- Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
- Ишге юренсин къоллары, халкъ бла болсун джоллары.
- Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
- Къолу уллу – асыу, аягъы уллу – джарсыу.
- Джаханимни кёрмей, джандетге кёл салмазса.
- Окъугъанны бети джарыкъ.
- Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
- Терслик кетер, тюзлюк джетер.
- Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
- Къулакъдан эсе, кёзге ышан.
- Уясында не кёрсе, учханында аны этер.
- Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
- Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
- Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
- Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
- Сакъ юйюне сау барыр.
- Ойнай-ойнай кёз чыгъар.
- Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
- Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
- Таукел тауну аудурур.
- Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
- Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
- Ана къойну – балагъа джандет.
- Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
- Ышармагъан – кюлмез, кюлмеген – къууанчны билмез.
- Азыкъ аз болса, эртде орун сал.
- Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
- Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
- Ашатыргъа иш – ашхы, ишлетирге аш – ашхы.
- Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
- Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
- Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
- «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
- Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
- Адамны бетине къарама, адетине къара.
- Хоншуну тауугъу къаз кёрюнюр, келини къыз кёрюнюр.
- Эркиши – от, тиширыу – суу.
- Таукел адам тау тешер.
- Ана къолу ачытмаз.
- Илму – джашауну джолу.
- Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
- Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
- Билеги кючлю, бирни джыгъар, билими кючлю, мингни джыгъар.
- Атлыны кёрсе, джаяуну буту талыр.
- Рысхы – насыбха къор.
- Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
- Ашыкъгъанны этеги бутуна чырмалыр.
- Кийим тукъум сордурур.
- Бермеген къол, алмайды.
- Алгъанда – джууукъ, бергенде – джау.
Ося энд Ёжик, счастья вам, дорогие!
|
))))))))))))))) Жанна, аз бек сакъамай эдинг, сагъатныда алнынга салыб?))))
поздравляю :smt127 :smt127 :smt127
Красивой и счастливой вам жизни!
тюбесем, кебрек алгъыш айтырма)))))
|
|
|
|
|
|
[b:afd13e2261]Фортуна Фиделя[/b:afd13e2261], кесим эрге чыкъгъан кибик сакълай эдим :smt005
|
|
|
|
|
|
[b:bf3d0e87ac]Dali[/b:bf3d0e87ac], а я сокрушаюсь, что не попадаю на свадьбу)))))
|
|
|
|
|
|
[b:9fe487bd80]Ося, Ёжик,[/b:9fe487bd80]
алгъышлайма...Аллах джашауугъузну къуанч бла ..насып бла толтурсун
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
[b:d437b89d80]aIien[/b:d437b89d80],
|
|||
|
|
|
|
[b:b4333e3221]Dali[/b:b4333e3221], так ты же тему открыла :smt005
пошли праздновать))))
|
|
|
|
|
|
[b:54dd601bc0]Dali[/b:54dd601bc0], Cheers!))))
|
|
|
|
|
|
походу этот секрет Полишинеля знали все)))))))))))
Зуля и Роберт,еще раз поздравляю)))смска это не в счет))
зы пока забью место для поздравления))
|
|
|
|
|
|
[b:7117b856ca]aIien[/b:7117b856ca], Cheers! :smt005
|
|
|
|
|
|
[img:b5f205f82b]http://i.i.ua/photo/images/pic/5/1/3834315_a33564af.jpg[/img:b5f205f82b]
|
|
|
|
|
|
Гип-гип ура!! Наверное, джигитчик свой свадебный букет бросила в сторону нового форума, заметное свадебное оживление. :smt023
[img:1d7c6ad9d3]http://moresvadeb.ru/uploads/posts/2009-03/1237930670_x_0731729e.jpg[/img:1d7c6ad9d3]
|
|
|
|
|
|
[img:a4e8a2637d]http://i036.radikal.ru/0909/0b/91bbc08e006b.jpg[/img:a4e8a2637d]
[color=green:a4e8a2637d][i:a4e8a2637d]
Роберт и Зульфия!! Очень рада за вас, за нас, за наш народ. :smt001 Будьте очень-очень счастливы, цветите, здравствуйте, радуйтесь.[/i:a4e8a2637d][/color:a4e8a2637d]
|
|
|
|
|
|
[img:49d4bd2c0c]http://www.wedding-traditions.ru/content/catalog/306_dop800_1.jpg[/img:49d4bd2c0c]
|
|
|
|
|
|
[img:7651ae760d]http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/0/47/224/47224773_buket_034.jpg[/img:7651ae760d]
|
|
|
|
|
|
как радостно-то..)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Осяяяяяяяяяяяяяяяяяя, Ежиииииик!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поздравляю ВАс!!!!!!!!!!!!!!!!! еще и еще раз!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аллах толу юйдеги этсин!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аллах болгъан муратларыгъызны толтурсун!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аллах сизни насыбдан айырмасын!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127
П.С. ежа..)))))))))))))) и миллион не понадобился..)))))))))))))))))))))))) :smt004 :smt003
|
|
|
|
|
|
Ух ты! А эльбовцы зачастили, шукур Аллахгъа!)) [b:c2520f48f5]Ося, Ёжик[/b:c2520f48f5] бир-бирибизде насыб табдыкъ, деб джашарча болугъуз!!)
|
|
|
|
|
|
:smt041 :smt041 :smt041 Я так рада! Правда не очень знаю виновников , но да ладно!
Насыплы болугъуз. Узакъ емюрлю , жарыкъ юйюрлю болугъуз! Аллах бир биригизден айырмасын.Аналарыгъызны алгъышлары толсунла!
:smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127
|
|
|
|
|
|
Гимн Эльбрусоида в студию
|
|
|
|
|
|
[b:4f34c8f449]ELISABETH[/b:4f34c8f449], Лиз, ты кажется на мое бюро пух тянула? ))))
Я тут историю почитала... эх, ностальжи... хочу с вами поделиться этим чувством...
Итак, [i:4f34c8f449]Сказ о том, как мы "приговорили" [b:4f34c8f449]ёжика[/b:4f34c8f449] к замужеству[/i:4f34c8f449]... или лучше назвать К[i:4f34c8f449]ак [b:4f34c8f449]Ося[/b:4f34c8f449] хотел попасть в Девичник, а получил жену?[/i:4f34c8f449] Оба названия мне нравятся, выбирайте каждый по вкусу))))
Эта история началась параллельно на двух форумах - ЗФ и НФ.. (получается, что это не только карачаево-балкарская свадьба, это еще и свадьба представителей двух форумов). Наши герои еше не были знакомы.... начнем с мужчины, как полагается))))
На Новом форуме герою нашего рассказа так хотелось попасть в Девичник, что он даже был готов жениться... [b:4f34c8f449]Нео [/b:4f34c8f449]и [b:4f34c8f449]Айка[/b:4f34c8f449] начали ему в этом помогать в моей теме "Филиал брачного бюро..." а чуть позже я появилась))) читать до фразы [b:4f34c8f449]Гебо[/b:4f34c8f449] [i:4f34c8f449]Объявление: выйду замуж на период кризиса. Говорю тихо, готовлю вкусно, голова не болит. [/i:4f34c8f449] :smt003
а в это время на ЗФ началась игра "Встать, суд идет".... Гражданка [b:4f34c8f449]Переводчик[/b:4f34c8f449] подала заявление на гражданку [b:4f34c8f449]ёжик[/b:4f34c8f449] за порчу 14 страницы паспорта...
Остальное дело техники - заманить [b:4f34c8f449]Осю [/b:4f34c8f449] в тему, осудить [b:4f34c8f449]ёжика[/b:4f34c8f449] и... Къарачайым-Малкъарым :smt005
а в заключение произведение всем известного форумного персонажа, скрывающегося под ником Ахха... который считает, что именно там началась эта "эпическая семейная сага"
[b:4f34c8f449]ОБСТАНОВКА НАКАЛЯЕТСЯ...
Вся Балкария гадает,
Отчего и почему
Вмиг невесты исчезают
По ту сторону тауну?
Таулу жаши все собрались,
Держат экстренный совет.
Очень сильно возмущались:
?Неди бу тюрлю адет?
