Войти на сайт
25 Июня  2026 года

 

  • Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Джауумдан сора, кюн кюйдюрюр, ётюрюкден сора, айыб кюйдюрюр.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Окъуу – билимни ачхычы, окъуу – дунияны бачхычы.
  • Ашхылыкъ джерде джатмайды, аманлыкъ суугъа батмайды.
  • Сютню башын джалагъан къутулур, тюбюн ичген тутулур.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Ашха уста, юйюнде болсун
  • Адебсиз адам – джюгенсиз ат.
  • Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Кёб джашагъан – кёб билир.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Джюрекден джюрекге джол барды.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • Аджаллыгъа окъсуз шкок атылыр.
  • Кюл тюбюндеги от кёрюнмейди.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Къыйынлы джети элни къайгъысын этер.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Эл элде бирер малынг болгъандан эсе, бирер тенгинг болсун.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Аман къатын алгъан, арыр, иги къатын алгъан джарыр.
  • Гырджын – тепсини тамадасы.
  • Кюлме джашха – келир башха.
  • Къыйынлы джети элге оноу этер.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Байма, деб да, къууанма, джарлыма, деб да, джылама.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Ёксюзню къалачы уллу кёрюнюр.
  • Къонакъ кёб келюучю юйню, къазаны отдан тюшмез.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Адеб базарда сатылмаз.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Къолу уллу – асыу, аягъы уллу – джарсыу.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Къан бла кирген, джан бла чыгъар.
  • Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
  • Суу кетер, таш къалыр.
  • Эрине къаргъыш этген къатын, эрнин къабар.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4
RSS
Национальные анекдоты
 
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла ящик пиво алыб, сора бир шишаны башын башгъа шиша бла ача Ахир шишагъа джетгендиле, Ахир шишаны къалай ачаргъа билмей кеб сагъыш этдиле, ачуланыб оноу этдиле смотрящиге барайыкъ аны оноуна тынглайкъ. Анга барыб хапарны толусу бла айтыб шишаны кёгюстюле. олда кеб сагъыш этиб ачуланыб айтды: Да не юйюгюз къуруругъеди бу шишадан башласагъыза :smt003
 
Цитата
Малкъарлыла пива ичерге къобан джагъагъа чыкъгъандыла...
Малкъарлылыла къобан джагъагъа ваапще къайдан тюшкендиле, ала черекни джагъасына чыгъарыкъ эдиле, ол бирлери уа къарачайлыла болурмедиле? Алай къарачайгъа къонакъгъа барып, хапарлары чыкъгъан болур,...? алай есе уа сора смотрящий къарачайлы болады...и ваапще, пива деп, непонимаю как можно карачаевскую грушу перепутать с пивом... :smt102 :smt030
 
:smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129 :smt129
 
знаете как карачаевцы кофе пьют? надевают черные очки и пьют воду) знаете почему балкарцы когда видят молнию нервничают немного? они думают что их фоткают)
 
стоит карачаевец над пропастью и орет: ХЫЧЫН!ХЫЧЫН! пожходит балкарец спрашивает: че стало? К: хычын урониииил! Б: даааа.это плохо.а с чем он бал? мясом? К: нееет. Б: с картошкой? К: нееет! с [b:6b3a3463cc]брааатом[/b:6b3a3463cc]!
 
Был анекдот про то как жители Мары передумали воевать с китайцами потому как не знали где их хоронить. Но прошло некоторое время численность китайцев превысила 2 миллиарда. Вопрос снова остро встал ребром! Один просвещенных джигитов предложил построить большую пушку и выстрелить отсюда в Китай и будь что будет хоть численность уменьшится и хоронить сами будут. Решили строить пушку - метала не нашли решили сделать из дерева. Срубили самое здоровое дерево и выдолбили из него пушку. Наполнили ее порохом со всего аула и в место ядра заткнули здоровенным камнем. Зажгли фитиль... Порох взорвался и всех вокруг поубивал и покалечил. Раненый просвещенный джигит встал окинул жалеющим взглядом лежащих вокруг и сказал: "БЛАЙДА БЛАЙ ЭТКЕН КИТАЙДАУА НЕ ЭТТИ ??? "
 
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
 
обратно про братскую любовь :smt003 ногайцы так сказали после возвращения карачаевцев)) -кеткъенигъиздеда джилаедикъ, келгъенигиздеда джилаедик
 
Разговаривают два балкарца. - Магомет, скажи сколько раз в жизни купался? - Три раза! - Когда? - Когда родился, когда в амрию пошел, когда женился! - Магомет, утка что ли? :smt003
 
эскимос :smt129
 
Цитата
промежнациональную любовь)) :smt003 у негра, карачаевца,черкесса в одном роддоме в один и тот же день родились дети. приходят счастливые отцы за своими детьми., подвели их к новорожденным и говорят: -ну вчера был праздник и мы случайно перепутали. идите и сами попробуйте выбрать может родная кровь поможет пока все думали карачаевец схватил негретенка и бежать ему кричат -ты че этож явно не твой -ну и что? зато точно не черкесс..
:smt003 :smt082
 
?? Почему у евреев большой нос? ? Потому что воздух бесплатный.?
 
Когда целуют американку она произносит: "Oh yes!" Русская: "О даа!" Балкарка: "Аллахчу кишигеда айтма!"
 
[b:63df3b5064]Mingi-Tau[/b:63df3b5064], :smt005
Страницы: Пред. 1 2 3 4
Читают тему (гостей: 7)

 

Написать нам