Войти на сайт
24 Июня  2026 года

 

  • Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
  • Джаз бир кюнню джатсанг, къыш талай кюнню абынырса.
  • Элге къуллукъ этмеген, элге ие болмаз.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Джиби бир къат джетмей эди да, эки къат тарта эди.
  • Алма терегинден кери кетмез.
  • Къая джолда джортма, ачыкъ сёзден къоркъма.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Суу да къайтады чыкъгъан джерине.
  • Эртде тургъан джылкъычыны эркек аты тай табар.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Башсыз урчукъ тюзюне айланмаз.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Ашда – бёрю, ишде – ёлю.
  • Аш иеси бла татлыды.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Тёрени джагъы джокъ.
  • Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
  • Ачны эсинде – аш.
  • Кёлсюзден сёзсюз тууар.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Этим кетсе да, сюегим къалыр.
  • Уллу къашыкъ эрин джыртар.
  • Махтаннган къыз, тойда джукълар.
  • Урунуу – насыбны анасы.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
  • Гугурук къычырмаса да, тангны атары къалмаз.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Чабар ат – джетген къыз.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
  • Ишни ахырын ойламай, аллын башлама.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Игини сыйлагъан адетди.

 

Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
RSS
чат...
 
всем привет))
 
[b:1002abb98c]Мэй[/b:1002abb98c], сау кел...сау кел)))къалайса?)))
 
аааа,сау бол)аламатма,как всегда))кесинг а къалайса?не хапар?не джангылыкъ?)))
 
[b:5f6287b688]Мэй[/b:5f6287b688], джангылыкъ джокъ... все так же...))))как говорится..."эшек билген арба джол"...)))) и сам я... как всегда...пойдет кибиклей)))олтурама ишде)))ишими эте...)))акъырын акъырын...)))
 
всем хорошего дня)) [b:c72dc30310]аааа[/b:c72dc30310], акела... а как я буду делать ссылку со словами... если не ставить? :smt017
 
аааа,))и повышать да этмеймидиле сени?))мен а юйге бардым,келдим.келир-келмез ызыма кетерим келди)) П.с.сен билиб,ногъана кимге салынады?))просто я новую для себя версию услышала))башсыз катыннга салынады деб))
 
[b:01a6dd242d]Мэй[/b:01a6dd242d], мен билиб тиширыу юлюшлени эм сыйлыларынданды... тамада тиширыугъа... ногъана не уа... ашыкъ илик салынады...)))таб ногъана сыйлыракъ болурму... дагъыда... анда санда эркишилеге салыннганын да кёргенме...)) башсыз тиширыугъа салынады деб а...эштмегенме...)))
 
аааа,мен да алай думать эте эдим,оказывается,разные версии бывают)) А еще меня по этому поводу обозвали джарты къарачайлы))
 
[b:38f9829e68]Мэй[/b:38f9829e68], нууу...тут ответ прост..."хар элни мал союуу башха"))))так что... не парься)))
 
аааа,))не буду)) А сам что не поехал на Къурман на Родину?
 
[b:cc23cad1ad]Мэй[/b:cc23cad1ad], не получилось у меня... я все еще надеюсь до конца месяца все ж вырваться)))Аллах айтса)))
 
аааа,без тебя,наверное, къазанда и мясо сварили и съели с тузлукъом,и шорпу выпили)))))
 
[b:7bee5b09ae]Мэй[/b:7bee5b09ae], само собой...мен келликме деб сакълай башласала... ачдан ёллюкдюле...)))
 
аааа,о чем бы еще спросить?))бу пара да 14башланныкъды,вот и бездельничаю))) А ты часто бездельничаешь?ну или откладываешь все на потом?
 
[b:f5197451ab]Мэй[/b:f5197451ab], хех... раньше было чаще))))т.е. когда я переводами занимался)))тогда я брал перевод... с таким расчетом, что буду делать по 10 страниц в день...)))но обычно тянул с началом...до последнего...а потом ударными темпами... заканчивал в срок))))а теперь не так... отложишь... потом не успеешь...)))следовательно делаю... все в свое время))))
 
доброе утро аааа,мне тут недавно рассказывали,что курсовую можно,при желании,написать за один день)))
 
[b:1e739e04ad]Мэй[/b:1e739e04ad], и тебе добра...къалайса?))) а насчет курсовой)))хех...в современных условиях это вполне реально... благо существует интернет)))многое можно просто скопировать из других источников... не напрягаясь набором текста))а это уже экономит время)))
 
аааа,тынч кибик Это как-то нечестно что ли)))
 
[b:0c68239584]Мэй[/b:0c68239584], почему нечестно?)))
 
аааа, курсовая - работа по твоей области,не философия/экология/антропология,которая будет пару семестров и все))).это нечестно по отношению к самим себе.просто копировать и вставлять какие-то части,не вчитываясь,не вдумываясь.я не думаю,что за день можно прочитать 40 источников и что-то понять.
 
[b:4e31c8402a]Мэй[/b:4e31c8402a], на самом деле... комп и интернет существенно облегчает работу...разве не так?... т.е. ты можешь читать не весь источник... а главы, которые тебе необходимы)) плюс к этому... если бы ты писала от руки... то тебе пришлось бы... цитаты из тех же источников переписывать... тогда как... при наличии компа... ты можешь просто скопировать и вставить...))) в целом ты права... но суть от этого не меняется... мало кто сейчас пишет курсовую для того, чтобы что-то новое узнать...обычно пишут, чтобы преподу сдать ее)))
 
как будет по карачаевски -север запад юг восток .
 
[b:f4c51012d0]Нигилист[/b:f4c51012d0], салам алейкум...)) насколько мне известно... север - шимал юг - къыбла... но лично я думаю...это название пришло к нам с принятием Ислама... но как называлось изначально я не знаю... восток и запад... спрашивал у всех... в том числе у собственного деда... и у Альберта Узденова... смотрел в словарях... все источники сходились на том что... восток - кюн чыкъгъан...или кюн чыкъгъан джаны... запад - кюн батхан...или кюн батхан джаны...
 
[b:46a3cf4663]аааа[/b:46a3cf4663], алейкум салам.олтуруб ушакъ эте тураек ..огъары келди энди джылы боллукъду деди бирибиз...андан демлешиу кетди.. огъары.тебен.кюн чыкъгъан кюн батхан-деб айтылады дейди бири .ебюрю уа ол тебердичиле сиз алай кесигиз къарангылыкъдан айтасыз дейд.. саубол)
 
[b:67de78d495]Нигилист[/b:67de78d495], огъары бла тёбенни юсюнден айтырыкъ болсакъ... мен билгеннге кёре... огъары деген верхний, тёбен деген да нижний болады...)) плюс огъары деген сёз бла "на той стороне" дегенни айтыр ючюн хайырланнганларын да эштгенме...)) энди... таб восток-запад магъанасы бар эсе да.. чырт кишини алай айтханын эштмегенме...))
Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам