Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Къатын байлыкъны сюер, эр саулукъну сюер.
  • Намысы болмагъанны, сыйы болмаз.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Эртде тургъан бла эртде юйленнген сокъуранмаз.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Къралынгы – душмандан, башынгы от бла суудан сакъла.
  • Нафысынгы айтханын этме, намысынгы айтханын эт.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Бозанг болмагъан джерге, къалагъынгы сукъма.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Ашхылыкъ джерде джатмайды, аманлыкъ суугъа батмайды.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Ёлген аслан – сау чычхан.
  • Чомартха Тейри да борчлуду.
  • Хатерли къул болур.
  • Джюрек кёзден алгъа кёрюр.
  • Болджал ишни бёрю ашар.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Ашхы атаны – джашы ашхы, ашхы ананы – къызы ашхы.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Адамны сабийин сюйген джюреги, бычакъча, джитиди.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Эринчекге кюн узун.
  • Уллу сёлешме да, уллу къаб.
  • Ханнга да келеди хариблик.
  • Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
  • Бюгюн дуния кибик, тамбла ахыратды.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
  • Хаухну атма, ёнгкючню сатма.
  • Ариу сёз – къылычдан джити.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Ашына кёре табагъы, балына кёре къалагъы.
  • Тамчы таш тешер.
  • Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
  • Сабийни джумушха джибер да, ызындан бар.
  • Чыбыкълыкъда бюгюлмеген, къазыкълыкъда бюгюлмей эди.

 

Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
RSS
чат...
 
всем привет))
 
[b:1002abb98c]Мэй[/b:1002abb98c], сау кел...сау кел)))къалайса?)))
 
аааа,сау бол)аламатма,как всегда))кесинг а къалайса?не хапар?не джангылыкъ?)))
 
[b:5f6287b688]Мэй[/b:5f6287b688], джангылыкъ джокъ... все так же...))))как говорится..."эшек билген арба джол"...)))) и сам я... как всегда...пойдет кибиклей)))олтурама ишде)))ишими эте...)))акъырын акъырын...)))
 
всем хорошего дня)) [b:c72dc30310]аааа[/b:c72dc30310], акела... а как я буду делать ссылку со словами... если не ставить? :smt017
 
аааа,))и повышать да этмеймидиле сени?))мен а юйге бардым,келдим.келир-келмез ызыма кетерим келди)) П.с.сен билиб,ногъана кимге салынады?))просто я новую для себя версию услышала))башсыз катыннга салынады деб))
 
[b:01a6dd242d]Мэй[/b:01a6dd242d], мен билиб тиширыу юлюшлени эм сыйлыларынданды... тамада тиширыугъа... ногъана не уа... ашыкъ илик салынады...)))таб ногъана сыйлыракъ болурму... дагъыда... анда санда эркишилеге салыннганын да кёргенме...)) башсыз тиширыугъа салынады деб а...эштмегенме...)))
 
аааа,мен да алай думать эте эдим,оказывается,разные версии бывают)) А еще меня по этому поводу обозвали джарты къарачайлы))
 
[b:38f9829e68]Мэй[/b:38f9829e68], нууу...тут ответ прост..."хар элни мал союуу башха"))))так что... не парься)))
 
аааа,))не буду)) А сам что не поехал на Къурман на Родину?
 
[b:cc23cad1ad]Мэй[/b:cc23cad1ad], не получилось у меня... я все еще надеюсь до конца месяца все ж вырваться)))Аллах айтса)))
 
аааа,без тебя,наверное, къазанда и мясо сварили и съели с тузлукъом,и шорпу выпили)))))
 
[b:7bee5b09ae]Мэй[/b:7bee5b09ae], само собой...мен келликме деб сакълай башласала... ачдан ёллюкдюле...)))
 
аааа,о чем бы еще спросить?))бу пара да 14башланныкъды,вот и бездельничаю))) А ты часто бездельничаешь?ну или откладываешь все на потом?
 
[b:f5197451ab]Мэй[/b:f5197451ab], хех... раньше было чаще))))т.е. когда я переводами занимался)))тогда я брал перевод... с таким расчетом, что буду делать по 10 страниц в день...)))но обычно тянул с началом...до последнего...а потом ударными темпами... заканчивал в срок))))а теперь не так... отложишь... потом не успеешь...)))следовательно делаю... все в свое время))))
 
доброе утро аааа,мне тут недавно рассказывали,что курсовую можно,при желании,написать за один день)))
 
[b:1e739e04ad]Мэй[/b:1e739e04ad], и тебе добра...къалайса?))) а насчет курсовой)))хех...в современных условиях это вполне реально... благо существует интернет)))многое можно просто скопировать из других источников... не напрягаясь набором текста))а это уже экономит время)))
 
аааа,тынч кибик Это как-то нечестно что ли)))
 
[b:0c68239584]Мэй[/b:0c68239584], почему нечестно?)))
 
аааа, курсовая - работа по твоей области,не философия/экология/антропология,которая будет пару семестров и все))).это нечестно по отношению к самим себе.просто копировать и вставлять какие-то части,не вчитываясь,не вдумываясь.я не думаю,что за день можно прочитать 40 источников и что-то понять.
 
[b:4e31c8402a]Мэй[/b:4e31c8402a], на самом деле... комп и интернет существенно облегчает работу...разве не так?... т.е. ты можешь читать не весь источник... а главы, которые тебе необходимы)) плюс к этому... если бы ты писала от руки... то тебе пришлось бы... цитаты из тех же источников переписывать... тогда как... при наличии компа... ты можешь просто скопировать и вставить...))) в целом ты права... но суть от этого не меняется... мало кто сейчас пишет курсовую для того, чтобы что-то новое узнать...обычно пишут, чтобы преподу сдать ее)))
 
как будет по карачаевски -север запад юг восток .
 
[b:f4c51012d0]Нигилист[/b:f4c51012d0], салам алейкум...)) насколько мне известно... север - шимал юг - къыбла... но лично я думаю...это название пришло к нам с принятием Ислама... но как называлось изначально я не знаю... восток и запад... спрашивал у всех... в том числе у собственного деда... и у Альберта Узденова... смотрел в словарях... все источники сходились на том что... восток - кюн чыкъгъан...или кюн чыкъгъан джаны... запад - кюн батхан...или кюн батхан джаны...
 
[b:46a3cf4663]аааа[/b:46a3cf4663], алейкум салам.олтуруб ушакъ эте тураек ..огъары келди энди джылы боллукъду деди бирибиз...андан демлешиу кетди.. огъары.тебен.кюн чыкъгъан кюн батхан-деб айтылады дейди бири .ебюрю уа ол тебердичиле сиз алай кесигиз къарангылыкъдан айтасыз дейд.. саубол)
 
[b:67de78d495]Нигилист[/b:67de78d495], огъары бла тёбенни юсюнден айтырыкъ болсакъ... мен билгеннге кёре... огъары деген верхний, тёбен деген да нижний болады...)) плюс огъары деген сёз бла "на той стороне" дегенни айтыр ючюн хайырланнганларын да эштгенме...)) энди... таб восток-запад магъанасы бар эсе да.. чырт кишини алай айтханын эштмегенме...))
Страницы: Пред. 1 ... 209 210 211 212 213
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам