Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Адамны бетине къарама, адетине къара.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Суу кетер, таш къалыр.
  • Джюрекден джюрекге джол барды.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
  • Ойнай билмеген, уруб къачар.
  • Айырылгъанланы айю ашар, бёлюннгенлени бёрю ашар.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
  • Ашда – бёрю, ишде – ёлю.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Рысхысына кёре, джаш ёсер, къышлыгъына кёре, мал ёсер.
  • Тюзлюк шохлукъну бегитир.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Ёзденликни кёбю ётюрюк.
  • Азыкъ аз болса, эртде орун сал.
  • Ашхылыкъ джерде джатмайды, аманлыкъ суугъа батмайды.
  • Биреуню эскиси биреуге джангы болмайды.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
  • Адам бла мюлк юлешмеген эсенг, ол адамны билиб бошагъанма, деб кесинги алдама.
  • Ёзденликни джайгъан – джокълукъ.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Биреу ашаб къутулур, биреу джалаб тутулур.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Аман эсирсе, юйюн ояр.
  • Таш бла ургъанны, аш бла ур.
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Адеб базарда сатылмаз.
  • Кёзюнде тереги болгъан, чёбю болгъаннга кюле эди.
  • Уллу айтханны этмеген – уллаймаз.
  • Ёпкелегенни ашы татлы болады.
  • Ашхы атаны – джашы ашхы, ашхы ананы – къызы ашхы.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Бойнуму джети джерден кессенг да, мен ол ишни этеллик тюлме.
  • Ишлегенде эринме, ишде чолакъ кёрюнме.
  • Ашха уста, юйюнде болсун
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 393 След.
RSS
Эльбрусоид в картинках... (кажется,у кого-то украла тему )))
 
[color=blue:204248a567]итак... Акела)) [/color:204248a567] [img:204248a567]http://post.kards.ru/images/wallpaper/331/33098_prev_425.jpg[/img:204248a567]
 
[img:3179587d8a]http://post.kards.ru/images/wallpaper/353/35266_prev_425.jpg[/img:3179587d8a] [color=blue:3179587d8a]кхм...))[/color:3179587d8a] [color=indigo:3179587d8a]моя любимица... и красавица Багира))[/color:3179587d8a]
 
[img]http://cards.infan.ru/img/c/c/crewcut.jpg[/img]
 
[color=orange:5c9f520573]или так...)[/color:5c9f520573] [img:5c9f520573]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17589_prev_425.jpg[/img:5c9f520573]
 
[img:dff4ec4838]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17582_prev_425.jpg[/img:dff4ec4838]
 
[color=green:a6381297b6]а может так?))[/color:a6381297b6] [img:a6381297b6]http://post.kards.ru/images/wallpaper/6/589_prev_425.jpg[/img:a6381297b6]
 
[color=darkred:7cfee82db3]так?)[/color:7cfee82db3] [img:7cfee82db3]http://post.kards.ru/images/wallpaper/171/17075_prev_425.jpg[/img:7cfee82db3]
 
[color=orange:01ac28a16c]не знаю, кто пал жертвой Зульки...)[/color:01ac28a16c] [img:01ac28a16c]http://post.kards.ru/images/wallpaper/330/32940_prev_425.jpg[/img:01ac28a16c]
 
[color=orange:a2779916fb]такой милый Дон...))[/color:a2779916fb] [img:a2779916fb]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17550_prev_425.jpg[/img:a2779916fb]
 
[color=darkred:214f111837]Мудрый... [/color:214f111837] [img:214f111837]http://post.kards.ru/images/wallpaper/6/586_prev_425.jpg[/img:214f111837]
 
[img:49fd97e45d]http://post.kards.ru/images/wallpaper/255/25427_prev_425.jpg[/img:49fd97e45d] [color=red:49fd97e45d]пусть морская, но тем не менее... )[/color:49fd97e45d]
 
[img:38a4b439fe]http://post.kards.ru/images/wallpaper/355/35410_prev_425.jpg[/img:38a4b439fe] [i:38a4b439fe][color=olive:38a4b439fe]СЕРЕБРИСТЫЙ?:)[/color:38a4b439fe][/i:38a4b439fe]
 
[img:7ec48e4503]http://www.vf.ru/pics/g_photo_popov06.jpg[/img:7ec48e4503] [color=green:7ec48e4503]Эдельвейсы... в окружении))[/color:7ec48e4503]
 
[img:8b053c65dc]http://post.kards.ru/images/wallpaper/366/36583_prev_425.jpg[/img:8b053c65dc]
 
[img:0d57fd0d89]http://post.kards.ru/images/wallpaper/356/35509_prev_425.jpg[/img:0d57fd0d89] [color=blue:0d57fd0d89]Новый милый обитатель)) или...?)[/color:0d57fd0d89]
 
[color=olive:b449d71482]Ну кто скажет, что этот кролик бездушный?... Разве что деловой))[/color:b449d71482] [img:b449d71482]http://post.kards.ru/images/wallpaper/248/24705_prev_425.jpg[/img:b449d71482]
 
[color=green:e02b12d684]Точно не уверена... но уж очень на тушулю смахивает))[/color:e02b12d684] [img:e02b12d684]http://post.kards.ru/images/wallpaper/258/25703_prev_425.jpg[/img:e02b12d684]
 
[img:606eb42e76]http://img.liveinternet.ru/images/attach/2/5064/5064466_uvarova_nelli.jpg[/img:606eb42e76] [color=blue:606eb42e76]чья-то тезка...))[/color:606eb42e76] :smt002
 
[img:97b5f90d62]http://img-2005-10.photosight.ru/16/1084695.jpg[/img:97b5f90d62] [color=blue:97b5f90d62]Лунный кот?:)[/color:97b5f90d62]
 
[img:70a4e49149]http://post.kards.ru/images/wallpaper/258/25706_prev_425.jpg[/img:70a4e49149] [color=orange:70a4e49149] а вот и Умка))[/color:70a4e49149]
 
[color=blue:a593c95799]Лунный кот... может, так?:)[/color:a593c95799][img:a593c95799]http://www.gallart.ru/images/expozition/image_5024.jpg[/img:a593c95799]
 
[img:c19044ed3d]http://www.chelny-holod.ru/moloko/Photos/katik_3_2.jpg[/img:c19044ed3d] [color=brown:c19044ed3d] О!!)) А может вот так.. ну почти так...))[/color:c19044ed3d]
 
Цитата
[color=brown:068c07afb2]Белка классная получилась.[/color:068c07afb2] :smt002
[color=olive:068c07afb2]вообще, идея была другой...) может, так будет нагляднее?:)[/color:068c07afb2] [img:068c07afb2]http://journal.haiku-do.com/graf-mur/data/upimages/tushkan_1024x768.jpg[/img:068c07afb2]
 
[color=green:ce42c2a646]есть такой ник "Акула"... на самом деле, от акулы только ник... хотя, кто знает?:)[/color:ce42c2a646] [img:ce42c2a646]http://post.kards.ru/images/wallpaper/233/23263_prev_425.jpg[/img:ce42c2a646]
 
[color=darkblue:4aab777f5c]Загадочная девятка...) 99,9% тайны))[/color:4aab777f5c] [img:4aab777f5c]http://chat.germany.ru/photos/173633.big.jpg[/img:4aab777f5c]
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 393 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам