайма!! Аллах бооооогъан муратыгъызны толтурсун, кеееб джыл джашаб, бизге да трансляцияланы джандырыб турурча этсин :oops: :oops: :гыы:
Манзуратти
 
кузнечик, Сау бол, биргелей!))) :гоккачыкъ:
Трансляцияны уа любой заман айтдыгъыз, этдим да къойдум))) бир кнопканы басама, къру)))
 
Totur_Ram, вот ты себе ДНюху вчера отгрохал!!!))) Путин, наверное, так свой ДР не отмечает))))))
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Рамазан, кечирек къалдым эсем да, алгъышлайма!
Ачыкъ жюрекли, таза ниетли адамладан бирисе. Аллах саулукъ берсин кесинге, битеу жуукъларынга, тенглеринге!
 
я конечно хоть и поздно :oops: , но не могу тебе не написать тут :куку: ...

Всегда и грустно, и приятно
Свой день рожденья отмечать:
Уходят годы безвозвратно,
Их только успевай считать.
Но время, будто бы теченье,
Ничто не в силах удержать.
Тебе сегодня в день рожденья
Хочу я счастья пожелать,
Удачи, радости, успеха,
Здоровым быть, беды не знать,
Преграды в жизни и помехи
Легко и быстро устранять,
Побольше смеха, меньше грусти -
И никогда не унывать.
С Днем Варения ! :куку:



от души Рамазан Аллах саулук берсин!!! :превед:
Ваша ослепительная красота - омерзительна,
Когда в вас нет чистой души..
 
Сау болугъуз, къызла!
Аллах разы болсун! Иги муратларыгъызны толтурсун!
Биргегизге турургъа насыб бла саулукъну буюрсун!
:emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68: :emojio68:
 
Рамазан, тууган кюнюгбла алгышлайма ызындан бара))) Муратларынга джет! В простоте хорошему пацану хочется пожелать Всего Всего самого хорошего сочного и спелого в жизни!!!))) И самое главное вспомнил... Не забывай нас!)))
 
Я тоже поздравляю!!!Аллах иманынгы къаруулу этсин))))
Мы тебя не забудем)))))ты самый лучший модератор )))))))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Тотур_Рам! Поздравляю!)) Ты где, станишник?)) Я немного опоздал, пробки были :lol:
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный