Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Суу да къайтады чыкъгъан джерине.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Къыз тиширыу кеси юйюнде да къонакъды.
  • Алим болгъандан эсе, адам болгъан къыйынды.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Адеб базарда сатылмаз.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Накъырданы арты керти болур.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Кёбню кёрген – кёб билир.
  • Кесинг сынамагъан затны, адамгъа буюрма.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Ачлыкъ отха секиртир.
  • Игини сыйлагъан адетди.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Битмегеннге сакъал – танг.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Азыкъ аз болса, эртде орун сал.
  • Джаралыны джастыгъында сау ёлюр.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Къайтырыкъ эшигинги, къаты уруб чыкъма.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Акъыл неден да кючлюдю.
  • Ариу сёз – къылычдан джити.
  • Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
  • Кютгени беш эчки, сызгъыргъаны уа, джерни джарады.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Хар ишни да аллы къыйынды.
  • Айтханы чапыракъдан ётмеген.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Гыдай эчки суугъа къараб, мюйюзле кёрмесе, джашма алкъын, дегенди.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Ата – баланы уясы.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Адамны адамлыгъы къыйынлыкъда айгъакъланады.
Страницы: 1
КРАСНОГОРСКИЙ ИСТОЧНИКЪ МИНЕРАЛЬНОЙ ВОДЫ --- МЫРЗАБЕК АЧЫ, Труд делает из человечка человека! Труд облагораживает . Уборочка-эльбовский добрый десант)
 
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной.



Даже Медведи бывают в шоке от (не)людской безответственности)


"красную карточку всем неряхам!!!! " - ... Джатдай


керти къарачай джашла!!!! Поднимая робоче-боевой дух , джигиты устроили гонки -перегонки с законным жеребцом-мустанком) наши впереди!!!! айййййаман кесинг!!!




кёз-къоркъакъ,да къол -батыр! НуЪ! С БОГОМ! началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,, короче с мусором)
а гълавное- с нафсом )


а вот и сам источник! газированный, соль ,сахар )) всё есть)))


керти уучуча ,къысыла баргъан ,джигит джаш...))) энди уа джазыкъ багуш тутулду))


местный парень , с села Важного . Такой важный))) и издалека чем-то похож на одного из трёх богатырей)))


ещё один ..Добрыня)) т.е. Мухаммад


голыми руками на зверя ходють карачаи))


бригада !!!!)))))))


терен сагъышдааа..... надо принять одно решение-правильное!!!!!!




минерал иис этиб турду андан сора къолларыбыз ,эки кюнню,сапын блп джуусангда. Керти да темирмиди бу къызыл,ким биледи??


Мусорник) Амиру салам!))))


ишни аллы бла арты болады! нууъ!! выпьем за здоровье айранчика на здоровье из молока коровьего!


атлыланы суратларын салмайын къоялмайма )
бизни миллетни къалгъан хоншуларыбыздан башхалыкъларыны бири-атчылыкъ! Эртден сайын Джёгетейден АраШахаргъа келе , бир-эки атлы кёрсем , талай сагъатха кёлюм иги болду)
Ол кесек джол юсюнде , талай бир ат къош барды) машшаАЛЛАХ! (это , так ..,для информации)))))))


Мухтар ! Ол алконавтический хадаусланы омакъ шышаларын чача-уата билген бла къалмай, атха да бар кёреем!


хаманда сагъашдады Элбрус а -джаяуда ,ат белинде да .



биз алайда болгъан юч-тёрт сагъатха бир къыркъ -элли адам келиб кетдиле , гарадан ичиб,биргелерине алыб.



Мллетни байлыгъы,)))))))))



Къачыука лидирует на скакуне Джортуука!!!!!!! Его плотно преследует Чыннгаука на жеребце Чабыука!!!! перррёёёёёёёёёёёёёёддд!
Изменено: ALANULAN - 18.03.2014 20:28:59
с УВАЖЕНИЕм !
 
Да не айтайыкъ МашаАллах джаш келюуге алай игилик эте билгенлерине... Табигъатха борчубузну къайтара билгенлерине)))
 
Цитата
ALANULAN пишет:
С утра был густой туман. А мы хотели собраться в 8-9 ,и выехать в 10 . Погодка попугала нас ,и всё-таки около 12-ти похорошела ,подобрела, и позвала на пряроду!)
Десять друзей Оушена,Саффаса,Мозга,Кролика,Романтика ,и других эльбовских персонажей(героев), сели в две тачАНки и поехали в сторону станицы Красногорской.
Кто-то был в лакированных туфлях , а кто-то взял сменную одежду,(АДАМ!!))
Приехав туда, мы погуляли-осмотрелись, попили водицы целебной
Молодцы, МашАллах!!!
Изменено: saffas - 18.03.2014 00:41:00
 
часто раньше там бывали, жаль было наблюдать, какой там разводят мусор.
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
 
Очень люблю эту воду, но давно там не была - тогда не было столько мусора...
А вы, ребята, большие молодцы!
 
Цитата
ALANULAN пишет:
кёз-къоркъакъ,да къол -батыр!НуЪ!С БОГОМ!началась , борьба молодёжи со злом, с глобальным беспределом, наркоманией,итд,,,короче с мусором)
:alamat: :alamat:
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))
не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?
Цитата
Beleza пишет:
Очень люблю эту воду,
:дайпять: :нулаадно:
с УВАЖЕНИЕм !
 
:alamat: :alamat:
.
 
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
 
Цитата
Zeppelin пишет:
Цитата

ALANULAN пишет:
ЦитатаZeppelin пишет:
Скоро нагрянем опять, тамошнюю водичку прописали))не затха джарайды дейдиле , ол прописать этгенле?ЦитатаBeleza пишет:
Очень люблю эту воду,

ашхыннга кюшлю джарайды дейдиле)
Ашхыннга вообще джарамайды)
 
 
Аперим джашлагъа! Мен эндиги собранияда алайгъа чыгъыб бир ариулаыйкъ,-деб теджерге деб тураем. Ненча барсам да алайда ол мусор бак да толуб, заманында чыгъарылмагъаны амалтын, мусорунда малла чача, адамла да малладан артха къалмайдыла :тук: Сары-Тюзню главасы бла сёлешгенем да, ол энтда эки контейнер салдырлыкъма алайгъа дегенди. Кеси да Джегутинский комунхозгъа айтыб заманында чыгъарылыб турурча этерикме дегенди. Сиз джыйгъаныгъызны да айтханма да, къууаннганды. Ол сиз джыйгъан багуш мешокланы да бусагъатдан мешна ийиб къотартдырайым, малла чачхынчын дегенди.
Изменено: Ванхельсинг - 21.03.2014 17:15:59
 
Вау, какие люди в теме)))) :превед: :превед:
Ванхельсинг, Рассел, джангы ай бла кёрюнюгюз!!!!!
Трудно найти слова, когда действительно есть, что сказать.
 
Вода красногорская вкусная и полезная, но в небольших количествах. Сильно много минеральных солей в ней.
 
МашааЛлах! Очень нужную работу сделали ребята! :alamat: Проблема лишь в том, что такими рейдами проблему целиком не решить. Надо и местное население как-то подключать и местные администрации. А то еду вчера из из Малокарач. района в Усть-Джегутинский. На подъезде к аулу Новая Джегута просто десятки тонн мусора вокруг. Ветер разнес его куда только можно... С этой бедой надо что-то делать!
"Где, как не здесь, ты увидишь политику Всепрощения всепрощающего Человечного Человека" - Rassel

После общения с некоторыми людьми, у меня возникает стойкое чувство собственной полноценности.
 
Аллах игилик берсин, джашла!
p.s. не этсин адам табигъатыбызны алайды ч****ча, хайуанладан сакълар ючюн???
 
Какие вы молодцы ! Просто умнички !
Потому что жизнь измеряется не числом вдохов-выдохов, а моментами, когда захватывает дух!(с)
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный