- Телиге акъыл салгъандан эсе, ёлгеннге джан салырса.
- Джахил болса анасы, не билликди баласы?
- Тилчи бир сагъатха айлыкъ хата этер.
- Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
- Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
- Садакъачыны джаны – къапчыгъында.
- Атынг аманнга чыкъгъандан эсе, джанынг тамагъынгдан чыкъсын.
- Аджашхан тёгерек айланыр.
- Уруну арты – къуру.
- Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
- Кийим тукъум сордурур.
- Иги – алгъыш этер, аман – къаргъыш этер.
- Аш берме да, къаш бер.
- Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
- Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
- Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
- Ач келгенни – тойдур, кеч келгенни – къондур.
- Эр сокъур болсун, къатын тилсиз болсун.
- Ат да турмайды бир териде.
- Ашына кёре табагъы, балына кёре къалагъы.
- Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
- Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
- Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
- Тюзлюк тас болмайды.
- Бек анасы джыламаз.
- Эшекге миннген – биринчи айыб, андан джыгъылгъан – экинчи айыб.
- Болджал ишни бёрю ашар.
- Илму – джашауну джолу.
- Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
- Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
- Адамны аты башхача, акъылы да башхады.
- Аман хансны – урлугъу кёб.
- Айтылгъан сёз ызына къайтмаз.
- Адам сёзюнден белгили.
- Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
- Джыйырма къойну юч джыйырма эбзе кюте эди.
- Къарт болгъан джерде, берекет болур, сабий болгъан джерде, оюн болур.
- Акъылсызны джууукъгъа алма, акъыллыны кенгнге салма.
- Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
- Джылкъыдан – ат чыгъар, тукъумдан – джаш чыгъар.
- Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
- Тенгинг джокъ эсе – изле, бар эсе – сакъла!
- Мухар, кеси тойса да, кёзю тоймаз.
- Ёлмесенг да, къарт дамы болмазса?
- Эркишиге тары кебек танг кёрюнюр.
- Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
- Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
- Кёл – къызбай, къол – батыр.
- Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
- Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
Наши любимые фильмы.
|
[b:d68b0b90a7]Obi-Wan[/b:d68b0b90a7], :smt003 то есть ты их не смотрел)))
|
|
|
|
|
|
[b:30700db9fe]Obi-Wan[/b:30700db9fe],
|
|||
|
|
|
|
[b:855727d4c8]Дымка[/b:855727d4c8], +1 )
|
|
|
|
|
|
1. Амели
все хочу посмотреть... и никак))
2. Титаник
можно еще раз посмотреть))
3. Вечное сияние чистого разума
я в него не очень врубилась)) но идея/философия понравилась...
4. Бойцовский клуб
ХЗ (с)))
5. Пираты Карибского моря
смотрю, буду смотреть))
6. Зеленая миля
хороший фильм...
7. Реквием по мечте.
хотела бы его *не смотреть*... тяжелый
8. Достучаться до небес
не помню)))
9. Эффект бабочки
сложно... тяжеловато
10. Форрест Гамп
не помню))
11. Интервью с вампиром
в этом жанре... одно из любимых...
12. Гарри Поттер
люблю с детьми смотреть))
13. Влюбись в меня, если осмелишься
актеры классные! и фильм... французский же)) про любоФФ))
14. Леон
классный))
15. В джазе только девушки
смотрела... как фильм *того времени* очень даже ничего))
16. Унесенные ветром
я люблю его)))
17. Сумерки
нет! первая часть... а все остальное не цепляет...
18. Парфюмер
хым... нууу на один раз можно...
19. Эдвард руки-ножницы
ХЗ
20. Дневник памяти
))хороший фильм... про любовь))
21. Жестокие игры
смотрела... несколько экранизаций... все понравились))
22. Загадочная история Бенджамина Баттона
на один раз... да!
23. Пятый элемент
не напрягая мозгов)) можно смотреть
24. Властелин колец
опять же... с детьми всегда смотрю))
25. Пролетая над гнездом кукушки
ХЗ
26. Реальная любовь
да...
