Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Хата – гитчеден.
  • Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Джылар джаш, атасыны сакъалы бла ойнар.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Ашыкъгъан cуу, тенгизге джетмез.
  • Иги бла джюрюсенг, джетерсе муратынга, аман бла джюрюсенг, къалырса уятха.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
  • Джуртун къоругъан озар.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
  • Ауузу бла къуш тута айланады.
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Адамны сабийин сюйген джюреги, бычакъча, джитиди.
  • Зарда марда джокъ.
  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Бир абыннган – минг сюрюнюр.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Къонакъ аман болса, къонакъбай джунчур
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Таукелге нюр джауар.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Джигер – джаннга къыйынлыкъ.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Тилсиз миллет джокъ болур.
  • Ёксюзню тилеги къабыл болур.
  • Керилген да, ургъан кибикди.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
  • Аман адамны тепсинге олтуртсанг, къызынгы тилер.
  • Ишни ахырын ойламай, аллын башлама.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
  • Бети бедерден, намыс сакълама.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Къозулугъунда тоймагъан, къойлугъунда тоймаз.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.

 

Страницы: 1 2 3 4 След.
RSS
Национальные анекдоты
 
Национальные анекдоты
 
:smt023
 
двух карачаевцев поймали папуасы, посадили на вертел, и понесли жарить на костре...Тут один папуас начал выплясывать национальные танцы карачаевские со словами:"Орайда-райда, орайда-райды" Тут один его прерывает и спрашивает (карачаевец пойманный):"О! Къарнаш, къарачайлымыса???". На что папуас отвечает:"Огъай, папуасма!"
 
:smt012
 
алай десе не дейди?
 
Хоншусу хоншусуна бурууну башы бла ышара: -Не, Хасанбий, къоюнг ёлюбмю къалды?!- деб сорады. Хасанбий да, баштёбен бола, джууабха: -Ма хоу, бир къууан! - дегенди.
 
Къачхыда, къраула да тюше, бир уллу къазма чычхан ындырны тамадасыны чуругъун къагъа: -Салам, къарнаш! - дегенди. -Салам, ким болдунг? - дегенди ындырчы да. -Айыб этме, къарнаш, кесим ючюн соргъанлыгъым тюлдю, алай а быйыл былайгъа мюрзеу келликмиди огъесе экибиз да бошму сакълайбыз былайын? - деб соргъанды къазма чычхан.
 
-Бир къошчу джаш ат джер сатыб алъандыдыда -Ат джеринда сыртына атыб автобусну саакълагъанды -Къатына эки чамчы келгендиледа -Къара-къара чабуучугъа,джерида башыда джарашыб -Бу айыллагъа ,бу ёзнгилегеда бир къара........ -Узакъмы чабаса?джуукъму чабаса?.. -Джаш кёб сагъыш этмей:огъай-огъай джашла сиз айтханча бир зат джокъду -Просто эшеклени къатында ат демнгилирек кёрюнеди.
 
из прочитанного:) ссори за плагиат: Урок русского языка в сельской школе. Учительница показывает детям огурец и спрашивает: - что это? дети: - огурча! - не огурча, а огурец! - поправляет учительница и показывает морковку: - что это? дети минуту молчат, потом дружно: - быхырец!!!
 
случай из жизни))))))))) один мальчик возмущается- орусча билебиз деб нек махтанадыла???? аны не сеирлиги-къыйынлыгъы барды? хар сёзге ол къошуллугъун къошда айта бер- эшику,терезеку, менда билеме аллай бирчикни :smt005
 
прочла в карачаевской газете: врачны кабинетинде: -бет къанынгы табсыз кёреме... -да сизда,дохтур,чырай тёкгенледен тююлсюз.
 
Врядли этот анекдот(тост вернее) можно назвать национальным,но не знаю куда его вписать...ну очень он мне понравился))) В автошколе в Грузии соискатель водительских прав сдает экзамен. Инспектор объясняет дорожную ситуацию: - Ты едешь в машина по узкой дорога. Слева - високий-високий гор. Справа - кpутой-кpутой абpив. Вдруг на дороге - кpасивий дэвушка. А рядом с ней стpашный-пpестpашный старух. Кого давить будэшь? - Конечно, старуху! - Дурак!.. Тормоз давить нужно! Так выпьем же за то, чтобы в трудной ситуации мы не забывали нажать на тормоз!
 
правка, дорогой друг :smt001 [b:01e0f09df9]Фортуна Фиделя)))[/b:01e0f09df9]
 
[b:9a48d709cf]Obi-Wan Kenobi[/b:9a48d709cf], нашел, где написать свой пошлый анекдот!!! :smt018 Уберешь сам?
 
:smt005 [color=brown:67162a3a67]Евреи умные, заразы!!! :smt001[/color:67162a3a67]
 
как-то катили с другом по перевалу на такси из малокарачая в черкесск) и нас удивили три дорожных знака, которые встретились нам на пути) на первом знаке значилась цифра 1, на втором - 2, а на третьем изображена корзина с куриными яйцами) когда мы спросили у таксиста, чё эта за хрень, он объяснил, что дальше дорога - раздваяйца)))))
 
это типа как из другого анека: на первом знаке нарисована емкость(тара), на втором- некий... хм... орган... :smt002 и все это означает "неТараПися" :smt001 Зукер, айыбБэтман. :smt002
 
[b:6c3ea86945]Obi-Wan Kenobi[/b:6c3ea86945], ты пользуешься тем, что я не могу здесь модерировать???))))) Да???))) :smt003 Ща напишу Фортуне, пусть зайдет в ближайшее интернет-кафе и удалит твои сальные анекдоты)))) :smt125
 
так ты тут не модер?!! Урря!!! :smt003 я и не знал, все удивлялся твоей лояльности... а ларчик просто открывался!!! :smt005
 
[b:a6a3266ff6]Zucker[/b:a6a3266ff6], задание исполнено :smt121 [b:a6a3266ff6]Obi-Wan Kenobi[/b:a6a3266ff6], не устраивай разврат на национальном форуме :smt121
 
Едет, короче, балкарец на "мерине". Вдруг машина заглоха. Балкарец вышел из машины, взял платочек и протер обе фары. Попробовал завести- не завелась. Вышел, открыл капот, посмотрел, закрыл капот, заводит- не завелась. Вышел, постучал по колесу- не завелась... Останавливается другой балкарец, на "бумере". - Братан, не болгъанды? - От алмайды бу ичи кюерик!!! - Тааак... Фарасын протирать этгенмисе? - Хау, алмайды!!! - Тааак... Капотун ачып а къарагъанмыса? - Хау!!! Болмайды. - Чархына уа ургъанмыса? - Не помогает, брат... Мимо проезжал мужичок русский на запоре. Пацаны его тормознули, велели разобраться. Он вокруг машины покрутилсь, сел, попробовал завести и изрек: - Ребята, у вас бензин закончился... Балкарцы быстренько с "бумера" чуток слили (мужичка не отпускают, чтоб "наказать" в случае чего), "мерин" заправили... Попробовали завести- завелась!!! Хозяин "мерса", хлопая мужичка по плечу, радостно спрашивает: - Тебя как зовут, дядя? Тот отвечает: - Иван... Балкарец (удивленно): - Попутать!!! Имя как у ДУРАКА, а сам сообразительный как БАЛКАРЕЦ!!!
 
Байдымат о Байдымат билемисе мен сени калай сюеме? Къалай сюйесе Къанамат? Да китабдача , Маджнун Лейляны сюйгенча. Ола къалай сюйееди Къанамат? Да асры бек сюйгенден тели болуб чегетге къачыб кетгенди. Да сен сора нек къачыб кетмейсе чегетге? Сен Лейля болмагъанынг ючюн.
 
[b:9edee1276c]Arhiz09[/b:9edee1276c], :smt005
 
Амма су джагъагъа келедида къач кюнлени биринде, бираз сагъышлы болады. Бир джашны керюб сорады, джашым су суукъмуду? Суукъду амма дейди джаш. Амма бурулуб кетеди, бир еки сагъатдан къайтыб келеди ол джашны керюб, бйягъы соруну соруб, джашда биягъы джуабны берди, Амма кетди. Енда бир талай сагъатдан къаитыб джашны керюб сорду, и джаш ентда су сукъмуд? Суукъду амма деб, джаш тезалмай сорду, и амма су джылы болса джуунган мы этеригенг? Огъай башымы суугъа атарыгъем деди амма :smt121
 
:smt129
Страницы: 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 10)

 

Написать нам