Войти на сайт
(везде)
Форум
Статьи
События
Фотогалерея
Аудио
Видео
Библиотека
Блоги
Расширенный поиск
23 Июня
2026 года
Логин:
Регистрация
Пароль:
Забыли пароль?
Запомнить меня
Войти
Войти через социальные сети:
Навигация
Elbrusoid.org
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Словарь
Голосование
Миллионер боламыса?
О нас
Устав Фонда
Контакты
Словарь
Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
Айранны сюйген, ийнек тутар.
Суу ичген шауданынга тюкюрме.
Акъыл неден да кючлюдю.
Ата Джуртча джер болмаз, туугъан элча эл болмаз.
Чабакъ башындан чирийди.
Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
Къатын къылыкъсыз, эр тынчлыкъсыз.
Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
Таукел къуру къалмаз.
Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
Адамны адамлыгъы къыйынлыкъда айгъакъланады.
Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
Билмегенинги, билгеннге сор.
Ариу сёз аурууунгу алыр.
Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
Билим насыб берир, билим джолну керир.
Тойчу джашха къарама, къойчу джашха къара.
Адамны бетине къарама, адетине къара.
Хар ишни да аллы къыйынды.
Чомарт джарлы болмаз.
Ёнгкюч къууана барыр, джылай келир.
Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
Ана къолу ачытмаз.
Эки къатын алгъанны къулагъы тынгнгаймаз.
Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
Киштикге къанат битсе, чыпчыкъ къалмаз эди.
Ёлген ийнек сютлю болур.
Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
Ёлген аслан – сау чычхан.
Уясында не кёрсе, учханында аны этер.
Адамгъа аман кюн соруб келмейди.
Иги джашны ышаны – аз сёлешиб, кёб тынгылар.
Арбаз къынгырды да, ийнек сауалмайма.
Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
Уллу къазанда бишген эт, чий къалмаз.
Ана – юйню кюн джарыгъы.
Аман хансны – урлугъу кёб.
Чомартны къолун джокълукъ байлар.
Айтханы чапыракъдан ётмеген.
Тил бла келеди джыр да.
Ачны эсинде – аш.
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Фотографии
Главная
Альбомы пользователей
Альбомы Эльбрусоида
+ Создать галерею
Альбомы Эльбрусоида
/
Землячества
Вечер выпускников. Московский дворец молодёжи. 15 июня 2008 г.
Фотографий - 243
Еще фотографии