27. Завтрак у Тиффани
)))прикольный фильм...
28. 99 франков
ХЗ
29. Алиса в стране чудес
да!
30. Бесславные ублюдки
я люблю такие фильмы))
31. Один дома
да!!
32. Сонная лощина
не очень помню))
33. Горбатая гора
смотрела, но мой ответ *нет*...
34. Послезавтра
ХЗ
35. Побег из Шоушенка
да!
36. Мулен Руж
))яркий фильм... да!
37. Такси
я что-то с него не очень прикалываюсь))
38. Матрица
не помню))
39. Прерванная жизнь
нуу... так себе, если честно...
40. Суини Тодд: демон-парикмахер с Флит-Стрит
ХЗ
41. Престиж
смотрела...
42. Я - легенда
ХЗ
43. Шоу Трумэна
ХЗ
44. Молчание ягнят
))страшный...
45. Иллюзионист
да!
46. Город грехов
)))не особо врубилась!
47. Криминальное чтиво
да...
48. Человек дождя
не помню
49. Мост в Терабитию
из детской серии... да!
50. 8 женщин
ХЗ
51. Август Раш
ХЗ
52. Красота по-американски
нет! не нравится
53. Американская история Х
да!
54. Темный рыцарь
да))
55. Список Шиндлера
любимый фильм!
56. Элизабеттаун
ХЗ
57. Я, робот
ХЗ
58. Константин-повелитель тьмы
)))))страшный... смотрела только один эпизод... а потом всю ночь не спала((
59. Большой куш
ХЗ
60. Заводной апельсин
ХЗ
61. Другие
ХЗ
62. Страх и ненависть в Лас-Вегасе
ХЗ
63. Донни Дарко
ХЗ
64. Крупная рыба
да!
65. Хористы
ХЗ
66. Тутси
не помню))
67. Звездная пыль
да!
68. Наука сна
ХЗ
69. Тайное окно
ХЗ
70. Четыре комнаты
ХЗ
71. Отступники
да...
72. С широко закрытыми глазами
да
73. Однажды в Америке
ХЗ
74. Крестный отец
да)) классика жанра))
75. Хулиганы с Зеленой улицы
ХЗ
76. Шестое чувство
ХЗ
77. Что гложет Гилберта Грейпа?
ХЗ
78. Мальчик в полосатой пижаме
ХЗ
79. Битлджус
ХЗ
80. Укрощение строптивого
да..
81. Психо
ХЗ
82. Жизнь прекрасна
да)) заслужил оскара))
83. Эд Вуд
ХЗ
84. Общество мертвых поэтов
в очереди...
85. Завтрак на Плутоне
ХЗ
86. Куда приводят мечты
да...
87. Американский психопат
ХЗ
88. Восемь
ХЗ
89. Касабланка
Да! один из любимых))) черно-белых))
90. Бенни и Джун
ХЗ
91. Гордость и предубеждение
да... старый вариант больше нравится...
92. Дом у озера
да!!
93. Милые кости
ХЗ
94. Жизнь Девида Гейла
не помню
95. Быть Джоном Малковичем
ХЗ
96. Господин Никто
ХЗ
97. Беспокойная Анна
ХЗ
98. Пианист
да... интересный фильм...
99. Сердца в Атлантиде
ХЗ
100. Море внутри
да!
все! уффф))))
|
|
|
|
|
|
[b:f70a3cd21a]Alive Again[/b:f70a3cd21a],
|
|||
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
да, фильм стоит посмотреть.
я бы сказала, что он о людской сущности. о том, что мы живем-живем и никак не поймем, где граница между добром и злом. не поймем, что добро не должно иметь ни цены, ни границ.
и еще, о высокомерии. жители города Догвиль казались себе такими хорошими, хотели быть хорошими, но не смогли.
|
||||
|
|
|
|||
Читают тему (гостей: 1)

