Войти на сайт
(везде)
Форум
Статьи
События
Фотогалерея
Аудио
Видео
Библиотека
Блоги
Расширенный поиск
23 Июня
2026 года
Логин:
Регистрация
Пароль:
Забыли пароль?
Запомнить меня
Войти
Войти через социальные сети:
Навигация
Elbrusoid.org
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Словарь
Голосование
Миллионер боламыса?
О нас
Устав Фонда
Контакты
Словарь
Башынга джетмегенни сорма.
Тойгъан антын унутур.
Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
Къралынгы – душмандан, башынгы от бла суудан сакъла.
Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
Аман адамны тепсинге олтуртсанг, къызынгы тилер.
Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
Юре билмеген ит, къонакъ келтирир.
Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
Бети бедерден, намыс сакълама.
Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.
Хата – гитчеден.
Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
Айтхан – тынч, этген – къыйын.
Ойнай билмеген, оюн бузар.
Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
Сакъ юйюне сау барыр.
Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
Кёб джат да, бек чаб.
Чомарт бергенин айтмаз.
Аш иеси бла татлыды.
Ачлыкъда тары гырджын халыуадан татлы.
Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
Тилде сюек болмаса да, сюек сындырыр.
Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.
Къалгъан ишге къар джауар.
Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
Алма терегинден кери кетмез.
Мени джылытмагъан кюн, меннге тиймесин!
Таукел тауну аудурур.
Джырына кёре эжиую.
Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
Къатыны харакетли болса, эри къымсыз болур.
Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
Акъылсызны джууукъгъа алма, акъыллыны кенгнге салма.
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Фотографии
Главная
Альбомы пользователей
Альбомы Эльбрусоида
+ Создать галерею
Альбомы Эльбрусоида
/
Землячества
Вечер выпускников. Московский дворец молодёжи. 15 июня 2008 г.
Фотографий - 243
Еще фотографии