- Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
- Аман адам элни бир-бирине джау этер.
- Кюлме джашха – келир башха.
- Тойгъан джерден туугъан джер игиди.
- Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
- Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
- Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
- Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
- Босагъа таш юйге кирмей эди, тыбыр таш эшикге чыкъмай эди.
- Къарнынг къанлынга кийирир.
- Кёбню кёрген – кёб билир.
- Кёбге таш атма.
- Дуния аламаты сен эсенг да, игиме деб айтма.
- Илму – джашауну джолу.
- Джашда акъыл джокъ, къартда къарыу джокъ.
- Танг атмайма десе да, кюн къоярыкъ тюйюлдю.
- Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
- Къартны сыйын кёрмеген, къартлыгъында сыйлы болмаз.
- Кёб джашагъан – кёб билир.
- Ариу джол аджал келтирмез.
- Адамгъа аман кюн соруб келмейди.
- Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
- Акъыл сабырлыкъ берир.
- Кийимни бичсенг, кенг бич, тар этген къыйын тюлдю.
- Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
- Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
- Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
- Ауузу аманнга «иги», деме.
- Къарнынг бла ёч алма.
- Кёлю джокъну – джолу джокъ.
- Бети къызарыучу адамны, джюреги харам болмаз.
- Иши джокъну, сыйы джокъ.
- Аз сёлеш, кёб ишле.
- Тойну къарнашы – харс, джырны къарнашы – эжиу.
- Ач да бол, токъ да бол – намысынга бек бол.
- Къулакъдан эсе, кёзге ышан.
- Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
- Аманнга алтын чыдамаз.
- Уллу суу бла уллу ауруудан башынгы сакъла.
- Насыб бютеу халкъны юлюшюдю.
- Алма терегинден кери кетмез.
- Къарнынг ауруса, ауузунгу тый
- От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
- Аман къатын сабий табса, бий болур…
- Кесине оноу эте билмеген, халкъына да эте билмез.
- Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.
- Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
- Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
- Гыдай эчки суугъа къараб, мюйюзле кёрмесе, джашма алкъын, дегенди.
- Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
Вот такая я!
|
чамчы болурса дейме алай болгъанлай :smt003 :smt005
|
|
|
|
|
|
:smt005 Айшат,а я тоже сначала подумала как и твоя тетя.
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
позавчера)) собираю утром племянника в школу. первоклашка.. оделся, умылся, позавтракал. вроде все сделали. куртку одела, шапка на месте, все проверила. стишок повторили. ашырдым..)) села.. через 10 минут звонок в дверь) открываю..смотрит на меня огромными глазами: "а портфель?!!".. блиин :smt124
бегу, выношу портфель..говорю: "только маме не говори".
|
|
|
|
|
|
))расскажу историю...с фамилией (правда наверно нальчикских больше рассмешит))...
в общем лет 5 назад...еду в автобусе на работу (десятый номер, который ехал бешено, Калаями обвешанный)))...из села...слава Богу автобус был почти пустой...сижу у окошка...как всегда вся в образе :smt003 в своих мыслях (мечтах))...едем по Кирова...водитель смотрит в зеркало заднего вида... :smt003 прямо на меня (ну или мне так показалось)...и говорит: Байсултанова! выходите?!
тут я вскакиваю...и на весь автобус...говорю: Нет! Я на следующей!
все на меня смотрят, как на дуру)))...оказывается просто была остановка на улице "Байсултанова"))))
с тех пор меня дома дразнят...персональным автобусом...который возит только одну байсултанову))))
|
|
|
|
|
|
[b:75d8396989]Halimat[/b:75d8396989], сюжет для ералаша :smt003
[b:75d8396989]Дымка[/b:75d8396989], :smt129 а что значит "Калаями обвешанный"? :smt017
|
|
|
|
|
|
[b:3bc94b1873]Дымка[/b:3bc94b1873], [b:3bc94b1873]Halimat[/b:3bc94b1873], :smt129
|
|
|
|
|
|
[b:a5484bd6c7]aIien[/b:a5484bd6c7], )))калаями - называют нас балкарцев...)) а этот номер *10*...ездил в самое калайское село)) хасанью)) вечно забитый, и столько смешных историй всегда было...одну сейчас в девичнике расскажу...а то неформатная..)))))
|
|
|
|
|
|
[b:7bc033a8c4]Halimat[/b:7bc033a8c4], у меня бы он ещё и оказался виноватым :smt003
[b:7bc033a8c4]Дымка[/b:7bc033a8c4], будь как все, вот тебе автобус :smt129
|
|
|
|
|
|
[b:7b3b1dd2a0]Гошаях бийче[/b:7b3b1dd2a0], :smt003
[b:7b3b1dd2a0]Дымка[/b:7b3b1dd2a0],
|
|||
|
|
|
|
[b:41f6849c56]Дымка[/b:41f6849c56], :smt129 :smt129 :smt129
класс история :smt005
а я жила как раз в доме где 10 на Кирова поворачивает :smt128 :smt007
|
|
|
|
|
|
[b:0a8854bf7b]Дымка[/b:0a8854bf7b], :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
|
|
|
|
|
|
:smt129 Ха-ха...Мда уж...Алай да болуучуду.
|
|
|
|
|
|
[b:4c8dff24c6]Дымка[/b:4c8dff24c6], :smt023 :smt129 :smt044 :smt044 :smt044
|
|
|
|
|
|
[b:8761602a24]Дымка[/b:8761602a24], а в какой теме твоя не форматная история,я тоже хооочу прочитать :smt022
|
|
|
|
|
|
[b:50d1e0f8f4]The girl of mountains[/b:50d1e0f8f4], )))а я ее так и не рассказала :smt002
случилось со мной, на днях...следующее))...
надо было подключить в офис...интернет...первый день...еду в ЮТК на Кулиева))...ну в общем там типа парковки...короче я туда не смогла попасть)))) и задним ходом и передним на машине...попыталась...но не смогла)))) уехала...
второй день...встала рано утром и пошла пешком...припарковалась)))))) иду на маршрутку...сворачиваю с Кулиева в сторону ДК...на лужайке перед ДК...аккуратно лежат...рыжие, новые кожаные, мужские ботинки! глаз не оторвать))))
это наверно был прикол...может скрытая камера...не поняла, короче))))
может еще кто...там гулял?!))
|
|
|
|
|
|
[b:798f253bb8]дымка[/b:798f253bb8], весело)))))))
|
|
|
|
|
|
еще одна история блондинки...)))
везу Маму...в гости...в селе...дороги разбитые (убитые))...пытаюсь объехать яму...выезжаю на встречку...и навстречу машина...я спокойно еду дальше (никаких попыток вернуться на свою полосу))...Мама говорит: Лейля ол аллынгда мешнаны жолуна чыкъгъанса...тыйыб тураса...!
я отвечаю: Мам! ну он же мужчина!)))) и должен уступить....!))))
слава Богу...оказался настоящим мужчиной)))) уступил...))
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|||
Читают тему (гостей: 1)

