Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Окъуу – билимни ачхычы, окъуу – дунияны бачхычы.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Зарда марда джокъ.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Къолунгдан къуймакъ ашатсанг да, атаны борчундан къутулмазса.
  • Игини сыйлагъан адетди.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • Халкъны джырын джырласанг, халкъ санга эжиу этер.
  • Къартны сыйын кёрмеген, къартлыгъында сыйлы болмаз.
  • Къатыны харакетли болса, эри къымсыз болур.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Азыкълы ат арымаз, къатыны аман джарымаз.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Эки итни арасына сюек атма, эки адамны арасында сёз чыгъарма.
  • Намыс болмагъан джерде, насыб болмаз.
  • Элни кючю – эмеген.
  • Тёрени джагъы джокъ.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • От этилмеген джерден тютюн чыкъмайды.
  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Ётюрюкчюню шагъаты – къатында.
  • Ачлыкъда тары гырджын халыуадан татлы.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Айыбны суу бла джууалмазса.
  • Юй кюйдю да, кюйюз чыкъды, ортасындан тюйюш чыкъды.
  • Ачыу алгъа келсе, акъыл артха къалады.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Билим насыб берир, билим джолну керир.
  • Иги адам абынса да, джангылмаз.
  • Ашатыргъа иш – ашхы, ишлетирге аш – ашхы.
  • Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
  • Киштикге къанат битсе, чыпчыкъ къалмаз эди.
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Айырылмаз джууугъунга, унутмаз сёзню айтма.
  • Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Миллетни бойну – базыкъ, аны бла кюрешген – джазыкъ.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Иги бла джюрюсенг, джетерсе муратынга, аман бла джюрюсенг, къалырса уятха.

 

Страницы: 1 2 3 4 След.
RSS
Национальные анекдоты
 
Национальные анекдоты
 
:smt023
 
двух карачаевцев поймали папуасы, посадили на вертел, и понесли жарить на костре...Тут один папуас начал выплясывать национальные танцы карачаевские со словами:"Орайда-райда, орайда-райды" Тут один его прерывает и спрашивает (карачаевец пойманный):"О! Къарнаш, къарачайлымыса???". На что папуас отвечает:"Огъай, папуасма!"
 
:smt012
 
алай десе не дейди?
 
Хоншусу хоншусуна бурууну башы бла ышара: -Не, Хасанбий, къоюнг ёлюбмю къалды?!- деб сорады. Хасанбий да, баштёбен бола, джууабха: -Ма хоу, бир къууан! - дегенди.
 
Къачхыда, къраула да тюше, бир уллу къазма чычхан ындырны тамадасыны чуругъун къагъа: -Салам, къарнаш! - дегенди. -Салам, ким болдунг? - дегенди ындырчы да. -Айыб этме, къарнаш, кесим ючюн соргъанлыгъым тюлдю, алай а быйыл былайгъа мюрзеу келликмиди огъесе экибиз да бошму сакълайбыз былайын? - деб соргъанды къазма чычхан.
 
-Бир къошчу джаш ат джер сатыб алъандыдыда -Ат джеринда сыртына атыб автобусну саакълагъанды -Къатына эки чамчы келгендиледа -Къара-къара чабуучугъа,джерида башыда джарашыб -Бу айыллагъа ,бу ёзнгилегеда бир къара........ -Узакъмы чабаса?джуукъму чабаса?.. -Джаш кёб сагъыш этмей:огъай-огъай джашла сиз айтханча бир зат джокъду -Просто эшеклени къатында ат демнгилирек кёрюнеди.
 
из прочитанного:) ссори за плагиат: Урок русского языка в сельской школе. Учительница показывает детям огурец и спрашивает: - что это? дети: - огурча! - не огурча, а огурец! - поправляет учительница и показывает морковку: - что это? дети минуту молчат, потом дружно: - быхырец!!!
 
случай из жизни))))))))) один мальчик возмущается- орусча билебиз деб нек махтанадыла???? аны не сеирлиги-къыйынлыгъы барды? хар сёзге ол къошуллугъун къошда айта бер- эшику,терезеку, менда билеме аллай бирчикни :smt005
 
прочла в карачаевской газете: врачны кабинетинде: -бет къанынгы табсыз кёреме... -да сизда,дохтур,чырай тёкгенледен тююлсюз.
 
Врядли этот анекдот(тост вернее) можно назвать национальным,но не знаю куда его вписать...ну очень он мне понравился))) В автошколе в Грузии соискатель водительских прав сдает экзамен. Инспектор объясняет дорожную ситуацию: - Ты едешь в машина по узкой дорога. Слева - високий-високий гор. Справа - кpутой-кpутой абpив. Вдруг на дороге - кpасивий дэвушка. А рядом с ней стpашный-пpестpашный старух. Кого давить будэшь? - Конечно, старуху! - Дурак!.. Тормоз давить нужно! Так выпьем же за то, чтобы в трудной ситуации мы не забывали нажать на тормоз!
 
правка, дорогой друг :smt001 [b:01e0f09df9]Фортуна Фиделя)))[/b:01e0f09df9]
 
[b:9a48d709cf]Obi-Wan Kenobi[/b:9a48d709cf], нашел, где написать свой пошлый анекдот!!! :smt018 Уберешь сам?
 
:smt005 [color=brown:67162a3a67]Евреи умные, заразы!!! :smt001[/color:67162a3a67]
 
как-то катили с другом по перевалу на такси из малокарачая в черкесск) и нас удивили три дорожных знака, которые встретились нам на пути) на первом знаке значилась цифра 1, на втором - 2, а на третьем изображена корзина с куриными яйцами) когда мы спросили у таксиста, чё эта за хрень, он объяснил, что дальше дорога - раздваяйца)))))
 
это типа как из другого анека: на первом знаке нарисована емкость(тара), на втором- некий... хм... орган... :smt002 и все это означает "неТараПися" :smt001 Зукер, айыбБэтман. :smt002
 
[b:6c3ea86945]Obi-Wan Kenobi[/b:6c3ea86945], ты пользуешься тем, что я не могу здесь модерировать???))))) Да???))) :smt003 Ща напишу Фортуне, пусть зайдет в ближайшее интернет-кафе и удалит твои сальные анекдоты)))) :smt125
 
так ты тут не модер?!! Урря!!! :smt003 я и не знал, все удивлялся твоей лояльности... а ларчик просто открывался!!! :smt005
 
[b:a6a3266ff6]Zucker[/b:a6a3266ff6], задание исполнено :smt121 [b:a6a3266ff6]Obi-Wan Kenobi[/b:a6a3266ff6], не устраивай разврат на национальном форуме :smt121
 
Едет, короче, балкарец на "мерине". Вдруг машина заглоха. Балкарец вышел из машины, взял платочек и протер обе фары. Попробовал завести- не завелась. Вышел, открыл капот, посмотрел, закрыл капот, заводит- не завелась. Вышел, постучал по колесу- не завелась... Останавливается другой балкарец, на "бумере". - Братан, не болгъанды? - От алмайды бу ичи кюерик!!! - Тааак... Фарасын протирать этгенмисе? - Хау, алмайды!!! - Тааак... Капотун ачып а къарагъанмыса? - Хау!!! Болмайды. - Чархына уа ургъанмыса? - Не помогает, брат... Мимо проезжал мужичок русский на запоре. Пацаны его тормознули, велели разобраться. Он вокруг машины покрутилсь, сел, попробовал завести и изрек: - Ребята, у вас бензин закончился... Балкарцы быстренько с "бумера" чуток слили (мужичка не отпускают, чтоб "наказать" в случае чего), "мерин" заправили... Попробовали завести- завелась!!! Хозяин "мерса", хлопая мужичка по плечу, радостно спрашивает: - Тебя как зовут, дядя? Тот отвечает: - Иван... Балкарец (удивленно): - Попутать!!! Имя как у ДУРАКА, а сам сообразительный как БАЛКАРЕЦ!!!
 
Байдымат о Байдымат билемисе мен сени калай сюеме? Къалай сюйесе Къанамат? Да китабдача , Маджнун Лейляны сюйгенча. Ола къалай сюйееди Къанамат? Да асры бек сюйгенден тели болуб чегетге къачыб кетгенди. Да сен сора нек къачыб кетмейсе чегетге? Сен Лейля болмагъанынг ючюн.
 
[b:9edee1276c]Arhiz09[/b:9edee1276c], :smt005
 
Амма су джагъагъа келедида къач кюнлени биринде, бираз сагъышлы болады. Бир джашны керюб сорады, джашым су суукъмуду? Суукъду амма дейди джаш. Амма бурулуб кетеди, бир еки сагъатдан къайтыб келеди ол джашны керюб, бйягъы соруну соруб, джашда биягъы джуабны берди, Амма кетди. Енда бир талай сагъатдан къаитыб джашны керюб сорду, и джаш ентда су сукъмуд? Суукъду амма деб, джаш тезалмай сорду, и амма су джылы болса джуунган мы этеригенг? Огъай башымы суугъа атарыгъем деди амма :smt121
 
:smt129
Страницы: 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 10)

 

Написать нам