Расширенный поиск
26 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Таш бла ургъанны, аш бла ур.
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Чомарт къонакъ юй иесин сыйлар.
  • Эл бла кёргенинг эрелей.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Тенгни тенглиги джашай барсанг билинир.
  • Болджал ишни бёрю ашар.
  • Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
  • Тамбла алтындан бюгюн багъыр ашхы.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Эки къатын алгъанны къулагъы тынгнгаймаз.
  • Джылыгъа джылан илешир.
  • Мени джылытмагъан кюн, меннге тиймесин!
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Аш иеси бла татлыды.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Ёлген эшек бёрюден къоркъмайды.
  • Элге къуллукъ этмеген, элге ие болмаз.
  • Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Ханнга да келеди хариблик.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Тыш элде солтан болгъандан эсе, кесинги элде олтан болгъан игиди!
  • Эл ауузу – элия.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Джогъун бар этген, барын бал этген.
  • Бети бедерден, намыс сакълама.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Ашхы – джыяр, аман – джояр.
  • Адамны аманы адамны бети бла ойнар.
  • Суу ичген шауданынга тюкюрме.
  • Ашхылыкъ джерде джатмайды, аманлыкъ суугъа батмайды.
  • Хата – гитчеден.
  • Эки ойлашыб, бир сёлешген.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Кийим тукъум сордурур.
  • Джарлы джети элни сёзюн этер.
  • Керти сёзге тёре джокъ.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Джашынгы кесинг юретмесенг, джашау юретир.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Qarcha, туугъан кюню бла алгъышлайма!
 
Поздравляю со знаменательной датой одного из старейших и выдающихся форумчан! С Днём Рождения Руслан, желаю тебе успехов, реализации всех планов, здоровья и счастья.
 
оооооооооо... ))) ТУУГЪАН КЮНЮНГ БЛА АЛГЪЫШЛАЙМА!!! АЛЛАХ САУЛУКЪ, НАСЫП, ИМАН БЕРСИН! МУРАТЛАРЫНГА ЖЕТ!
 
толковый чел)

С Днюхой Руслан!
 


Русик))) Алгъышлайма))) иманлы бол)) муратларынгъа джет)))
 
Пря-зря-вля-ю
 
Руслан, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Аллах саулукъ, насып, мамырлдынг берсин))) Имаанынг къаты болсун!!

С днюхом тебя)))
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын. Къууанч кюнлеринг кеб болсунла. Махтау, сый, намыс, адет, берекет болсун юйюгюзде. Узакъ емюрлю бол. Бюгюн сенге айтылгъан алгъышла, къабыл болсунла. Амин!
 
Былайда да бир-эки сёз къошайым. Аллах джашаунгу кесинг сюйгенча этсин. Джуукъларынгдан тенглерингден Аллах айырмасын. Барына да Аллах насыб берсин. Ала насыблы болсала, сени насыблы болмай амалынг джокъду.

Дагъыда бир айтырым. Бысагъатда джаш болгъанса да, джашауну бу къыйын джолуну тигине тинг энгишгесине да кесинги къарыунг джетеди. Аллах ол къарыунгу сенден алмасын, алай а, тинг энгишгеге къалай болса да, тигине чыкъгъан сагъатда къалтукъ тюбюнгден тутар адамынг болса, тынчракъ боллукду (кесим толу хапарлы тюлме, эшитгеними айта турама :muza Так вот, джуукъ заманда, ол къолтукъ тюбюнге кирлик адамны табарча Аллах этсин
 
С дынем рождения!!! Побольше сорлнечных дней в жизни, здоровья, счастья!
 
Ванхельсинг
Ары бир иги айт, эки авчарканг да сени къайгъылы болуб турлукъ тюлдюле хамандада, келликни бек къыйнамазла, къоркъмада келтире бер де
 
Ханума
мен да алай айтыб келин кельтиргенем))))))))0
 
Къарча,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма!
Этген муратларынг толу болсунла!
Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
 
с днюхой брат!!!всего и всегда!!!
 
Руслан, алгъышлайма!)))) Къууанч кюнлеринг кеб болсунла.
 
...шоб Вы в булочную на ней ездили
Иманлы, Насыплы, берекетли адам бол, басхан джеринг чагъа барырча!
 
Менда алгъылайма!!! Насыплы, саулукълу, иманлы бол!
 
Прими и мои поздравления)))Всех благ,здоровья и удачи))
 
Думаю, что Къарча у многих ассоциируется с образом настоящего горца, карачаево-балкарца. Уравновешенный, спокойный, вежливый, воспитанный, галантный, с чувством юмора, человек на которого всегда можно положиться, говорит немного, много делает.

Руслан! С днем рождения! Дай Аллах исполнения всего того о чем мечталось, того о чем еще будет мечтаться, и даже того, о чем не смелось мечтаться! Ну а проще - дай Бог счастья! Тебе, твоим близким, твоим друзьям, всем кто тебе дорог!
 
Онбеш джыл толду дейдиле сенге)))
Да джюз толубда алгъышлайыкъ сени)))
Алгъышлайма сени, къарачай тилни сюе билген форумчу тенгими)))
 
с днем варенья
 
Алгъышлайма къарча туугъан кюнюнг бла))Аллах муратларынга жетдирсин!!!!
 
Къарча
Алгъышлайма!Как бы ни был сложен путь, вернись из любого Крыма
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма) Аллах сюйген адамладан айырмасын, джюрегингде не муратларынг бар эсе, ол муратларынга джетдирсин!
 
Руслан, насыблы бол! Сени ёстюрген Анагъа да Аллах саулукъ берсин. Джюз джыл джашасын, насыбыгъызгъа къуаныб, еткен муратлары толуб! Сенича джашларыбыз миллетибизде кёб болсунла!
 
Къарнаш, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, юдегиннен къууан!
 
Руслан туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Этген муратларынг толу болсунла! Ачыкъ джюрегинги АЛЛАХ чырт мыдах этмесин! Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
Атынг алгъышлада айтылырча болсун!
Барыбызда, сенге не алгъышла эте эсек, аланы хаман сынаб, кезюнг бла кёрюб, къолунг бла тутуб турурча этсин Аллах!
Саулукъ, къууанч ичинде... узун ёмюрню джашаргъа Аллах буюрсун...
 
Алгъышлайма! Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Поздравляю Вас с праздником! Желаю всего самого хорошего, доброго, светлого и чистого!
Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Руслан алгъышлайма,Аллах кёп насып берсин.Атангы,Анангы узакъ ёмюрлю этсин.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный