Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
  • Мал тутхан – май джалар.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Ариу – кёзге, акъыл – джюрекге.
  • Мураты болгъанны джюрек тебюую башхады.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Тойгъан джерден туугъан джер игиди.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Эл ауузу – элия.
  • Баргъанынга кёре болур келгенинг.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • «Ма», - дегенни билмесенг, «бер», - дегенни билмезсе.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Кёб ашасанг, татыуу чыкъмаз, кёб сёлешсенг, магъанасы чыкъмаз.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Тёрдеги кюлсе, эшикдеги ышарыр.
  • Башда акъыл болмаса, эки аякъгъа кюч джетер.
  • Билген билмегенни юретген адетди.
  • Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
  • Ёнгкюч къууана барыр, джылай келир.
  • Ач, тоймам, дейди, тойгъан, ач болмам, дейди.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Кесинге джетмегенни, кёб сёлешме.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Окъуусуз билим – джокъ, билимсиз кюнюнг – джокъ.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Айырылгъанланы айю ашар, бёлюннгенлени бёрю ашар.
  • Ишин билген, аны сыйын чыгъарады.
  • Къыз тиширыу кеси юйюнде да къонакъды.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Суугъа – таянма, джаугъа – ийнанма.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Уллу къазанда бишген эт, чий къалмаз.
  • Ёзденликни кёбю ётюрюк.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Аджал соруб келмез, келсе, къайтыб кетмез.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
  • Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
  • Бети бедерден, намыс сакълама.
  • Этни да ашады, бетни да ашады.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
  • Аджашханны ызындагъы кёреди, джангылгъанны джанындагъы биледи.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 393 След.
RSS
Эльбрусоид в картинках... (кажется,у кого-то украла тему )))
 
[color=blue:204248a567]итак... Акела)) [/color:204248a567] [img:204248a567]http://post.kards.ru/images/wallpaper/331/33098_prev_425.jpg[/img:204248a567]
 
[img:3179587d8a]http://post.kards.ru/images/wallpaper/353/35266_prev_425.jpg[/img:3179587d8a] [color=blue:3179587d8a]кхм...))[/color:3179587d8a] [color=indigo:3179587d8a]моя любимица... и красавица Багира))[/color:3179587d8a]
 
[img]http://cards.infan.ru/img/c/c/crewcut.jpg[/img]
 
[color=orange:5c9f520573]или так...)[/color:5c9f520573] [img:5c9f520573]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17589_prev_425.jpg[/img:5c9f520573]
 
[img:dff4ec4838]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17582_prev_425.jpg[/img:dff4ec4838]
 
[color=green:a6381297b6]а может так?))[/color:a6381297b6] [img:a6381297b6]http://post.kards.ru/images/wallpaper/6/589_prev_425.jpg[/img:a6381297b6]
 
[color=darkred:7cfee82db3]так?)[/color:7cfee82db3] [img:7cfee82db3]http://post.kards.ru/images/wallpaper/171/17075_prev_425.jpg[/img:7cfee82db3]
 
[color=orange:01ac28a16c]не знаю, кто пал жертвой Зульки...)[/color:01ac28a16c] [img:01ac28a16c]http://post.kards.ru/images/wallpaper/330/32940_prev_425.jpg[/img:01ac28a16c]
 
[color=orange:a2779916fb]такой милый Дон...))[/color:a2779916fb] [img:a2779916fb]http://post.kards.ru/images/wallpaper/176/17550_prev_425.jpg[/img:a2779916fb]
 
[color=darkred:214f111837]Мудрый... [/color:214f111837] [img:214f111837]http://post.kards.ru/images/wallpaper/6/586_prev_425.jpg[/img:214f111837]
 
[img:49fd97e45d]http://post.kards.ru/images/wallpaper/255/25427_prev_425.jpg[/img:49fd97e45d] [color=red:49fd97e45d]пусть морская, но тем не менее... )[/color:49fd97e45d]
 
[img:38a4b439fe]http://post.kards.ru/images/wallpaper/355/35410_prev_425.jpg[/img:38a4b439fe] [i:38a4b439fe][color=olive:38a4b439fe]СЕРЕБРИСТЫЙ?:)[/color:38a4b439fe][/i:38a4b439fe]
 
[img:7ec48e4503]http://www.vf.ru/pics/g_photo_popov06.jpg[/img:7ec48e4503] [color=green:7ec48e4503]Эдельвейсы... в окружении))[/color:7ec48e4503]
 
[img:8b053c65dc]http://post.kards.ru/images/wallpaper/366/36583_prev_425.jpg[/img:8b053c65dc]
 
[img:0d57fd0d89]http://post.kards.ru/images/wallpaper/356/35509_prev_425.jpg[/img:0d57fd0d89] [color=blue:0d57fd0d89]Новый милый обитатель)) или...?)[/color:0d57fd0d89]
 
[color=olive:b449d71482]Ну кто скажет, что этот кролик бездушный?... Разве что деловой))[/color:b449d71482] [img:b449d71482]http://post.kards.ru/images/wallpaper/248/24705_prev_425.jpg[/img:b449d71482]
 
[color=green:e02b12d684]Точно не уверена... но уж очень на тушулю смахивает))[/color:e02b12d684] [img:e02b12d684]http://post.kards.ru/images/wallpaper/258/25703_prev_425.jpg[/img:e02b12d684]
 
[img:606eb42e76]http://img.liveinternet.ru/images/attach/2/5064/5064466_uvarova_nelli.jpg[/img:606eb42e76] [color=blue:606eb42e76]чья-то тезка...))[/color:606eb42e76] :smt002
 
[img:97b5f90d62]http://img-2005-10.photosight.ru/16/1084695.jpg[/img:97b5f90d62] [color=blue:97b5f90d62]Лунный кот?:)[/color:97b5f90d62]
 
[img:70a4e49149]http://post.kards.ru/images/wallpaper/258/25706_prev_425.jpg[/img:70a4e49149] [color=orange:70a4e49149] а вот и Умка))[/color:70a4e49149]
 
[color=blue:a593c95799]Лунный кот... может, так?:)[/color:a593c95799][img:a593c95799]http://www.gallart.ru/images/expozition/image_5024.jpg[/img:a593c95799]
 
[img:c19044ed3d]http://www.chelny-holod.ru/moloko/Photos/katik_3_2.jpg[/img:c19044ed3d] [color=brown:c19044ed3d] О!!)) А может вот так.. ну почти так...))[/color:c19044ed3d]
 
Цитата
[color=brown:068c07afb2]Белка классная получилась.[/color:068c07afb2] :smt002
[color=olive:068c07afb2]вообще, идея была другой...) может, так будет нагляднее?:)[/color:068c07afb2] [img:068c07afb2]http://journal.haiku-do.com/graf-mur/data/upimages/tushkan_1024x768.jpg[/img:068c07afb2]
 
[color=green:ce42c2a646]есть такой ник "Акула"... на самом деле, от акулы только ник... хотя, кто знает?:)[/color:ce42c2a646] [img:ce42c2a646]http://post.kards.ru/images/wallpaper/233/23263_prev_425.jpg[/img:ce42c2a646]
 
[color=darkblue:4aab777f5c]Загадочная девятка...) 99,9% тайны))[/color:4aab777f5c] [img:4aab777f5c]http://chat.germany.ru/photos/173633.big.jpg[/img:4aab777f5c]
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 393 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам