Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Тойгъан антын унутур.
  • Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Аман къатын алгъан, арыр, иги къатын алгъан джарыр.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
  • Ауругъанны сау билмез, ач къарынны токъ билмез.
  • Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Байлыкъдан саулукъ ашхыды.
  • Ашда – бёрю, ишде – ёлю.
  • Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
  • Азыкълы ат арымаз, къатыны аман джарымаз.
  • Элни кючю – эмеген.
  • Тилде сюек болмаса да, сюек сындырыр.
  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Джылар джаш, атасыны сакъалы бла ойнар.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Уллу атлама – абынырса, уллу къабма – къарылырса.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Кёл – къызбай, къол – батыр.
  • Ургъан суудан башынгы сакъла.
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Татлы сёз – балдан татлы.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
  • Юй кюйдю да, кюйюз чыкъды, ортасындан тюйюш чыкъды.
  • Джолунга кёре – джюрюшюнг, джагъанга кёре – юлюшюнг.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Ойнай билмеген, уруб къачар.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Айтханы чапыракъдан ётмеген.
  • Тюзню ётмеги тюзде къалса да, тас болмаз.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Гырджын – тепсини тамадасы.
  • Ата – баланы уясы.
  • Билим насыб берир, билим джолну керир.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Амииинка!!!!!!Поздравляем!!!@--}--
 
Вопросик))) Амина! с прошедшим))) :smt127 Аллах этген муратынгы толтурсун!)) пусть будет все то, что ты считаешь главным и важным)
 
[b:13962e9f05]Акъбийче[/b:13962e9f05], :smt008 Спасибо!!! :smt127 :smt127 :smt127 [b:13962e9f05]Youth[/b:13962e9f05], Бек сау бол!!)) :smt121
 
[b:1e6099d0b5]Аминка[/b:1e6099d0b5], Поздравляюююююююююю! правда с прошедшим)) Избиняюсь. :smt122 Аллах битеу бералгъан игиликни санга берип турсун! Жашау жолунгда къйыйлыкъ кермей тур. :smt127
 
[b:23f860ef59]Mingi-Tau[/b:23f860ef59], За такие теплые слова можно и с опозданием)) :smt122 Спасибо)) :smt006
 
И я , что то пропустила .Поздравляю тебя Солнце ! Ты такая светлая , лучистая и жизни тебе такой же светлой , искристой , что бы каждый следующий год твоей жизни был лучше , чем прежний . Здоровья и исполнения желаний! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127
 
[b:6b546de7a9]Ночь[/b:6b546de7a9], здорово)) :smt007 спасибо!!! :smt127
 
[b:ea60267cb1][color=darkblue:ea60267cb1][i:ea60267cb1]С Днем Рождения.. Вопросик!))) Психология конечно вещь.. но ты не затягивай с ней.. :smt016 Насыплы, саулукълу бол.. Муратларынга жет, друхум! :smt127 [/i:ea60267cb1][/color:ea60267cb1][/b:ea60267cb1]
 
[b:9d4363f900]Джокер[/b:9d4363f900], :smt018 :smt122 :smt127 :smt121 :smt003
 
с днем рождения)))
 
[b:b2d9d8fe2f]Аминка! С днем рождения))) Будь счастлива...)))[/b:b2d9d8fe2f] [img:b2d9d8fe2f]http://ashkay907.files.wordpress.com/2010/07/blue_hydrangea_flower_close-up_photography5.jpg[/img:b2d9d8fe2f]
 
Аминка, поздравляю... :smt127 Насыблычыкъ бол.. неда джашаунгда кесинг сюйгенча болсун :smt008 [img:6ac244ee4b]http://charm-flower.ru/published/publicdata/Z158996_NEWBC/attachments/SC/products_pictures/eustoma_001_b_enl.jpg[/img:6ac244ee4b] букет из эустом...в этом году узнала о них...оч.красивые..нежные цветочки :smt001
 
[img:d52660cb4c]http://s017.radikal.ru/i403/1110/05/4358a86434e5.jpg[/img:d52660cb4c] [img:d52660cb4c]http://s017.radikal.ru/i420/1110/5a/481d3aff03b6.jpg[/img:d52660cb4c] [img:d52660cb4c]http://i053.radikal.ru/1110/7c/f0df20c4c20b.jpg[/img:d52660cb4c] Хаппи бездей,Аминка)))сладкой жизни и море счастья.Насыблы бол :smt127 :smt127 :smt127
 
[b:ad0c67d37a]Фортуна Фиделя[/b:ad0c67d37a], [b:ad0c67d37a]Дымка[/b:ad0c67d37a], [b:ad0c67d37a]zuu[/b:ad0c67d37a], спасибо, прям приятно)) Зухра, за эустомы отдельное спасибо)) в 10 попала)) они мне очень нравятся))
 
[b:2cb07b9bd2]darling[/b:2cb07b9bd2], мммммммммм... Какие вкусности)) аж слюнки потекли... Спасибо большое!))
 
[b:cadb7f6267]Амина (?)[/b:cadb7f6267], с Днем Рождения :smt008 Оставайся всегда таким же легким и светлым человечком...как эти бабочки [img:cadb7f6267]http://post.kards.qip.ru/images/postcard/92/bf/9355154.gif[/img:cadb7f6267]
 
Вопросительная!!! днем варенья тебя!!! :smt127 :smt007 [img:9a8c5cb71f]http://i003.radikal.ru/1107/14/9809d8c105aa.jpg[/img:9a8c5cb71f]
 
[b:4877a0e2fa]Piece of Happiness[/b:4877a0e2fa], [b:4877a0e2fa]Маляк[/b:4877a0e2fa], Спасибо огромное)) :-*
 
[b:8fa49514a3]Амина (?)[/b:8fa49514a3], Аминкааа, желаю всегда быть такой доброй, светлой и жизнерадостной, желаю каждое утро встречать улыбкой [img:8fa49514a3]http://friends.kz/uploads/posts/2011-03/thumbs/1300445499_371d174ab41f.jpg[/img:8fa49514a3] бу сенге)
 
[b:f7004d8eb4]Амина (?)[/b:f7004d8eb4], с днем рождения! Огромного счастья и море радости! :smt127
 
[b:09f51c513c]Мэй[/b:09f51c513c], [b:09f51c513c]Flora[/b:09f51c513c], спасибо ))
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам