Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Кюн кёрмеген, кюн кёрсе, кюндюз чыракъ джандырыр.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Адам бла мюлк юлешмеген эсенг, ол адамны билиб бошагъанма, деб кесинги алдама.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Элиб деген, элге болушур.
  • Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
  • Адебни адебсизден юрен.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Джарашыу сюйген – джалынчакъ.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Керти сёзге тёре джокъ.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Сакъламагъан затынга джолукъсанг, не бек къууанаса, не бек ачыйса.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Ариу – кёзге, акъыл – джюрекге.
  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Ургъан суудан башынгы сакъла.
  • Чомарт бергенин айтмаз.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Хатерли къул болур.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
  • Джолунга кёре – джюрюшюнг, джагъанга кёре – юлюшюнг.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Ач, тоймам, дейди, тойгъан, ач болмам, дейди.
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
  • Адамны аты башхача, акъылы да башхады.
  • Бир абыннган – минг сюрюнюр.
  • Кесинге джетмегенни, кёб сёлешме.
  • Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Ана – юйню кюн джарыгъы.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 213 След.
RSS
чат...
 
[i:b5911f4a11][b:b5911f4a11]Лежит камень в степи, А под него вода течет, А на камне написано слово: "Кто направо пойдет - Ничего не найдет, А кто прямо пойдет - Никуда не придет, Кто налево пойдет - Ничего не поймет И ни за грош пропадет". Перед камнем стоят Без коней и без мечей И решают: идти иль не надо. Был один из них зол, Он направо пошел, В одиночку пошел,- Ничего не нашел - Ни деревни, ни сел,- И обратно пришел. Прямо нету пути - Никуда не прийти, Но один не поверил в заклятья И, подобравши подол, Напрямую пошел,- Сколько он ни бродил - Никуда не добрел, - Он вернулся и пил, Он обратно пришел. Ну а третий - был дурак, Ничего не знал и так, И пошел без опаски налево. Долго ль, коротко ль шагал - И совсем не страдал, Пил, гулял и отдыхал, Ничего не понимал,- Ничего не понимал, Так всю жизнь и прошагал - И не сгинул, и не пропал.[/b:b5911f4a11][/i:b5911f4a11]
 
эта песня хороша... начинай сначала... [i:72be8882f9][b:72be8882f9]салам алейкум, джашла... кюн ашхы болсун, къызла... всем доброго дня...[/b:72be8882f9][/i:72be8882f9]
 
хорошая песня)))
Цитата
Ну а третий - был дурак, Ничего не знал и так, И пошел без опаски налево. Долго ль, коротко ль шагал - И совсем не страдал, Пил, гулял и отдыхал, Ничего не понимал,- Ничего не понимал, Так всю жизнь и прошагал - И не сгинул, и не пропал.
делаю вывод))) хорошо на свете жить...дуракам и дуракОм))
 
[b:79086edf2e]аааа[/b:79086edf2e], ))привет...и с новым чатом...)))
 
[b:2fb0e1568f]дымка[/b:2fb0e1568f], сау кел...сау бол)))а насчет вывода... так это ж не новость... что дуракам проще)))как говорится..."во многих знаниях - много печали"...)))
 
[b:9e7782c5ba]аааа[/b:9e7782c5ba], )))аха...*ничего не понимал*...хотелось бы так жить...))
 
[b:aa7b31b9fc]дымка[/b:aa7b31b9fc], а что мешает?))))ты попробуй)))не обращать внимания... на то, что вокруг происходит...и не думать... о том, что происходит...со временем мозг... сам перестанет думать и понимать)))
 
[b:7575e4497e]аааа[/b:7575e4497e], )))))я пробую...иногда получается))) вот сегодня...эх...эртденликде...эртде туруп ишге барыкъ къыз...алыкъа юйюнден да чыкъмагъанды :smt012
 
[b:653bd19ae8]дымка[/b:653bd19ae8], а вот тут уже надо себя заставить))))
 
[b:8b937ecbfb] аааа [/b:8b937ecbfb] привет) с новым чатом)) [b:8b937ecbfb] дымка [/b:8b937ecbfb] sаlut))
 
[b:4bc07fe85b]fonblond[/b:4bc07fe85b], сау кел..сау кел)))къалайса?)))
 
[b:ce81fea548]fonblond[/b:ce81fea548], и тебе салют красотка)))
 
[b:78e531256d] аааа [/b:78e531256d] джокъду хатам, къалайса кесинг?
 
[b:0d86f3eff6]fonblond[/b:0d86f3eff6], как видишь... форумну сакълаб олтурама)))не хапар сизни табада?))))
 
[b:55153b439f] аааа [/b:55153b439f] Кюн аламатды! Тепло, солнечно! Я даже сегодня вылазку устроила, прогулялась, покупки делала...)) кезюгюзню къаратайым...))
 
[b:0a02a7a7fa] дымка [/b:0a02a7a7fa] как дела?))
 
[b:86a82234f6]fonblond[/b:86a82234f6], покупкала бла...кезюбюзню къаратырынг бош болур)))а вот с погодой...это да...)))тут уж кезюм къарайды)))у нас ночью минус был)))
 
[b:7f9ce1ae05]fonblond[/b:7f9ce1ae05], все ок))) чуть-чуть работаю...)) про твои *дела* читаю)) что купила...интересного?))
 
Так я ж тоже о погоде)) было, кстати, очень холодно на той неделе, да и вчера... Неожиданно потеплело))
 
[b:691280e673]fonblond[/b:691280e673], так утром показывали карту...)))в прогнозе погоды... у вас все оранжевым... у нас все синим...))))циклоны...антициклоны...деб санай эдиле)))
 
[b:d70307aabf]аааа[/b:d70307aabf], салам алейкум ))) у нас новая страничка чата...))) давно я сюда не заглядывала...а вы уже новую набалтываете... )))
 
[b:551c0f13f0]Piece of Happiness[/b:551c0f13f0], алейкум салам...))) предыдущая с апреля месяца болталась))))так что неудивительно...))) къалайса?)))
 
[b:f0c2dd7483]аааа[/b:f0c2dd7483], с апреля?????? :smt017 что-то давно меня тут не было, действительно... ))) живу...))) алай, эшикден юшюп джыйылгъанма...вот думаю, согреваться кофе или зеленым чаем? ))) сена...как всегда...как ты говоришь: тюрт-мюрт...??? )))
 
[b:4eff885b7d]Piece of Happiness[/b:4eff885b7d], да с апреля....и да... давно тебя не было))) бери чай)))все ж думаю полезней, чем кофе...))) а я...хех...а как иначе...если не тюрт-мюрт?))))
 
[b:a3ee82cfc0] дымка [/b:a3ee82cfc0] пойдем в девичник?)) [b:a3ee82cfc0] аааа [/b:a3ee82cfc0] юлешген заманда циклон бла антициклонланы, бизни тилегибиз алгъа эди))
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 213 След.
Читают тему (гостей: 7)

 

Написать нам