Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Мени джылытмагъан кюн, меннге тиймесин!
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Шайтан алдады, тюзлюк къаргъады.
  • Джол бла сёзню къыйыры джокъ.
  • Суугъа – таянма, джаугъа – ийнанма.
  • Ашхы сёз таш тешер.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Иесиз малны бёрю ашар.
  • Ёзденликни джайгъан – джокълукъ.
  • Ата Джуртча джер болмаз, туугъан элча эл болмаз.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Кёрмегеннге кебек – танг, битмегеннге сакъал – танг.
  • Агъач халкъгъа алтынды, иссиликге салкъынды.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Уллу айтханны этмеген – уллаймаз.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Ач отунчуну ачыуу – бурнунда.
  • Айранны сюйген, ийнек тутар.
  • Этни да ашады, бетни да ашады.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Татлы сёз – балдан татлы.
  • Эки ойлашыб, бир сёлешген.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Кёлю джокъну – джолу джокъ.
  • Бозаны арты дауур болур.
  • Окъугъан – асыу, окъумагъан – джарсыу.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Мураты болгъанны джюрек тебюую башхады.
  • Джигер – джаннга къыйынлыкъ.
  • Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
  • Байлыкъ тауусулур, билим тауусулмаз.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Эрине къаргъыш этген къатын, эрнин къабар.
  • Эринчекни аурууу – кёб.

 

Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
RSS
чат...
 
всем привет))
 
[b:1002abb98c]Мэй[/b:1002abb98c], сау кел...сау кел)))къалайса?)))
 
аааа,сау бол)аламатма,как всегда))кесинг а къалайса?не хапар?не джангылыкъ?)))
 
[b:5f6287b688]Мэй[/b:5f6287b688], джангылыкъ джокъ... все так же...))))как говорится..."эшек билген арба джол"...)))) и сам я... как всегда...пойдет кибиклей)))олтурама ишде)))ишими эте...)))акъырын акъырын...)))
 
всем хорошего дня)) [b:c72dc30310]аааа[/b:c72dc30310], акела... а как я буду делать ссылку со словами... если не ставить? :smt017
 
аааа,))и повышать да этмеймидиле сени?))мен а юйге бардым,келдим.келир-келмез ызыма кетерим келди)) П.с.сен билиб,ногъана кимге салынады?))просто я новую для себя версию услышала))башсыз катыннга салынады деб))
 
[b:01a6dd242d]Мэй[/b:01a6dd242d], мен билиб тиширыу юлюшлени эм сыйлыларынданды... тамада тиширыугъа... ногъана не уа... ашыкъ илик салынады...)))таб ногъана сыйлыракъ болурму... дагъыда... анда санда эркишилеге салыннганын да кёргенме...)) башсыз тиширыугъа салынады деб а...эштмегенме...)))
 
аааа,мен да алай думать эте эдим,оказывается,разные версии бывают)) А еще меня по этому поводу обозвали джарты къарачайлы))
 
[b:38f9829e68]Мэй[/b:38f9829e68], нууу...тут ответ прост..."хар элни мал союуу башха"))))так что... не парься)))
 
аааа,))не буду)) А сам что не поехал на Къурман на Родину?
 
[b:cc23cad1ad]Мэй[/b:cc23cad1ad], не получилось у меня... я все еще надеюсь до конца месяца все ж вырваться)))Аллах айтса)))
 
аааа,без тебя,наверное, къазанда и мясо сварили и съели с тузлукъом,и шорпу выпили)))))
 
[b:7bee5b09ae]Мэй[/b:7bee5b09ae], само собой...мен келликме деб сакълай башласала... ачдан ёллюкдюле...)))
 
аааа,о чем бы еще спросить?))бу пара да 14башланныкъды,вот и бездельничаю))) А ты часто бездельничаешь?ну или откладываешь все на потом?
 
[b:f5197451ab]Мэй[/b:f5197451ab], хех... раньше было чаще))))т.е. когда я переводами занимался)))тогда я брал перевод... с таким расчетом, что буду делать по 10 страниц в день...)))но обычно тянул с началом...до последнего...а потом ударными темпами... заканчивал в срок))))а теперь не так... отложишь... потом не успеешь...)))следовательно делаю... все в свое время))))
 
доброе утро аааа,мне тут недавно рассказывали,что курсовую можно,при желании,написать за один день)))
 
[b:1e739e04ad]Мэй[/b:1e739e04ad], и тебе добра...къалайса?))) а насчет курсовой)))хех...в современных условиях это вполне реально... благо существует интернет)))многое можно просто скопировать из других источников... не напрягаясь набором текста))а это уже экономит время)))
 
аааа,тынч кибик Это как-то нечестно что ли)))
 
[b:0c68239584]Мэй[/b:0c68239584], почему нечестно?)))
 
аааа, курсовая - работа по твоей области,не философия/экология/антропология,которая будет пару семестров и все))).это нечестно по отношению к самим себе.просто копировать и вставлять какие-то части,не вчитываясь,не вдумываясь.я не думаю,что за день можно прочитать 40 источников и что-то понять.
 
[b:4e31c8402a]Мэй[/b:4e31c8402a], на самом деле... комп и интернет существенно облегчает работу...разве не так?... т.е. ты можешь читать не весь источник... а главы, которые тебе необходимы)) плюс к этому... если бы ты писала от руки... то тебе пришлось бы... цитаты из тех же источников переписывать... тогда как... при наличии компа... ты можешь просто скопировать и вставить...))) в целом ты права... но суть от этого не меняется... мало кто сейчас пишет курсовую для того, чтобы что-то новое узнать...обычно пишут, чтобы преподу сдать ее)))
 
как будет по карачаевски -север запад юг восток .
 
[b:f4c51012d0]Нигилист[/b:f4c51012d0], салам алейкум...)) насколько мне известно... север - шимал юг - къыбла... но лично я думаю...это название пришло к нам с принятием Ислама... но как называлось изначально я не знаю... восток и запад... спрашивал у всех... в том числе у собственного деда... и у Альберта Узденова... смотрел в словарях... все источники сходились на том что... восток - кюн чыкъгъан...или кюн чыкъгъан джаны... запад - кюн батхан...или кюн батхан джаны...
 
[b:46a3cf4663]аааа[/b:46a3cf4663], алейкум салам.олтуруб ушакъ эте тураек ..огъары келди энди джылы боллукъду деди бирибиз...андан демлешиу кетди.. огъары.тебен.кюн чыкъгъан кюн батхан-деб айтылады дейди бири .ебюрю уа ол тебердичиле сиз алай кесигиз къарангылыкъдан айтасыз дейд.. саубол)
 
[b:67de78d495]Нигилист[/b:67de78d495], огъары бла тёбенни юсюнден айтырыкъ болсакъ... мен билгеннге кёре... огъары деген верхний, тёбен деген да нижний болады...)) плюс огъары деген сёз бла "на той стороне" дегенни айтыр ючюн хайырланнганларын да эштгенме...)) энди... таб восток-запад магъанасы бар эсе да.. чырт кишини алай айтханын эштмегенме...))
Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам