Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Бозаны арты дауур болур.
  • Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
  • Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
  • Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
  • Башсыз урчукъ тюзюне айланмаз.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Къайгъыны сюйген, къайгъы табар.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Джуртун къоругъан озар.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Махтаннган къыз, тойда джукълар.
  • Ашхы сёз таш тешер.
  • Джылыгъа джылан илешир.
  • Нафысынгы айтханын этме, намысынгы айтханын эт.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Иесиз малны бёрю ашар.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Айранны сюйген, ийнек тутар.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Тамчы таш тешер.
  • Окъуу – билимни ачхычы, окъуу – дунияны бачхычы.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Намыс болмагъан джерде, насыб болмаз.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Тели турса – той бузар.
  • Бозанг болмагъан джерге, къалагъынгы сукъма.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Акъыл неден да кючлюдю.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
  • Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
  • Шайтан алдады, тюзлюк къаргъады.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
Выбрать дату в календареВыбрать дату в календаре

Страницы: 1
И снова 3-е сентября....))
 
Цитата

Сэстренка пишет:
Ванхельсинг, сау кел, джангы ай бла керюн!
Кезюм къыймай турду сау кюнню джууаб барирге, ким болса да сени керюб кирир эсе уа деб)).

ЦитатаВанхельсинг пишет:
Столько лет, а у вас всё секреты да секреты...))
Да какие наши секреты? Просто убедиться, что это точно Расул))

Кто может быть под этим именем кроме него, кто рискнёт своей репутацией))))
И снова 3-е сентября....))
 
Цитата

ПТЮЧ пишет:
Цитата
Сэстренка пишет:
ПТЮЧ, на вторую часть вопроса ответь))




Цитата
Сэстренка пишет:
ПТЮЧ, ...
Скажи, кто я тебе, и я скажу тебе, кто ты)))


А если я не хочу что б ты говорила, кто мен, всё равно отвечать?)

Столько лет, а у вас всё секреты да секреты...))
И снова 3-е сентября....))
 
Всем салам алейкум✋
Къалайсыз, неге джарайсыз?
Расул, сени кёргенимде джаза турама, ансын кесими тыйыб тураем))
П.С. личкагъа сообщение джазаргъа юрендинг эсе, телефонуннгу бир джазарса
В поисках моих родственников
 
Аллах айтса бардыла, соруулайым
В поисках моих родственников
 
Шамиль деб бир къарнашыбыз былай джазды....Матгерийлери атауулдула. Магомет, Чомай, Къасай, Сога, Матгерий. Чомайны джашлары: Ильяс, Хызыр, Капалау, Магомет. Капалау репрессированный болгъанды. Ол джаш англарча бир кёчюрюгюз ким болса да. Сау болугъуз
Изменено: Ванхельсинг - 02.11.2016 00:32:46
Видеопоздравление для Алия Хасановича., С днем рождения!
 
Салам алейкум, Алий! Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Айтылгъан алгъышланы Аллах къабыл этсин, муратларынгы толусу бла берсин, джашауунгу джарыкъ этсин. Узун сёзню къысхасы, багъалы адамларынг бла кёб джылланы ох деб джашарча этсин Аллах...)
Делегация с Северного Кавказа посетила Крым
 
Кемал, Аксёновны къатынга сюесенг а, ары мюйюшге тюртмеин)))
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
В 20-ых числах мая был в Якутске и попросил несколько человек проголосовать. Получается роботы не только среди карачаево-балкарцев есть, но и среди якутов. Надо бы им тоже сообщить, что они роботы)))
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
Джамагъат, не этсек да, арт сагъышын этиб бир этейик...

Говорят (только не спрашивайте кто, где), что Бадовский и Коровин должны были пройти точно.
Тогда получается если бы они были в тройке, то всё прошло бы гладко, но тут всем планы испортил Ряховский. И решили снять Алий Хасановича, ну и Курбанова за компанию...
Келигиз, ана тилде ассоциациала джазыб ойнайыкъ:)
 
орамда къатынчыкъла))
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
Цитата
Sane пишет:
Они рассматривают факты мошенничества, в случае подтверждения - снимут... бред...
Откуда информация?
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
А потом через 27 минут Тоторкулова уже нет в списках
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
За Тоторкулова Алия Хасановича!, Отдаем свой голос за кандидата в члены Общественной Палаты РФ Алия Хасановича Тоторкулова
 
Не болду??????
Цитата
mmathedu пишет:
все кто может, снимайте результат на телефон, на видео.
Я с утра практически через каждый час а иногда и через каждые десять минут сохранял. А после трех десяток скриншот сделал. Его не обнулили, просто Тоторкулова и Курбанова в списках нет
Изменено: Ванхельсинг - 30.05.2014 21:47:22
КРАСНОГОРСКИЙ ИСТОЧНИКЪ МИНЕРАЛЬНОЙ ВОДЫ --- МЫРЗАБЕК АЧЫ, Труд делает из человечка человека! Труд облагораживает . Уборочка-эльбовский добрый десант)
 
