- Айтылгъан буйрукъ, сёгюлмез
- Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
- Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
- Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
- Бичгенде ашыкъма, тикгенде ашыкъ.
- Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
- Эки къатын алгъанны къулагъы тынгнгаймаз.
- Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
- Ышармагъан – кюлмез, кюлмеген – къууанчны билмез.
- Биреуге аманлыкъны тилеме да, кесинге ашхылыкъны тиле.
- Байма, деб да, къууанма, джарлыма, деб да, джылама.
- Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
- Тил бла келеди джыр да.
- Бойнуму джети джерден кессенг да, мен ол ишни этеллик тюлме.
- Рысхысына кёре, джаш ёсер, къышлыгъына кёре, мал ёсер.
- Иги адамны бир сёзю эки болмаз.
- Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
- Ауругъан – джашаудан умутчу.
- Байлыкъ тауусулур, билим тауусулмаз.
- Билимсиз иш бармаз.
- Атлыны кёрсе, джаяуну буту талыр.
- Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
- Ёлген эшек бёрюден къоркъмайды.
- Иесиз малны бёрю ашар.
- Джарлыны тону джаз битер.
- Юре билмеген ит, къонакъ келтирир.
- Кёзню ачылгъаны – иги, ауузну джабылгъаны – иги.
- Орундукъ тюбюнде атылсам да, орта джиликме, де да айлан.
- Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
- Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
- Ашлыкъны арба юйге келтирир, чана базаргъа элтир.
- Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
- Билим – акъылны чырагъы.
- Узун джолну барсанг, бюгюн келирсе, къысха джолну барсанг, тамбла келирсе.
- Окъумагъан сокъурду, сокъур ташха абыныр!
- Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
- Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
- Биреу къой излей, биреу той излей.
- Ёксюзню тилеги къабыл болур.
- Эринчекни аурууу – кёб.
- Къолунгдан къуймакъ ашатсанг да, атаны борчундан къутулмазса.
- Намыс сатылыб алынмайды.
- Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
- Аман эсирсе, юйюн ояр.
- Кюн – узун, ёмюр – къысха.
- Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
- Махтаннган къыз, тойда джукълар.
- Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
- Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
- Алтыда кюлмеген, алтмышда кюлмез.
Вот такая я!
|
чамчы болурса дейме алай болгъанлай :smt003 :smt005
|
|
|
|
|
|
:smt005 Айшат,а я тоже сначала подумала как и твоя тетя.
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
позавчера)) собираю утром племянника в школу. первоклашка.. оделся, умылся, позавтракал. вроде все сделали. куртку одела, шапка на месте, все проверила. стишок повторили. ашырдым..)) села.. через 10 минут звонок в дверь) открываю..смотрит на меня огромными глазами: "а портфель?!!".. блиин :smt124
бегу, выношу портфель..говорю: "только маме не говори".
|
|
|
|
|
|
))расскажу историю...с фамилией (правда наверно нальчикских больше рассмешит))...
в общем лет 5 назад...еду в автобусе на работу (десятый номер, который ехал бешено, Калаями обвешанный)))...из села...слава Богу автобус был почти пустой...сижу у окошка...как всегда вся в образе :smt003 в своих мыслях (мечтах))...едем по Кирова...водитель смотрит в зеркало заднего вида... :smt003 прямо на меня (ну или мне так показалось)...и говорит: Байсултанова! выходите?!
тут я вскакиваю...и на весь автобус...говорю: Нет! Я на следующей!
все на меня смотрят, как на дуру)))...оказывается просто была остановка на улице "Байсултанова"))))
с тех пор меня дома дразнят...персональным автобусом...который возит только одну байсултанову))))
|
|
|
|
|
|
[b:75d8396989]Halimat[/b:75d8396989], сюжет для ералаша :smt003
[b:75d8396989]Дымка[/b:75d8396989], :smt129 а что значит "Калаями обвешанный"? :smt017
|
|
|
|
|
|
[b:3bc94b1873]Дымка[/b:3bc94b1873], [b:3bc94b1873]Halimat[/b:3bc94b1873], :smt129
|
|
|
|
|
|
[b:a5484bd6c7]aIien[/b:a5484bd6c7], )))калаями - называют нас балкарцев...)) а этот номер *10*...ездил в самое калайское село)) хасанью)) вечно забитый, и столько смешных историй всегда было...одну сейчас в девичнике расскажу...а то неформатная..)))))
|
|
|
|
|
|
[b:7bc033a8c4]Halimat[/b:7bc033a8c4], у меня бы он ещё и оказался виноватым :smt003
[b:7bc033a8c4]Дымка[/b:7bc033a8c4], будь как все, вот тебе автобус :smt129
|
|
|
|
|
|
[b:7b3b1dd2a0]Гошаях бийче[/b:7b3b1dd2a0], :smt003
[b:7b3b1dd2a0]Дымка[/b:7b3b1dd2a0],
|
|||
|
|
|
|
[b:41f6849c56]Дымка[/b:41f6849c56], :smt129 :smt129 :smt129
класс история :smt005
а я жила как раз в доме где 10 на Кирова поворачивает :smt128 :smt007
|
|
|
|
|
|
[b:0a8854bf7b]Дымка[/b:0a8854bf7b], :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
|
|
|
|
|
|
:smt129 Ха-ха...Мда уж...Алай да болуучуду.
|
|
|
|
|
|
[b:4c8dff24c6]Дымка[/b:4c8dff24c6], :smt023 :smt129 :smt044 :smt044 :smt044
|
|
|
|
|
|
[b:8761602a24]Дымка[/b:8761602a24], а в какой теме твоя не форматная история,я тоже хооочу прочитать :smt022
|
|
|
|
|
|
[b:50d1e0f8f4]The girl of mountains[/b:50d1e0f8f4], )))а я ее так и не рассказала :smt002
случилось со мной, на днях...следующее))...
надо было подключить в офис...интернет...первый день...еду в ЮТК на Кулиева))...ну в общем там типа парковки...короче я туда не смогла попасть)))) и задним ходом и передним на машине...попыталась...но не смогла)))) уехала...
второй день...встала рано утром и пошла пешком...припарковалась)))))) иду на маршрутку...сворачиваю с Кулиева в сторону ДК...на лужайке перед ДК...аккуратно лежат...рыжие, новые кожаные, мужские ботинки! глаз не оторвать))))
это наверно был прикол...может скрытая камера...не поняла, короче))))
может еще кто...там гулял?!))
|
|
|
|
|
|
[b:798f253bb8]дымка[/b:798f253bb8], весело)))))))
|
|
|
|
|
|
еще одна история блондинки...)))
везу Маму...в гости...в селе...дороги разбитые (убитые))...пытаюсь объехать яму...выезжаю на встречку...и навстречу машина...я спокойно еду дальше (никаких попыток вернуться на свою полосу))...Мама говорит: Лейля ол аллынгда мешнаны жолуна чыкъгъанса...тыйыб тураса...!
я отвечаю: Мам! ну он же мужчина!)))) и должен уступить....!))))
слава Богу...оказался настоящим мужчиной)))) уступил...))
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|||
Читают тему (гостей: 1)