Переводчика лишились,
Ёжкабызны тас эттик...?
И на Лэнса напустились,
И спросили напрямик:
?Не бек озуп башлагъанла,
Примешь меры или нет?
Хы... бир моданы тапханла,
Кацырдыла ? и привет...
Ты нашалник, ты министыр -
Ставь границы на замок.
Тау артындан чтобы чиста
Бир мешна зайти не смог.
Чтобы даже в сантиметыр
Не светился бы зазор,
Чтоб высокий был забор.
Кеце-кюн за метром метыр
Обходил его дозор".
Только Мокрый тут взбегает,
Он от бега очень взмок?
Кёзлери бла так вращает...
Еле выговорить смог:
?Там на солнечной полянке
Кёкте уцхан табакъла
Умыкнули Марсианку
Зохту... вот и все дела...?
Тут собрание немеет...
Мокрый высох, но молчит...
Лэнс от злости багровеет...
И на Мокрого кричит:
?Отвечал за пост ты лично,
Почему ты не пресёк?
Был бы женихом отличным
Ей балкарский паренёк!
Къатларына баргъаенг,
Вапросланы салгъаенг,
Атветлерин алгъаенг:
"Къайсы зулдуздан тюшкенсиз
Кимди сизде тамата?
Не бла сиз бери келгенсиз?
Дакументле уа къайда??
Мокрый, переведя дух,
Хапарланы тизеди...
Фантастический тауурух
Къулакълагъа жюзеди:
Кюнде отца зылтырап,
Алты табакъ тюштюле.
Кёзлерим запсэм къамап,
Кюцтен-буттан кёрдюле.
Флагманский табакъ сверкает
Тюнинг-надпись сверху вниз:
?Лишь бландинок умыкает
Карачаевский сервиз?.
Тёгерек терезесинде
Алтынцацлы кёрюндю...
Балкария ююнде
Тапмайбыз аны шёндю...
Бир бёлек заманцыкъ был я,
Посмотреть успел лишь вслед.
Алтытабакъ эскадрилья
Уцуп, бир къысха кетед...?
Разом все переглянулись...
С места тотчас сорвались,
В Хасанью все ломанули,
Ураганом ворвались...
Речка Нальчик дорогая,
Только ты не подведи...
Глаз усиленно моргает...
Что там? Что там впереди?
Перископ суудан къарайды
Нальчик деген рекада,
Бир уллу байракъ ойнайды...
Окъулады байракъда...
?Лиза, Лизи, Бэтти, Лизхен,
Былайдан мен тебмейме,
Водный путь нам самый близкий,
И сенсиз мен кетмейме...?
Балкарский ни мая, таш за ашыпки не кидать)))[/b:4f34c8f449]
Но мы-то с вами уже знаем, что к этому моменту молодые были уже приговорены :smt016
В любом случае, все темы, в которых разворачивалась эта удивительная история - мои... ну похвалите же меня :smt026
[b:4f34c8f449]главным героям и всем участникам истории, большое спасибо... было весело.. есть о чем вспомнить... и есть новая пара... ура, товарищи!!!!!!!!! :smt017[/b:4f34c8f449]
|
|
|
|
|
|
Роберт, поздравляю с этим радостным событием в твоей жизни, тем более ты этого так ждал...хотел...искал)) желаю долгих лет совместной жизни рука об руку! Будьте счастливы! :smt001 :smt006
|
|
|
|
|
|
[b:83901f8751]Роберт бла Зуля! Алгъышлайма))))
Жангы юйюр къурагъансыз да...бир биригизни сюйюп...ангылап...кеп жылланы жашагъыз...)))
Къарачайда да...Малкъарда да...юлгюлю болугъуз!))) насыплы болугъуз...)))
Аллах бирге этген муратларыгъызны толтурсун...)))
з.ы.Зуля))) хорлатма къарачайлылагъа :smt002 [/b:83901f8751]
[img:83901f8751]http://www.nevesta.info/content/photo/400/394/201005/104762/104762l.jpg[/img:83901f8751]
|
||||
|
|
|
|||
Читают тему (гостей: 1)

