Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Ашын ашагъанынгы, башын да сыйла.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Алгъанда – джууукъ, бергенде – джау.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Хунаны тюбюн къазсанг, юсюнге ауар.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
  • Керек ташны ауурлугъу джокъ.
  • Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Телиге от эт десенг, юйюнге от салыр.
  • Кёбню кёрген – кёб билир.
  • Суугъа – таянма, джаугъа – ийнанма.
  • Ачлыкъ отха секиртир.
  • Ауругъанны сау билмез, ач къарынны токъ билмез.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Суу ичген шауданынга тюкюрме.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Баланы адам этген анады.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Аманны тукъумуна къарама, игини тукъумун сорма.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.
  • Джумушакъ терекни къурт ашар.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Уруну арты – къуру.
  • Байлыкъдан саулукъ ашхыды.
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Джаз бир кюнню джатсанг, къыш талай кюнню абынырса.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Джолда аягъынга сакъ бол, ушакъда тилинге сакъ бол.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.
  • Ач къалгъандан, кеч къалгъан къолай.
  • Тай асырагъан, атха минер.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 10 След.
RSS
Нальчик)
 
Ребята, решила открыть эту тему .... в КБР ведь тоже есть славные места..предлагаю присоедниться всем тем...кому есть что рассказать о нашем крае...есть что вспомнить, может выложить фото...
 
[b:df3cc6d6c0]КГ[/b:df3cc6d6c0], скоро отпуск?
 
[b:74d553b30b]kub-rub09[/b:74d553b30b], :smt003
 
и вообще по теме...Я люблю все кабачки Нальчика....буду Вам сказывать...что да как...где можно вкусно покушать....а парк...у нас прелестный парк...в последний раз когда были в Нчк...пошли на карусели....Галлон до сих пор вспоминает с содроганием....такие качельки короче....в виде кругляша....и он крутится и взымает вверх...мне понра...и мы раз 8 на нём прокатились... :smt023
 
Ща с работы пишу...нет возможности выкладывать фото...домой приду...выложу......в Приэльбрусье очень нравится...на Азау...на Чегете...там такие пейзажи....такие хичины...мммм....люблю....люблю ездить домой...потому что кормят там славно...кода езжу к родне в п. Эльбрус...Я оттуда с таким ядерным балкарским акцентом приезжаю...что все смеются :smt004 ну и чё....это ж всё своё родное))) не чужое)))
 
Цитата
в КБР ведь тоже есть славные места
Цитата
Я люблю все кабачки Нальчика....
Цитата
мммм....люблю....люблю ездить домой...потому что кормят там славно
:smt024
Цитата
скоро отпуск?
а по-моему, Цесаревна просто проголодалась :smt128
 
[b:ce8a246611]Фортуна Фиделя[/b:ce8a246611], хехехееее :smt003 ФФ почему ты всегда угадываешь моё состояние....? :smt003 )))
 
[img:49d5808358]http://s48.radikal.ru/i121/1006/49/7b4755ec35c5.jpg[/img:49d5808358]
 
[img:e9e0200ba1]http://img-2007-08.photosight.ru/30/2275222.jpg[/img:e9e0200ba1]
 
[img:dc942d4c28]http://nalchik.cpcr.ru/images/pics/13.jpg[/img:dc942d4c28]
 
[img:000c6d74df]http://img1.liveinternet.ru/images/foto/b/3/680/2002680/f_15732341.jpg[/img:000c6d74df]
 
[img:7009b71370]http://www.xutor.com.ua/uploads/posts/2008-08/1218569808_58059bb4a8234ecba229157bc21fea69.jpg[/img:7009b71370] [img:7009b71370]http://s59.radikal.ru/i166/1006/62/64b511dfd9a8.jpg[/img:7009b71370]
 
[img:3e8b12ca8a]http://www.xutor.com.ua/uploads/posts/2009-11/1257346634_04.jpg[/img:3e8b12ca8a]
 
[img:50c19e026a]http://b0.imgsrc.ru/c/camapanavyezde/599891cXi.jpg[/img:50c19e026a]
 
[img:e2cb39a68c]http://kbr-time.ru/uploads/posts/2009-06/1246194001_sanatorijj-majak1.jpg[/img:e2cb39a68c]
 
[img:66d0231d9f]http://kbr-time.ru/uploads/posts/2009-06/1246193985_restoran-bochka.jpg[/img:66d0231d9f]
 
[img:0a0253f874]http://s60.radikal.ru/i167/1006/43/d96e3b252693.jpg[/img:0a0253f874]
 
[img:63e0e2e950]http://s60.radikal.ru/i169/1006/99/e40c63c84860.jpg[/img:63e0e2e950]
 
[img:c5f38e386d]http://i038.radikal.ru/1006/8c/b2ac14249a0f.jpg[/img:c5f38e386d]
 
[img:71ebbafd52]http://s08.radikal.ru/i181/1006/1d/ce037b529a4a.jpg[/img:71ebbafd52]
 
[img:76eb8c85a7]http://www.rusnations.ru/data/pics/3701_750.jpg[/img:76eb8c85a7]
 
[img:81d556ea34]http://static.panoramio.com/photos/original/2304614.jpg[/img:81d556ea34]
 
[b:65eb89140c]Галадриэль[/b:65eb89140c], :smt023 з.ы. чеза сиреневое небо?))))))))) з.з.ы. последняя особо понравилась))
 
красивый город! и, кажется, чистый!
 
[b:30dd0326a2]Галадриэль[/b:30dd0326a2], а подпиши фотки))) что за места)) будем сравнивать с нашим Черкесском, Карачаевском и прочими Учкекенле))))) в пользу Нальчика :smt003
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 10 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам