Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Чомарт къолда мал къалмаз.
  • Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Игилик игилик бла сингдирилиучю затды.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Джашынгы кесинг юретмесенг, джашау юретир.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Итли къонакъ джарашмаз.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Экеулен сёлеше тура эселе, орталарына барыб кирме.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Ётюрюкню къуйругъу – бир тутум.
  • Ата – баланы уясы.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
  • Айранын берсенг, челегин да къызгъанма.
  • Аз айтсам, кёб ангылагъыз.
  • Тамчы таш тешер.
  • Билмезни кёзю кёрмез, этмезни къулагъы эшитмез.
  • Кюлме джашха – келир башха.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Кёз – сюйген джерде, къол – ауругъан джерде.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • Аджаллыгъа окъсуз шкок атылыр.
  • Ётюрюкню башын керти кесер.
  • Иги адам абынса да, джангылмаз.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
  • Билген билмегенни юретген адетди.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Къарыусузгъа кюлме, онгсузгъа тийме.
  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • Иги адамны бир сёзю эки болмаз.
  • Эки элинги тыйсанг, джети элде махталырса.
  • Зарда марда джокъ.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Алгъанда – джууукъ, бергенде – джау.
  • Сёлеш деб шай берген, тохта деб, сом берген.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Баланы адам этген анады.

 

Страницы: 1 2 3 След.
RSS
Къурманыгъыз къабыл болсун!!!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун, аджалыгыз сабыр болсун, емюрюгюз узакъ болсун, юйюгюз насыпдан, къуанчдан толсун! Келир бу заманга да къуанч бла джетеик!!! :smt006 :smt006 :smt006
 
Кюнюгюз ашхы болсун, Джашаугъуз узакъ болсун, Хурджунугъуз къалын болсун, Насыбыгъыз эркин болсун, Ариулулугъузну Аллах алмасын, Саулугъугъузну Аллах къызгъанмасын, Джууугъузну Аллах джарсытмасын, Юйдегигизден Аллах айырмасын. :smt007
 
Биргелей! :smt001 Поздравляю всех верующих с сегодняшним праздником! Желаю нам всем, чтобы Аллах укреплял нашу веру! Добра Вам и Вашим семьям! :smt001
 
[b:c1391ddfad]Айшат[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Гошаях бийче[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Фортуна Фиделя)))[/b:c1391ddfad], Биргелей. Кели бу заманнгада къуанч бла джетеик :smt006 )
 
Аминь ! РахматуЛЛа уа Баракатух !
 
Амин аллах))) :smt041 Биргелей))) :smt127
 
Биргелей :smt001
 
:smt001 Амин Аллах! :smt001
 
AŞHI SAVLUKLU ERKİN NASIPLI KÜNLE TİL LEYME ATACURTTAGI BILA DÜNYANI KALAYINDA KARAÇAY KANI TAŞIGAN KİMLE BAR ESEDE HAR KAYDA KAVKAZLI BAR ESEDE KURMAN BAYRAMLARI KABUL BOLSUN CARATGAN ALLAHDAN SAVKALIGIZ AŞHI KÜNLÜ BOLUGUZ ANT li AS ALAN LA CARIK KÜNLÜ BOLUGUZ :smt024 :smt023 :smt006
 
АМИН АЛЛАХ!!!! БИРГЕЛЕЙ)))
 
[i:a58ab084eb] Биргелей. Келир бу замангада къууанч бла джетеик.[/i:a58ab084eb]
 
[color=green:6af639a0ee][i:6af639a0ee][b:6af639a0ee]Сегодня день стояния на горе Арафат в Мекке, а завтра по всему миру вступает в свои права один из самых почитаемых мусульманами праздников - Къурман-Байрам! На памяти это один из самых семейных, теплых праздников моего детства. К сожалению, сейчас не всегда удается быть именно на Къурман со всей своей родней! Поэтому всем, кому это удается и остальным нашим форумчанам желаю: кесилген къурманлыкъла, этилген дуала, намазла къабыл болсунла. Ичигизден тутхан муратларыгъыз эшитилиб, къолугъуз бла тутарча болугъуз! Аллах джууукъларыгъызны саулукъдан-эсенликтен айырмасын. Къарт тёлюбюз сыйы бла джашарча болсунла, джаш тёлюбюз адети бла джашнарча болсунла. Бу сыйлы кюнледе къууанч бла насыбдна толусун тёгерек! Амин Аллах! Алгъышлайма![/b:6af639a0ee][/i:6af639a0ee][/color:6af639a0ee] :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:2ff80222ea]inessa[/b:2ff80222ea], амин Аллах))) биргелей :smt127 :smt006 Къурманыгъыз къабыл болсун, багъалы джамагъат! :smt127 :smt127 :smt127
 
Байрам бла алгъышлайма... Аллах этилген къуллукъланы къабыл этсин... саулукъ бла насыб берсин барыгъызгъа да... келир бу заманнга къууанч бла, саулукъ бла джетер насыб берсин Аллах... джуукъларыгъыздан замансыз айырмасын... муратларыгъызны толтурсун...)) Къабыл болсун....
 
Алгъышлайма!!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Келир бу заманга да сау-эсен, къуанч бла джетеймк!!! :smt127
 
Къабыл болсун курманыгъыз! Болсун къабыл къурманыгъыз!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Къурманыгъыз болсун къабыл!!!! :smt003 просто не хотелось повторяться)))))
 
Къабыл болсун! Келир Къурмангада къуач бла, сау эсен джетеик. :smt127
 
Дорогие форумчане, С ПРАЗДНИКОМ ВАС!!!))) :smt127 :smt127 :smt127 Къурмагыгъыз къабыл болсун!!!))) Ёмюрюгюз узакъ, насыблы болсун!!!))) :smt121 Келир бу заманга къууанч бла джетейик!!!))) :smt006 :smt127
 
Къабыл болсун
 
Алгъышлайма, Къурманыгъыз кабыл болсун )) Сау-эсен, насыб бла, къууанч бла, келир бу заманга джетеикъ))
 
От всего сердца поздравляю с вас с праздником Курман Байрам.Да будет доволен вами Всевышний!Да примет Он ваше поклонение и одарит вас благами обоих миров!Здоровья и благоденствия вам и вашим близким! Къабыл болсун!
 
Дорогие братья и сестры, Джозеф)) поздравляю вас со священным праздником Къурман-Байрам, желаю мира и благоденствия вам и вашим семьям! Да будет доволен вами Аллах! может быть повторилась, но от души))
 
Всех с праздником! Аллах келир бу заманнгада къууанч бла сау эсен джетдирсин!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун! Аллах насыб берсин! келир бу заманнга да къууанч бла джетейик! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 Всех поздравляю!))
 
Сыйлы Къурман-байрам бла таза джюрекден алгъышлайма!Аллах къабыл этсин къурманлыкъланы,тиленген тилеклерибизни! Юйге тынчлыкъ,рахатлыкъ,эсенлик берсин! Бютеу миллетибизге да къаты иман,саулукъ,шохлукъ теджесин! Келир бу заманга да ауруусуз,къыйынсыз,къуанч халда джетерге буюрсун Аллах!
Страницы: 1 2 3 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам