Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Сабыр джетер муратха, сабырсыз къалыр уятха.
  • Ётюрюкден тюбю джокъ, кёлтюрюрге джиби джокъ.
  • Къарнынг къанлынга кийирир.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Адамгъа аман кюн соруб келмейди.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
  • Ёлюк кебинсиз къалмаз.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
  • Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
  • Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
  • Джарашыу сюйген – джалынчакъ.
  • Байлыкъ адамны сокъур этер.
  • Юйюнгден чыкъдынг – кюнюнгден чыкъдынг.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
  • Керек ташны ауурлугъу джокъ.
  • Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Ургъан суудан башынгы сакъла.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Аман киши кеси юйюнде – къонакъ.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Сакъ юйюне сау барыр.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Рысхы – насыбха къор.
  • Кийим тукъум сордурур.
  • Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
  • Мен да «сен», дейме, сен да «кесим», дейсе.
  • Аллахха ийнаннган кишини, Аллах онгдурур ишин.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
  • Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Джыланны къуйругъундан басарынг келсе, аны башы болгъанын унутма.
  • Юй кюйдю да, кюйюз чыкъды, ортасындан тюйюш чыкъды.
  • Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Билим насыб берир, билим джолну керир.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 213 След.
RSS
чат...
 
[i:b5911f4a11][b:b5911f4a11]Лежит камень в степи, А под него вода течет, А на камне написано слово: "Кто направо пойдет - Ничего не найдет, А кто прямо пойдет - Никуда не придет, Кто налево пойдет - Ничего не поймет И ни за грош пропадет". Перед камнем стоят Без коней и без мечей И решают: идти иль не надо. Был один из них зол, Он направо пошел, В одиночку пошел,- Ничего не нашел - Ни деревни, ни сел,- И обратно пришел. Прямо нету пути - Никуда не прийти, Но один не поверил в заклятья И, подобравши подол, Напрямую пошел,- Сколько он ни бродил - Никуда не добрел, - Он вернулся и пил, Он обратно пришел. Ну а третий - был дурак, Ничего не знал и так, И пошел без опаски налево. Долго ль, коротко ль шагал - И совсем не страдал, Пил, гулял и отдыхал, Ничего не понимал,- Ничего не понимал, Так всю жизнь и прошагал - И не сгинул, и не пропал.[/b:b5911f4a11][/i:b5911f4a11]
 
эта песня хороша... начинай сначала... [i:72be8882f9][b:72be8882f9]салам алейкум, джашла... кюн ашхы болсун, къызла... всем доброго дня...[/b:72be8882f9][/i:72be8882f9]
 
хорошая песня)))
Цитата
Ну а третий - был дурак, Ничего не знал и так, И пошел без опаски налево. Долго ль, коротко ль шагал - И совсем не страдал, Пил, гулял и отдыхал, Ничего не понимал,- Ничего не понимал, Так всю жизнь и прошагал - И не сгинул, и не пропал.
делаю вывод))) хорошо на свете жить...дуракам и дуракОм))
 
[b:79086edf2e]аааа[/b:79086edf2e], ))привет...и с новым чатом...)))
 
[b:2fb0e1568f]дымка[/b:2fb0e1568f], сау кел...сау бол)))а насчет вывода... так это ж не новость... что дуракам проще)))как говорится..."во многих знаниях - много печали"...)))
 
[b:9e7782c5ba]аааа[/b:9e7782c5ba], )))аха...*ничего не понимал*...хотелось бы так жить...))
 
[b:aa7b31b9fc]дымка[/b:aa7b31b9fc], а что мешает?))))ты попробуй)))не обращать внимания... на то, что вокруг происходит...и не думать... о том, что происходит...со временем мозг... сам перестанет думать и понимать)))
 
[b:7575e4497e]аааа[/b:7575e4497e], )))))я пробую...иногда получается))) вот сегодня...эх...эртденликде...эртде туруп ишге барыкъ къыз...алыкъа юйюнден да чыкъмагъанды :smt012
 
[b:653bd19ae8]дымка[/b:653bd19ae8], а вот тут уже надо себя заставить))))
 
[b:8b937ecbfb] аааа [/b:8b937ecbfb] привет) с новым чатом)) [b:8b937ecbfb] дымка [/b:8b937ecbfb] sаlut))
 
[b:4bc07fe85b]fonblond[/b:4bc07fe85b], сау кел..сау кел)))къалайса?)))
 
[b:ce81fea548]fonblond[/b:ce81fea548], и тебе салют красотка)))
 
[b:78e531256d] аааа [/b:78e531256d] джокъду хатам, къалайса кесинг?
 
[b:0d86f3eff6]fonblond[/b:0d86f3eff6], как видишь... форумну сакълаб олтурама)))не хапар сизни табада?))))
 
[b:55153b439f] аааа [/b:55153b439f] Кюн аламатды! Тепло, солнечно! Я даже сегодня вылазку устроила, прогулялась, покупки делала...)) кезюгюзню къаратайым...))
 
[b:0a02a7a7fa] дымка [/b:0a02a7a7fa] как дела?))
 
[b:86a82234f6]fonblond[/b:86a82234f6], покупкала бла...кезюбюзню къаратырынг бош болур)))а вот с погодой...это да...)))тут уж кезюм къарайды)))у нас ночью минус был)))
 
[b:7f9ce1ae05]fonblond[/b:7f9ce1ae05], все ок))) чуть-чуть работаю...)) про твои *дела* читаю)) что купила...интересного?))
 
Так я ж тоже о погоде)) было, кстати, очень холодно на той неделе, да и вчера... Неожиданно потеплело))
 
[b:691280e673]fonblond[/b:691280e673], так утром показывали карту...)))в прогнозе погоды... у вас все оранжевым... у нас все синим...))))циклоны...антициклоны...деб санай эдиле)))
 
[b:d70307aabf]аааа[/b:d70307aabf], салам алейкум ))) у нас новая страничка чата...))) давно я сюда не заглядывала...а вы уже новую набалтываете... )))
 
[b:551c0f13f0]Piece of Happiness[/b:551c0f13f0], алейкум салам...))) предыдущая с апреля месяца болталась))))так что неудивительно...))) къалайса?)))
 
[b:f0c2dd7483]аааа[/b:f0c2dd7483], с апреля?????? :smt017 что-то давно меня тут не было, действительно... ))) живу...))) алай, эшикден юшюп джыйылгъанма...вот думаю, согреваться кофе или зеленым чаем? ))) сена...как всегда...как ты говоришь: тюрт-мюрт...??? )))
 
[b:4eff885b7d]Piece of Happiness[/b:4eff885b7d], да с апреля....и да... давно тебя не было))) бери чай)))все ж думаю полезней, чем кофе...))) а я...хех...а как иначе...если не тюрт-мюрт?))))
 
[b:a3ee82cfc0] дымка [/b:a3ee82cfc0] пойдем в девичник?)) [b:a3ee82cfc0] аааа [/b:a3ee82cfc0] юлешген заманда циклон бла антициклонланы, бизни тилегибиз алгъа эди))
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 213 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам