Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Окъугъан озар, окъумагъан тозар.
  • Атлыны кёрсе, джаяуну буту талыр.
  • Ачны эсинде – аш.
  • Къартны бурнун сюрт да, оноугъа тут.
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Адам боллукъ, атламындан белгили болур.
  • Келинни – келгинчи, бёркню кийгинчи кёр.
  • Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.
  • Адамны артындан къара сабан сюрме.
  • Узун джолну барсанг, бюгюн келирсе, къысха джолну барсанг, тамбла келирсе.
  • Кёбге таш атма.
  • Ким бла джюрюсенг, аны кёзю бла кёрюнюрсе.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
  • Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
  • Шайтан алдады, тюзлюк къаргъады.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Садакъачыны джаны – къапчыгъында.
  • Сакъалы текени да бар, мыйыгъы киштикни да бар.
  • Тили узунну, намысы – къысха.
  • Къазанчы аман болса, къазаны къайнамаз.
  • Кийимни бичсенг, кенг бич, тар этген къыйын тюлдю.
  • Эркишини аманы тиширыуну джылатыр.
  • Бир абыннган – минг сюрюнюр.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Суу кетер, таш къалыр.
  • Намыс сатылыб алынмайды.
  • Джогъун бар этген, барын бал этген.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Таш бла ургъанны, аш бла ур.
  • Олтуруб кёрюнмей эди да, ёрге туруб кёрюне эди.
  • Эки къатын алгъанны къулагъы тынгнгаймаз.
  • Ач къарным, тынч къулагъым.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Атынг аманнга чыкъгъандан эсе, джанынг тамагъынгдан чыкъсын.
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Чарсда алчыны эл кёреди.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Джерни букъусу кёкге къонмаз.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.

 

Страницы: 1 2 3 След.
RSS
Къурманыгъыз къабыл болсун!!!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун, аджалыгыз сабыр болсун, емюрюгюз узакъ болсун, юйюгюз насыпдан, къуанчдан толсун! Келир бу заманга да къуанч бла джетеик!!! :smt006 :smt006 :smt006
 
Кюнюгюз ашхы болсун, Джашаугъуз узакъ болсун, Хурджунугъуз къалын болсун, Насыбыгъыз эркин болсун, Ариулулугъузну Аллах алмасын, Саулугъугъузну Аллах къызгъанмасын, Джууугъузну Аллах джарсытмасын, Юйдегигизден Аллах айырмасын. :smt007
 
Биргелей! :smt001 Поздравляю всех верующих с сегодняшним праздником! Желаю нам всем, чтобы Аллах укреплял нашу веру! Добра Вам и Вашим семьям! :smt001
 
[b:c1391ddfad]Айшат[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Гошаях бийче[/b:c1391ddfad], [b:c1391ddfad]Фортуна Фиделя)))[/b:c1391ddfad], Биргелей. Кели бу заманнгада къуанч бла джетеик :smt006 )
 
Аминь ! РахматуЛЛа уа Баракатух !
 
Амин аллах))) :smt041 Биргелей))) :smt127
 
Биргелей :smt001
 
:smt001 Амин Аллах! :smt001
 
AŞHI SAVLUKLU ERKİN NASIPLI KÜNLE TİL LEYME ATACURTTAGI BILA DÜNYANI KALAYINDA KARAÇAY KANI TAŞIGAN KİMLE BAR ESEDE HAR KAYDA KAVKAZLI BAR ESEDE KURMAN BAYRAMLARI KABUL BOLSUN CARATGAN ALLAHDAN SAVKALIGIZ AŞHI KÜNLÜ BOLUGUZ ANT li AS ALAN LA CARIK KÜNLÜ BOLUGUZ :smt024 :smt023 :smt006
 
АМИН АЛЛАХ!!!! БИРГЕЛЕЙ)))
 
[i:a58ab084eb] Биргелей. Келир бу замангада къууанч бла джетеик.[/i:a58ab084eb]
 
[color=green:6af639a0ee][i:6af639a0ee][b:6af639a0ee]Сегодня день стояния на горе Арафат в Мекке, а завтра по всему миру вступает в свои права один из самых почитаемых мусульманами праздников - Къурман-Байрам! На памяти это один из самых семейных, теплых праздников моего детства. К сожалению, сейчас не всегда удается быть именно на Къурман со всей своей родней! Поэтому всем, кому это удается и остальным нашим форумчанам желаю: кесилген къурманлыкъла, этилген дуала, намазла къабыл болсунла. Ичигизден тутхан муратларыгъыз эшитилиб, къолугъуз бла тутарча болугъуз! Аллах джууукъларыгъызны саулукъдан-эсенликтен айырмасын. Къарт тёлюбюз сыйы бла джашарча болсунла, джаш тёлюбюз адети бла джашнарча болсунла. Бу сыйлы кюнледе къууанч бла насыбдна толусун тёгерек! Амин Аллах! Алгъышлайма![/b:6af639a0ee][/i:6af639a0ee][/color:6af639a0ee] :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:2ff80222ea]inessa[/b:2ff80222ea], амин Аллах))) биргелей :smt127 :smt006 Къурманыгъыз къабыл болсун, багъалы джамагъат! :smt127 :smt127 :smt127
 
Байрам бла алгъышлайма... Аллах этилген къуллукъланы къабыл этсин... саулукъ бла насыб берсин барыгъызгъа да... келир бу заманнга къууанч бла, саулукъ бла джетер насыб берсин Аллах... джуукъларыгъыздан замансыз айырмасын... муратларыгъызны толтурсун...)) Къабыл болсун....
 
Алгъышлайма!!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Келир бу заманга да сау-эсен, къуанч бла джетеймк!!! :smt127
 
Къабыл болсун курманыгъыз! Болсун къабыл къурманыгъыз!! Къурманыгъыз къабыл болсун!!! Къурманыгъыз болсун къабыл!!!! :smt003 просто не хотелось повторяться)))))
 
Къабыл болсун! Келир Къурмангада къуач бла, сау эсен джетеик. :smt127
 
Дорогие форумчане, С ПРАЗДНИКОМ ВАС!!!))) :smt127 :smt127 :smt127 Къурмагыгъыз къабыл болсун!!!))) Ёмюрюгюз узакъ, насыблы болсун!!!))) :smt121 Келир бу заманга къууанч бла джетейик!!!))) :smt006 :smt127
 
Къабыл болсун
 
Алгъышлайма, Къурманыгъыз кабыл болсун )) Сау-эсен, насыб бла, къууанч бла, келир бу заманга джетеикъ))
 
От всего сердца поздравляю с вас с праздником Курман Байрам.Да будет доволен вами Всевышний!Да примет Он ваше поклонение и одарит вас благами обоих миров!Здоровья и благоденствия вам и вашим близким! Къабыл болсун!
 
Дорогие братья и сестры, Джозеф)) поздравляю вас со священным праздником Къурман-Байрам, желаю мира и благоденствия вам и вашим семьям! Да будет доволен вами Аллах! может быть повторилась, но от души))
 
Всех с праздником! Аллах келир бу заманнгада къууанч бла сау эсен джетдирсин!
 
Къурманыгъыз къабыл болсун! Аллах насыб берсин! келир бу заманнга да къууанч бла джетейик! :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 :smt127 Всех поздравляю!))
 
Сыйлы Къурман-байрам бла таза джюрекден алгъышлайма!Аллах къабыл этсин къурманлыкъланы,тиленген тилеклерибизни! Юйге тынчлыкъ,рахатлыкъ,эсенлик берсин! Бютеу миллетибизге да къаты иман,саулукъ,шохлукъ теджесин! Келир бу заманга да ауруусуз,къыйынсыз,къуанч халда джетерге буюрсун Аллах!
Страницы: 1 2 3 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам