Войти на сайт
26 Июня  2026 года

 

  • Адамгъа аман кюн соруб келмейди.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Окъугъан – асыу, окъумагъан – джарсыу.
  • Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
  • Кёб ант этген, кёб ётюрюк айтыр.
  • Ишлегенден, къарагъан уста.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • Агъач халкъгъа алтынды, иссиликге салкъынды.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Тамбла алтындан бюгюн багъыр ашхы.
  • Къартны бурнун сюрт да, оноугъа тут.
  • Бек ашыкъгъан меннге джетсин, дегенди аракъы.
  • Кёл – къызбай, къол – батыр.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Таугъа чыгъаллыкъ эсенг, тюзде къалма.
  • Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
  • Ачлыкъда тары гырджын халыуадан татлы.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Юре билмеген ит, къонакъ келтирир.
  • Чомарт джарлы болмаз.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Баргъанынга кёре болур келгенинг.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Бети – къучакълар, джюреги – бычакълар.
  • Сангырау къулакъ эл бузар.
  • Джаз бир кюнню джатсанг, къыш талай кюнню абынырса.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Бермеген къол, алмайды.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Тулпарлыкъ, билекден тюл – джюрекден.
  • Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Къатын къылыкъсыз, эр тынчлыкъсыз.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 10 След.
RSS
Нальчик)
 
Ребята, решила открыть эту тему .... в КБР ведь тоже есть славные места..предлагаю присоедниться всем тем...кому есть что рассказать о нашем крае...есть что вспомнить, может выложить фото...
 
[b:df3cc6d6c0]КГ[/b:df3cc6d6c0], скоро отпуск?
 
[b:74d553b30b]kub-rub09[/b:74d553b30b], :smt003
 
и вообще по теме...Я люблю все кабачки Нальчика....буду Вам сказывать...что да как...где можно вкусно покушать....а парк...у нас прелестный парк...в последний раз когда были в Нчк...пошли на карусели....Галлон до сих пор вспоминает с содроганием....такие качельки короче....в виде кругляша....и он крутится и взымает вверх...мне понра...и мы раз 8 на нём прокатились... :smt023
 
Ща с работы пишу...нет возможности выкладывать фото...домой приду...выложу......в Приэльбрусье очень нравится...на Азау...на Чегете...там такие пейзажи....такие хичины...мммм....люблю....люблю ездить домой...потому что кормят там славно...кода езжу к родне в п. Эльбрус...Я оттуда с таким ядерным балкарским акцентом приезжаю...что все смеются :smt004 ну и чё....это ж всё своё родное))) не чужое)))
 
Цитата
в КБР ведь тоже есть славные места
Цитата
Я люблю все кабачки Нальчика....
Цитата
мммм....люблю....люблю ездить домой...потому что кормят там славно
:smt024
Цитата
скоро отпуск?
а по-моему, Цесаревна просто проголодалась :smt128
 
[b:ce8a246611]Фортуна Фиделя[/b:ce8a246611], хехехееее :smt003 ФФ почему ты всегда угадываешь моё состояние....? :smt003 )))
 
[img:49d5808358]http://s48.radikal.ru/i121/1006/49/7b4755ec35c5.jpg[/img:49d5808358]
 
[img:e9e0200ba1]http://img-2007-08.photosight.ru/30/2275222.jpg[/img:e9e0200ba1]
 
[img:dc942d4c28]http://nalchik.cpcr.ru/images/pics/13.jpg[/img:dc942d4c28]
 
[img:000c6d74df]http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/680/2002680/f_15732341.jpg[/img:000c6d74df]
 
[img:7009b71370]http://www.xutor.com.ua/uploads/posts/2008-08/1218569808_58059bb4a8234ecba229157bc21fea69.jpg[/img:7009b71370] [img:7009b71370]http://s59.radikal.ru/i166/1006/62/64b511dfd9a8.jpg[/img:7009b71370]
 
[img:3e8b12ca8a]http://www.xutor.com.ua/uploads/posts/2009-11/1257346634_04.jpg[/img:3e8b12ca8a]
 
[img:50c19e026a]http://b0.imgsrc.ru/c/camapanavyezde/599891cXi.jpg[/img:50c19e026a]
 
[img:e2cb39a68c]http://kbr-time.ru/uploads/posts/2009-06/1246194001_sanatorijj-majak1.jpg[/img:e2cb39a68c]
 
[img:66d0231d9f]http://kbr-time.ru/uploads/posts/2009-06/1246193985_restoran-bochka.jpg[/img:66d0231d9f]
 
[img:0a0253f874]http://s60.radikal.ru/i167/1006/43/d96e3b252693.jpg[/img:0a0253f874]
 
[img:63e0e2e950]http://s60.radikal.ru/i169/1006/99/e40c63c84860.jpg[/img:63e0e2e950]
 
[img:c5f38e386d]http://i038.radikal.ru/1006/8c/b2ac14249a0f.jpg[/img:c5f38e386d]
 
[img:71ebbafd52]http://s08.radikal.ru/i181/1006/1d/ce037b529a4a.jpg[/img:71ebbafd52]
 
[img:76eb8c85a7]http://www.rusnations.ru/data/pics/3701_750.jpg[/img:76eb8c85a7]
 
[img:81d556ea34]http://static.panoramio.com/photos/original/2304614.jpg[/img:81d556ea34]
 
[b:65eb89140c]Галадриэль[/b:65eb89140c], :smt023 з.ы. чеза сиреневое небо?))))))))) з.з.ы. последняя особо понравилась))
 
красивый город! и, кажется, чистый!
 
[b:30dd0326a2]Галадриэль[/b:30dd0326a2], а подпиши фотки))) что за места)) будем сравнивать с нашим Черкесском, Карачаевском и прочими Учкекенле))))) в пользу Нальчика :smt003
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 10 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам