Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Ишлегенде эринме, ишде чолакъ кёрюнме.
  • Сууда джау джокъ, кёб сёзде магъана джокъ.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Ёгюзню мюйюзлери ауурлукъ этмейдиле.
  • Таш ата билмеген, башына урур.
  • Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Тил бла келеди джыр да.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Кёрмегеннге кебек – танг, битмегеннге сакъал – танг.
  • Аджаллыгъа окъсуз шкок атылыр.
  • Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Адамны джюреги нени кёрюрге сюйсе, кёзю да аны кёрюрге ёч болады.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Кёбню кёрген – кёб билир.
  • Байма, деб да, къууанма, джарлыма, деб да, джылама.
  • Къарт болгъан джерде, берекет болур, сабий болгъан джерде, оюн болур.
  • Намысы болмагъанны, сыйы болмаз.
  • Эки къатын алгъан – эки ташны ортасына башын салгъан.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Къыз тиширыу кеси юйюнде да къонакъды.
  • Тёзген – тёш ашар!
  • Ата – билек, ана – джюрек!
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Берекет берсин деген джерде, берекет болур.
  • Тюзлюк шохлукъну бегитир.
  • Билгенни къолу къарны джандырыр.
  • Ойнай билмеген, уруб къачар.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Элде адам къалмаса, ит тахтагъа минер.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Сёлеш деб шай берген, тохта деб, сом берген.
  • Ишни ахырын ойламай, аллын башлама.
  • Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.

 

Страницы: Пред. 1 ... 25 26 27 28 29
RSS
Игра "Узнай негритенка". Том 2))
 
[b:166ad9bcba]Амина (?)[/b:166ad9bcba], всего 17... я огорчена)) думала... что уж все! :smt002 Линда! главная гадальщица))) давай свой список)) добьем негритят!)))
 
[b:a2eac17f7d]Дымка[/b:a2eac17f7d], не огорчайся! Осталось совсем чутя-чутя)) :smt006
 
[b:5c869127e1]Амина (?),[/b:5c869127e1] а я ушла обрадовалась, что всех угадала)))) :smt012
 
[b:710c1f0cc1]Маляк[/b:710c1f0cc1], и я обрадовалась... :smt003
 
Цитата
[b:179d807a4e]Маляк[/b:179d807a4e], Линда главная гадальщица на текстах)))))))) :smt005 [img:179d807a4e]http://magia-kamnei.ru/wp-content/uploads/2010/11/gadanija.jpg[/img:179d807a4e]
)))) [b:179d807a4e]Амина (?)[/b:179d807a4e], не мучай нас))) последние пару текстов никогда до конца не могла угадать)) единственное.. насколько поняла, 3 текст не твой) значит, 6 (стихи) - и главное когда так смотреть на текст, думаешь "как же раньше не догадалась?"))
Цитата
)))мой окончательный список)) 1 - Линда угадала его сразу))) 2 - Линда 3 - Амина ? 4 - Мариана... после долгих сомнений)) 5 - КГ 6 - Маринэ... ? 7 - Имбирь 8 - Жанет 9 - Дарлинг 10 - Имбирь 11 - Апсатыны ариу къызы...))? 12 - Маляк 13 - Имбирь 14 - Амина ? 15 - Мэй))) 16 - Имбирь 17 - Мисс Адамс 18 - Зуу 19 - Писофхеппинес 20 - Бред 21 - Акела
этот вариант самый близкий к окончательному)) меняем местами 3,4,6 и 11)) 3 - Маринэ 4 - Апсатыны ариу къызы 6 - Амина (?) 11 - Мариана или любые другие комбинации с этими текстами))) :smt003
 
[b:518ced8785]1.Дымка 2.Youth 3.Маринэ 4.Апсатыны ариу къызы 5.Blueberry 6.Амина (?) 7.имбирь 8.Janet 9.darling 10.имбирь 11.Мариана 12.Маляк 13.имбирь 14.Амина (?) 15.Мей 16.имбирь 17.Миссис Адамс 18.Zuu 19.Piece of Happiness 20.Бред09 21.аааа[/b:518ced8785]
 
[b:13837f6db4]Youth[/b:13837f6db4], вот и 100% :smt006 Поздравляю!!!!!!!!!!!! :smt127 :smt127 :smt127
 
[b:1f41a42894]Амина (?)[/b:1f41a42894], )))))) ой,[b:1f41a42894] Дымку[/b:1f41a42894] поздравляем))) она почти все сделала)))) спасибо всем за игру))) :smt006
 
Всем спасибо за тексты)) Игра получилась удивительной) Мне очень понравилось (а как ведущему-то ваще весело было)))))))))) :smt003 :smt127 :smt127 :smt127
 
[b:a05d5d2ac3]Амина (?)[/b:a05d5d2ac3], и тебе спасибо...))) мне, как наблюдателю,тоже все понравилось))) [b:a05d5d2ac3]Youth[/b:a05d5d2ac3], как всегда...меня угадала сразу :smt127
Цитата
1.Дымка
- ничего себе!!! ))) а я то думала, чей это такой [b:a05d5d2ac3]*хулиганский*[/b:a05d5d2ac3] текст :smt003
 
[b:96718b2480]Piece of Happiness[/b:96718b2480], а мне больше понравилось, как она пыталась Линду запутать.... :
Цитата
.Youth - 1 текст)) потому что люблю этот текст)) или еще думаю, что текст 2...)) глубокий...
:smt005
 
[b:1825a993d5]Youth[/b:1825a993d5], :smt127 :smt127 :smt127 :smt127
 
какие вы молодцы девчонки и мальчишки!, правда шерлоки холмсы у нас все больше среди девушек наблюдаются я смотрю)))) особенно дымок, дарлинг, кусочек счастья, молодость и маляк отличились! про ведущую вообще молчу, не дала заюыть лялькино детище -негритяток без мамки не оставила :smt023 :smt127 жаль конечно мне погадать не вышло, надеюсь еще получится в другой раз :smt002 Вообщем, всем спасибо за удовольствие читать :smt006
 
[b:df4122687e]Эх! Хорошо сыграли))) Спасибо всем за игру... [/b:df4122687e] :smt006
 
[b:6e46046628]Миссис Адамс[/b:6e46046628], :smt127 Аллах айтса скоро еще сыграем)) :smt006
 
усем спасибо))) :smt127 :smt127 :smt127
 
все уже свершилось, я смотрю) Красиво играли :smt127
 
Эх я тут свои список еще хотела добавить ))) прозевала, ведущий отдельное спасибо за такое заманчивое предложение
 
[b:15003f12d9]имбирь[/b:15003f12d9], :smt127 тебе спасибо)) что согласилась)) :smt121
Страницы: Пред. 1 ... 25 26 27 28 29
Читают тему (гостей: 2)

 

Написать нам