Аперим джашлагъа! Мен эндиги собранияда алайгъа чыгъыб бир ариулаыйкъ,-деб теджерге деб тураем. Ненча барсам да алайда ол мусор бак да толуб, заманында чыгъарылмагъаны амалтын, мусорунда малла чача, адамла да малладан артха къалмайдыла :тук: Сары-Тюзню главасы бла сёлешгенем да, ол энтда эки контейнер салдырлыкъма алайгъа дегенди. Кеси да Джегутинский комунхозгъа айтыб заманында чыгъарылыб турурча этерикме дегенди. Сиз джыйгъаныгъызны да айтханма да, къууаннганды. Ол сиз джыйгъан багуш мешокланы да бусагъатдан мешна ийиб къотартдырайым, малла чачхынчын дегенди.
Изменено: Ванхельсинг - 21.03.2014 17:15:59
Интересные диалоги
 
Цитата
veresk пишет:
Диалог из Девичника:
Цитата
señorita Zorrita пишет:
veresk, это чьё? Можно ссылку на тему?
Джашлагъа да бир беригиз ссылканы (доступну) )))
Дети после развода
 
Цитата
Bergmann пишет:
Я вообще за то что бы ребенок оставался с отцом.
А мать должна будет при этом алименты платить?)))
Цитата
Bergmann пишет:
Я парню с детьми женится не проблема мне кажется.
Сейчас наше общество так устроенна, что в принципе жениться большая проблема, не то что с детьми)))
Цитата
Bergmann пишет:
Поэтому считаю, что при оформелении брака мужчина должен включать условие при котором при разводе он оставляет детей у себя.
Как можно заключать брак и одновременно думать уже о разводе?
Изменено: Ванхельсинг - 19.03.2014 11:05:36
Туугъан элим!!!
 
Туугъан элим!!!
 
Обращение к Карачаево-Балкарскому народу. Эльба-Чё, это будут листовки, которые будут нами распространяться. Выносим на обсуждение. Ждем предложений.
 
А так призыв хорошее дело. Если хотя бы 1% задумается после прочтения, уже будет польза. Единственное согласен с теми, кто говорит о том, что лучше бы разделить сам текст и что касается деятельности фонда с мероприятиями. Думаю здесь надо доработать.
Изменено: Ванхельсинг - 06.03.2014 17:49:54
Обращение к Карачаево-Балкарскому народу. Эльба-Чё, это будут листовки, которые будут нами распространяться. Выносим на обсуждение. Ждем предложений.
 
Цитата
Mozg.spb пишет:
Ни один мужчина не способен изменить женщину. Но практически любая женщина может изменить мужчину.
Къалай къалай дейсе?))
А нек тюрлендирелмейсе? Юсюнде бир ушаусуз шаны бар эсе, аны англатыб иги джанына бурургъа нек болмайды? Огъесе мен терс англаймамы "изменить женщину" дегенни? Сен къалай магъана бересе бу тизгиннге: "Ни один мужчина не способен изменить женщину"?

Анекдот на тему кто в доме главный
Муж вечером пришёл домой подвыпивший, но жена не открывает ему дверь
- открой дверь
- не открою, откуда пришёл туда и иди
- открой говорю, кто в доме хозяин?
-кто кто? кто в доме тот и хозяин
Уже повзрослели?
 
Где-то я уже здесь это писал, но здесь тоже напишу...

Атамдан да уллу бир къартха СИЗ, - деб селешиб башлайма да, сора ол къарт меннге алай айтды "къарачайда СИЗ деб сёлешмегендиле, ол Эресейден келген затды. Сиз Аллахха СЕН дейсиз да (имеет ввиду Аллах сен сакъла, Аллах сен болуш и т.д. и т.п.), а бизге (къартлагъа дегенлигиди) СИЗ дейсиз. Сыйыбызны аны бла кёрюрге излей эсегиз, аны бла кёрмегиз да, башха затла бла кёрюгюз".

Вот так вот. А тенглеримден, танышларымдан къайдам, энтда киши на ВЫ сёлеш деб айтмагъанды. Айтса да иги зат эшитирик болмаз :думаю:
Намечается встреча форумчан всех времен и народов ))))Черкесск, 7 января 2012, 11:00, кафе "Фараон")))) отчет на 10-11 стр
 
Духовка да бишген, башы ачыкъ эт хычын боллукъ эсе мен да барлыкъ эдим :кхекхе:
Страницы: 1

Форум  Мобильный | Стационарный