Войти на сайт
(везде)
Форум
Статьи
События
Фотогалерея
Аудио
Видео
Библиотека
Блоги
Расширенный поиск
23 Июня
2026 года
Логин:
Регистрация
Пароль:
Забыли пароль?
Запомнить меня
Войти
Войти через социальные сети:
Навигация
Elbrusoid.org
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Словарь
Голосование
Миллионер боламыса?
О нас
Устав Фонда
Контакты
Словарь
Эри аманны, къатыны – аман.
Агъач – джерни чырайы, кийим – эрни чырайы.
Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
Ата джурт – алтын бешик.
Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
Окъугъанны бети джарыкъ.
Айыбны суу бла джууалмазса.
Ачны эсинде – аш.
Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
Ёлген аслан – сау чычхан.
Дууулдаса – бал чибин, къонса – къара чибин.
Ашхы – джыяр, аман – джояр.
Болджал ишни бёрю ашар.
Окъумагъан сокъурду, сокъур ташха абыныр!
Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
Аджалсыз ёлюм болмаз.
Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
Айтханы чапыракъдан ётмеген.
Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
Ишленмеклик адамлыкъды.
Намыс сатылыб алынмайды.
Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
Кютгени беш эчки, сызгъыргъаны уа, джерни джарады.
Кёлю джокъну – джолу джокъ.
Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
Тойчу джашха къарама, къойчу джашха къара.
Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
Адамны джюреги нени кёрюрге сюйсе, кёзю да аны кёрюрге ёч болады.
Ач отунчуну ачыуу – бурнунда.
Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
Зар адамны насыбы болмаз.
Эртде тургъан бла эртде юйленнген сокъуранмаз.
Баланы адам этген анады.
Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
Ойнаб айтсанг да, эслеб айт.
Садакъачыны джаны – къапчыгъында.
Аш кетер да бет къалыр.
Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
Тёзген – тёш ашар!
Таякъ этден ётер, тил сюекден ётер.
Айраннга суу къош, телиге джол бош.
Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Фотографии
Главная
Альбомы пользователей
Альбомы Эльбрусоида
+ Создать галерею
Альбомы Эльбрусоида
/
Отдых
Шашлыки 4 сентября 2005 года (Soluda)
Фотографий - 59
Еще фотографии