Расширенный поиск
25 Июня  2026 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Эл тойса, тоймагъан, эл къойса, къоймагъан.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Тойгъан джерден туугъан джер игиди.
  • Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
  • Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Рысхы – насыбха къор.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Ашаса, ашамаса да, бёрюню ауузу – къан.
  • Окъ къызбайны джокълайды.
  • Хата – гитчеден.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Ат басханны джер билед.
  • Ёгюзню мюйюзлери ауурлукъ этмейдиле.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Болджал ишни бёрю ашар.
  • Къарын къуру болса, джюрек уру болур.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Таш ата билмеген, башына урур.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Сескекли кесин билдирир.
  • Чакъырылмагъан къонакъ къачан кетерин сормаз.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Ёгюзню мюйюзюнден тутадыла, адамны сёзюнден тутадыла.
  • Ёмюрлюк шохлукъну джел элтмез.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • «Ма», - дегенни билмесенг, «бер», - дегенни билмезсе.
  • Ач уят къоймаз.
  • Тил бла келеди джыр да.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Мени джылытмагъан кюн, меннге тиймесин!
  • Иги адамны бир сёзю эки болмаз.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
  • Джюрекге ариу – кёзге да ариу.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Qarcha, туугъан кюню бла алгъышлайма!
 
Поздравляю со знаменательной датой одного из старейших и выдающихся форумчан! С Днём Рождения Руслан, желаю тебе успехов, реализации всех планов, здоровья и счастья.
 
оооооооооо... ))) ТУУГЪАН КЮНЮНГ БЛА АЛГЪЫШЛАЙМА!!! АЛЛАХ САУЛУКЪ, НАСЫП, ИМАН БЕРСИН! МУРАТЛАРЫНГА ЖЕТ!
 
толковый чел)

С Днюхой Руслан!
 


Русик))) Алгъышлайма))) иманлы бол)) муратларынгъа джет)))
 
Пря-зря-вля-ю
 
Руслан, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма. Аллах саулукъ, насып, мамырлдынг берсин))) Имаанынг къаты болсун!!

С днюхом тебя)))
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын. Къууанч кюнлеринг кеб болсунла. Махтау, сый, намыс, адет, берекет болсун юйюгюзде. Узакъ емюрлю бол. Бюгюн сенге айтылгъан алгъышла, къабыл болсунла. Амин!
 
Былайда да бир-эки сёз къошайым. Аллах джашаунгу кесинг сюйгенча этсин. Джуукъларынгдан тенглерингден Аллах айырмасын. Барына да Аллах насыб берсин. Ала насыблы болсала, сени насыблы болмай амалынг джокъду.

Дагъыда бир айтырым. Бысагъатда джаш болгъанса да, джашауну бу къыйын джолуну тигине тинг энгишгесине да кесинги къарыунг джетеди. Аллах ол къарыунгу сенден алмасын, алай а, тинг энгишгеге къалай болса да, тигине чыкъгъан сагъатда къалтукъ тюбюнгден тутар адамынг болса, тынчракъ боллукду (кесим толу хапарлы тюлме, эшитгеними айта турама :muza Так вот, джуукъ заманда, ол къолтукъ тюбюнге кирлик адамны табарча Аллах этсин
 
С дынем рождения!!! Побольше сорлнечных дней в жизни, здоровья, счастья!
 
Ванхельсинг
Ары бир иги айт, эки авчарканг да сени къайгъылы болуб турлукъ тюлдюле хамандада, келликни бек къыйнамазла, къоркъмада келтире бер де
 
Ханума
мен да алай айтыб келин кельтиргенем))))))))0
 
Къарча,туугъан кюнюнг бла алгъышлайма!
Этген муратларынг толу болсунла!
Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
 
с днюхой брат!!!всего и всегда!!!
 
Руслан, алгъышлайма!)))) Къууанч кюнлеринг кеб болсунла.
 
...шоб Вы в булочную на ней ездили
Иманлы, Насыплы, берекетли адам бол, басхан джеринг чагъа барырча!
 
Менда алгъылайма!!! Насыплы, саулукълу, иманлы бол!
 
Прими и мои поздравления)))Всех благ,здоровья и удачи))
 
Думаю, что Къарча у многих ассоциируется с образом настоящего горца, карачаево-балкарца. Уравновешенный, спокойный, вежливый, воспитанный, галантный, с чувством юмора, человек на которого всегда можно положиться, говорит немного, много делает.

Руслан! С днем рождения! Дай Аллах исполнения всего того о чем мечталось, того о чем еще будет мечтаться, и даже того, о чем не смелось мечтаться! Ну а проще - дай Бог счастья! Тебе, твоим близким, твоим друзьям, всем кто тебе дорог!
 
Онбеш джыл толду дейдиле сенге)))
Да джюз толубда алгъышлайыкъ сени)))
Алгъышлайма сени, къарачай тилни сюе билген форумчу тенгими)))
 
с днем варенья
 
Алгъышлайма къарча туугъан кюнюнг бла))Аллах муратларынга жетдирсин!!!!
 
Къарча
Алгъышлайма!Как бы ни был сложен путь, вернись из любого Крыма
 
Алгъышлайма)) Насыблы бол, кеб джаша, муратларынг толсунла. Аллах джуукъларынгдан, тенглеринден айырмасын.
 
Туугъан кюнюнг бла алгъышлайма) Аллах сюйген адамладан айырмасын, джюрегингде не муратларынг бар эсе, ол муратларынга джетдирсин!
 
Руслан, насыблы бол! Сени ёстюрген Анагъа да Аллах саулукъ берсин. Джюз джыл джашасын, насыбыгъызгъа къуаныб, еткен муратлары толуб! Сенича джашларыбыз миллетибизде кёб болсунла!
 
Къарнаш, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Насыблы бол, юдегиннен къууан!
 
Руслан туугъан кюнюнг бла алгъышлайма! Этген муратларынг толу болсунла! Ачыкъ джюрегинги АЛЛАХ чырт мыдах этмесин! Джашаунгдан къуаныб джаша. Насыблы бол!
Атынг алгъышлада айтылырча болсун!
Барыбызда, сенге не алгъышла эте эсек, аланы хаман сынаб, кезюнг бла кёрюб, къолунг бла тутуб турурча этсин Аллах!
Саулукъ, къууанч ичинде... узун ёмюрню джашаргъа Аллах буюрсун...
 
Алгъышлайма! Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Поздравляю Вас с праздником! Желаю всего самого хорошего, доброго, светлого и чистого!
Аллах насыб, саулукъ берсин!
 
Руслан алгъышлайма,Аллах кёп насып берсин.Атангы,Анангы узакъ ёмюрлю этсин.
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 8 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный