Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
  • Адам туугъан джеринде, ит тойгъан джеринде.
  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Ариу сёз – джаннга азыкъ, аман сёз – башха къазыкъ.
  • Джогъун бар этген, барын бал этген.
  • Душманны тышы – акъ, ичи – къара.
  • Къонакъ аз олтурур, кёб сынар.
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Болджал ишни бёрю ашар.
  • Аллахха ийнаннган кишини, Аллах онгдурур ишин.
  • Тик ёргени, тик энгишгеси да болады.
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Джашлыкъ этмеген, башлыкъ этмез.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Джолунга кёре – джюрюшюнг, джагъанга кёре – юлюшюнг.
  • Нёгерсизни джолу узун.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Биреуню эскиси биреуге джангы болмайды.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Уллу суу бла уллу ауруудан башынгы сакъла.
  • Къайгъы тюбю – тенгиз.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Орундукъ тюбюнде атылсам да, орта джиликме, де да айлан.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Бастасын ашагъан, хантусун да ичер.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Джюрекге ариу – кёзге да ариу.
  • Битмегеннге сакъал – танг.
  • Орну джокъну – сыйы джокъ.
  • Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
  • Джеринден айырылгъан – джети джылар, джуртундан айырылгъан – ёлгюнчю джылар.
  • Эри аманны, къатыны – аман.
  • Ата – билек, ана – джюрек!
  • Билим – акъылны чырагъы.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Кюн кёрмеген, кюн кёрсе, кюндюз чыракъ джандырыр.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Тюзлюк шохлукъну бегитир.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Ишге юренсин къоллары, халкъ бла болсун джоллары.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.

 

Страницы: 1 2 3 След.
RSS
Къурманыгъыз къабыл болсун!!!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун, аджалыгыз сабыр болсун, емюрюгюз узакъ болсун, юйюгюз насыпдан, къуанчдан толсун! Келир бу заманга да къуанч бла джетеик!!! :smt006 :smt006 :smt006
 
Кюнюгюз ашхы болсун, Джашаугъуз узакъ болсун, Хурджунугъуз къалын болсун, Насыбыгъыз эркин болсун, Ариулулугъузну Аллах алмасын, Саулугъугъузну Аллах къызгъанмасын, Джууугъузну Аллах джарсытмасын, Юйдегигизден Аллах айырмасын. :smt007
 
Биргелей! :smt001 Поздравляю всех верующих с сегодняшним праздником! Желаю нам всем, чтобы Аллах укреплял нашу веру! Добра Вам и Вашим семьям! :smt001
 
[b:c1391ddfad]Айшат[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Гошаях бийче[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Фортуна Фиделя)))[/b:c1391ddfad], Биргелей. Кели бу заманнгада къуанч бла джетеик :smt006 )
 
Аминь ! РахматуЛЛа уа Баракатух !
 
Амин аллах))) :smt041 Биргелей))) :smt127
 
Биргелей :smt001
 
:smt001 Амин Аллах! :smt001
 
AŞHI SAVLUKLU ERKİN NASIPLI KÜNLE TİL LEYME ATACURTTAGI BILA DÜNYANI KALAYINDA KARAÇAY KANI TAŞIGAN KİMLE BAR ESEDE HAR KAYDA KAVKAZLI BAR ESEDE KURMAN BAYRAMLARI KABUL BOLSUN CARATGAN ALLAHDAN SAVKALIGIZ AŞHI KÜNLÜ BOLUGUZ ANT li AS ALAN LA CARIK KÜNLÜ BOLUGUZ :smt024 :smt023 :smt006
 
АМИН АЛЛАХ!!!! БИРГЕЛЕЙ)))
 
[i:a58ab084eb] Биргелей. Келир бу замангада къууанч бла джетеик.[/i:a58ab084eb]
 
[color=green:6af639a0ee][i:6af639a0ee][b:6af639a0ee]Сегодня день стояния на горе Арафат в Мекке, а завтра по всему миру вступает в свои права один из самых почитаемых мусульманами праздников - Къурман-Байрам! На памяти это один из самых семейных, теплых праздников моего детства. К сожалению, сейчас не всегда удается быть именно на Къурман со всей своей родней! Поэтому всем, кому это удается и остальным нашим форумчанам желаю: кесилген къурманлыкъла, этилген дуала, намазла къабыл болсунла. Ичигизден тутхан муратларыгъыз эшитилиб, къолугъуз бла тутарча болугъуз! Аллах джууукъларыгъызны саулукъдан-эсенликтен айырмасын. Къарт тёлюбюз сыйы бла джашарча болсунла, джаш тёлюбюз адети бла джашнарча болсунла. Бу сыйлы кюнледе къууанч бла насыбдна толусун тёгерек! Амин Аллах! Алгъышлайма![/b:6af639a0ee][/i:6af639a0ee][/color:6af639a0ee] :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:2ff80222ea]inessa[/b:2ff80222ea], амин Аллах))) биргелей :smt127 :smt006 Къурманыгъыз къабыл болсун, багъалы джамагъат! :smt127 :smt127 :smt127
 
Байрам бла алгъышлайма... Аллах этилген къуллукъланы къабыл этсин... саулукъ бла насыб берсин барыгъызгъа да... келир бу заманнга къууанч бла, саулукъ бла джетер насыб берсин Аллах... джуукъларыгъыздан замансыз айырмасын... муратларыгъызны толтурсун...)) Къабыл болсун....
 
Алгъышлайма!!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Келир бу заманга да сау-эсен, къуанч бла джетеймк!!! :smt127
 
Къабыл болсун курманыгъыз! Болсун къабыл къурманыгъыз!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Къурманыгъыз болсун къабыл!!!! :smt003 просто не хотелось повторяться)))))
 
Къабыл болсун! Келир Къурмангада къуач бла, сау эсен джетеик. :smt127
 
Дорогие форумчане, С ПРАЗДНИКОМ ВАС!!!))) :smt127 :smt127 :smt127 Къурмагыгъыз къабыл болсун!!!))) Ёмюрюгюз узакъ, насыблы болсун!!!))) :smt121 Келир бу заманга къууанч бла джетейик!!!))) :smt006 :smt127
 
Къабыл болсун
 
Алгъышлайма, Къурманыгъыз кабыл болсун )) Сау-эсен, насыб бла, къууанч бла, келир бу заманга джетеикъ))
 
От всего сердца поздравляю с вас с праздником Курман Байрам.Да будет доволен вами Всевышний!Да примет Он ваше поклонение и одарит вас благами обоих миров!Здоровья и благоденствия вам и вашим близким! Къабыл болсун!
 
Дорогие братья и сестры, Джозеф)) поздравляю вас со священным праздником Къурман-Байрам, желаю мира и благоденствия вам и вашим семьям! Да будет доволен вами Аллах! может быть повторилась, но от души))
 
Всех с праздником! Аллах келир бу заманнгада къууанч бла сау эсен джетдирсин!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун! Аллах насыб берсин! келир бу заманнга да къууанч бла джетейик! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 Всех поздравляю!))
 
Сыйлы Къурман-байрам бла таза джюрекден алгъышлайма!Аллах къабыл этсин къурманлыкъланы,тиленген тилеклерибизни! Юйге тынчлыкъ,рахатлыкъ,эсенлик берсин! Бютеу миллетибизге да къаты иман,саулукъ,шохлукъ теджесин! Келир бу заманга да ауруусуз,къыйынсыз,къуанч халда джетерге буюрсун Аллах!
Страницы: 1 2 3 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам