Войти на сайт
(везде)
Форум
Статьи
События
Фотогалерея
Аудио
Видео
Библиотека
Блоги
Расширенный поиск
23 Июня
2026 года
Логин:
Регистрация
Пароль:
Забыли пароль?
Запомнить меня
Войти
Войти через социальные сети:
Навигация
Elbrusoid.org
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Словарь
Голосование
Миллионер боламыса?
О нас
Устав Фонда
Контакты
Словарь
Алма терегинден кери кетмез.
Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
Эр сокъур болсун, къатын тилсиз болсун.
Билимсиз иш бармаз.
Кёл ашады да, кеси ашады.
Эртде тургъан бла эртде юйленнген сокъуранмаз.
Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
Кёб джашагъан – кёб билир.
Терек ауса, отунчу – кёб.
Тамбла алтындан бюгюн багъыр ашхы.
Ёпкелегенни ашы татлы болады.
Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
Илму – джашауну джолу.
Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
Мухарны эси – ашарыкъда.
Намыс сатылыб алынмайды.
Аууз сакълагъан – джан сакълар.
Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
Къулакъдан эсе, кёзге ышан.
Нарт сёз – тилни бети.
Тил бла келеди джыр да.
Акъдан къара болмаз.
Ётюрюкчюню шагъаты – къатында.
Сангырау къулакъ эл бузар.
Кёл – къызбай, къол – батыр.
Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
Джарлыны тону джаз битер.
Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
Адеб базарда сатылмаз.
Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
Хар ишни да аллы къыйынды.
Джумушакъ терекни къурт ашар.
Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
Билим къая тешер.
Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
Тас болгъан бычакъны сабы – алтын.
Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
Ата Джуртча джер болмаз, туугъан элча эл болмаз.
Ана кёлю – балада, бала кёлю – талада.
События
Статьи
Форум
Фото
Видео
Аудио
Библиотека
Радио
Фотографии
Главная
Альбомы пользователей
Альбомы Эльбрусоида
+ Создать галерею
Piece of Happiness
/
Альбомы пользователей
/
Piece of Happiness
/ ассоциации на меня...)
ассоциации на меня...)
18 Марта 2012
буду сохранять!)))
Фотографий - 15