Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Джарлы тюеге минсе да, ит къабар.
  • Агъач халкъгъа алтынды, иссиликге салкъынды.
  • Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
  • Ёмюрлюк шохлукъну джел элтмез.
  • Айырылмаз джууугъунга, унутмаз сёзню айтма.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Нёгерсизни джолу узун.
  • Къызны минг тилер, бир алыр.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Уллу суу бла уллу ауруудан башынгы сакъла.
  • Къонакъны къачан кетерин сорма, къачан келлигин сор.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Аллахха ийнаннган кишини, Аллах онгдурур ишин.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Иги адамны бир сёзю эки болмаз.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
  • Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Къыз чыгъаргъан – къызыл къымжа.
  • Хар ишни да аллы къыйынды.
  • Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
  • Къарнынг бла ёч алма.
  • Гыдай эчки суугъа къараб, мюйюзле кёрмесе, джашма алкъын, дегенди.
  • Тюзлюк шохлукъну бегитир.
  • Къар – келтирди, суу – элтди.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Ариу сёз – джаннга азыкъ, аман сёз – башха къазыкъ.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Суу ичген шауданынга тюкюрме.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Чомартха Тейри да борчлуду.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Босагъа таш юйге кирмей эди, тыбыр таш эшикге чыкъмай эди.
  • Ёнгкюч къууана барыр, джылай келир.
  • Эр сокъур болсун, къатын тилсиз болсун.
  • Джукъу тёшек сайламайды.
  • Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Атынг аманнга чыкъгъандан эсе, джанынг тамагъынгдан чыкъсын.
  • Бал чибинни ургъаны – ачы, балы – татлы.
  • Ашхы адам – халкъ байлыгъы, ашхы джер – джашау байлыгъы.
  • Адамны аты башхача, акъылы да башхады.

 

Страницы: 1 2 3 След.
RSS
Къурманыгъыз къабыл болсун!!!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун, аджалыгыз сабыр болсун, емюрюгюз узакъ болсун, юйюгюз насыпдан, къуанчдан толсун! Келир бу заманга да къуанч бла джетеик!!! :smt006 :smt006 :smt006
 
Кюнюгюз ашхы болсун, Джашаугъуз узакъ болсун, Хурджунугъуз къалын болсун, Насыбыгъыз эркин болсун, Ариулулугъузну Аллах алмасын, Саулугъугъузну Аллах къызгъанмасын, Джууугъузну Аллах джарсытмасын, Юйдегигизден Аллах айырмасын. :smt007
 
Биргелей! :smt001 Поздравляю всех верующих с сегодняшним праздником! Желаю нам всем, чтобы Аллах укреплял нашу веру! Добра Вам и Вашим семьям! :smt001
 
[b:c1391ddfad]Айшат[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Гошаях бийче[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Фортуна Фиделя)))[/b:c1391ddfad], Биргелей. Кели бу заманнгада къуанч бла джетеик :smt006 )
 
Аминь ! РахматуЛЛа уа Баракатух !
 
Амин аллах))) :smt041 Биргелей))) :smt127
 
Биргелей :smt001
 
:smt001 Амин Аллах! :smt001
 
AŞHI SAVLUKLU ERKİN NASIPLI KÜNLE TİL LEYME ATACURTTAGI BILA DÜNYANI KALAYINDA KARAÇAY KANI TAŞIGAN KİMLE BAR ESEDE HAR KAYDA KAVKAZLI BAR ESEDE KURMAN BAYRAMLARI KABUL BOLSUN CARATGAN ALLAHDAN SAVKALIGIZ AŞHI KÜNLÜ BOLUGUZ ANT li AS ALAN LA CARIK KÜNLÜ BOLUGUZ :smt024 :smt023 :smt006
 
АМИН АЛЛАХ!!!! БИРГЕЛЕЙ)))
 
[i:a58ab084eb] Биргелей. Келир бу замангада къууанч бла джетеик.[/i:a58ab084eb]
 
[color=green:6af639a0ee][i:6af639a0ee][b:6af639a0ee]Сегодня день стояния на горе Арафат в Мекке, а завтра по всему миру вступает в свои права один из самых почитаемых мусульманами праздников - Къурман-Байрам! На памяти это один из самых семейных, теплых праздников моего детства. К сожалению, сейчас не всегда удается быть именно на Къурман со всей своей родней! Поэтому всем, кому это удается и остальным нашим форумчанам желаю: кесилген къурманлыкъла, этилген дуала, намазла къабыл болсунла. Ичигизден тутхан муратларыгъыз эшитилиб, къолугъуз бла тутарча болугъуз! Аллах джууукъларыгъызны саулукъдан-эсенликтен айырмасын. Къарт тёлюбюз сыйы бла джашарча болсунла, джаш тёлюбюз адети бла джашнарча болсунла. Бу сыйлы кюнледе къууанч бла насыбдна толусун тёгерек! Амин Аллах! Алгъышлайма![/b:6af639a0ee][/i:6af639a0ee][/color:6af639a0ee] :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:2ff80222ea]inessa[/b:2ff80222ea], амин Аллах))) биргелей :smt127 :smt006 Къурманыгъыз къабыл болсун, багъалы джамагъат! :smt127 :smt127 :smt127
 
Байрам бла алгъышлайма... Аллах этилген къуллукъланы къабыл этсин... саулукъ бла насыб берсин барыгъызгъа да... келир бу заманнга къууанч бла, саулукъ бла джетер насыб берсин Аллах... джуукъларыгъыздан замансыз айырмасын... муратларыгъызны толтурсун...)) Къабыл болсун....
 
Алгъышлайма!!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Келир бу заманга да сау-эсен, къуанч бла джетеймк!!! :smt127
 
Къабыл болсун курманыгъыз! Болсун къабыл къурманыгъыз!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Къурманыгъыз болсун къабыл!!!! :smt003 просто не хотелось повторяться)))))
 
Къабыл болсун! Келир Къурмангада къуач бла, сау эсен джетеик. :smt127
 
Дорогие форумчане, С ПРАЗДНИКОМ ВАС!!!))) :smt127 :smt127 :smt127 Къурмагыгъыз къабыл болсун!!!))) Ёмюрюгюз узакъ, насыблы болсун!!!))) :smt121 Келир бу заманга къууанч бла джетейик!!!))) :smt006 :smt127
 
Къабыл болсун
 
Алгъышлайма, Къурманыгъыз кабыл болсун )) Сау-эсен, насыб бла, къууанч бла, келир бу заманга джетеикъ))
 
От всего сердца поздравляю с вас с праздником Курман Байрам.Да будет доволен вами Всевышний!Да примет Он ваше поклонение и одарит вас благами обоих миров!Здоровья и благоденствия вам и вашим близким! Къабыл болсун!
 
Дорогие братья и сестры, Джозеф)) поздравляю вас со священным праздником Къурман-Байрам, желаю мира и благоденствия вам и вашим семьям! Да будет доволен вами Аллах! может быть повторилась, но от души))
 
Всех с праздником! Аллах келир бу заманнгада къууанч бла сау эсен джетдирсин!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун! Аллах насыб берсин! келир бу заманнга да къууанч бла джетейик! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 Всех поздравляю!))
 
Сыйлы Къурман-байрам бла таза джюрекден алгъышлайма!Аллах къабыл этсин къурманлыкъланы,тиленген тилеклерибизни! Юйге тынчлыкъ,рахатлыкъ,эсенлик берсин! Бютеу миллетибизге да къаты иман,саулукъ,шохлукъ теджесин! Келир бу заманга да ауруусуз,къыйынсыз,къуанч халда джетерге буюрсун Аллах!
Страницы: 1 2 3 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам